Basketbola nodarbības galvenā daļa. Fiziskās kultūras nodarbības konspekts par tēmu “Basketbols. Disciplīnas izglītības un metodiskais komplekss Tulkošanas teorētiskie aspekti Pēc specialitātes studentu izglītības kredīttehnoloģijas

Vērtējums: / 1
Atklātās basketbola nodarbības izklāsts.
Nodarbības tēma: Individuālais uzbrukums basketbolā.
Nodarbības mērķis: ātruma-spēka īpašību attīstīšana ar vispārattīstošu un pamatvingrinājumu palīdzību.
Nodarbības mērķi:
1. Individuālā uzbrukuma, driblēšanas, bumbas tveršanas un piespēles uz vietas un kustībā, tālspēļu mācīšana.
2. Koordinācijas, spēka, uzmanības, lēkšanas spēju, ātruma attīstīšana, ķermeņa funkcionalitātes paaugstināšana.
3. Darbības, kolektīvisma, aktivitātes, vērīguma audzināšana.
Nodarbības veids: izglītojoša.
Vadīšanas metode: grupa, individuāla, plūsma, spēle, frontālā (ar apļveida apmācības elementiem).
Norises vieta: sporta halle.
Aprīkojums un inventārs: basketbola bumbas, svilpes, statīvi.
Skolotājs: Gazizovs Damirs Ilnurovičs.
daļa
Nodarbības saturs Dozēšana
(min). MII
(organizatoriskās un metodiskās vadlīnijas)
1 2 3 4
I Ievad-sagatavošanas daļa. desmit
1. Būvniecība, uzdevumu komunikācija 0,30 Pievērsiet uzmanību formai, apaviem.
2. Drošības pasākumi un strītbola noteikumi. 0.30 Atgādināt:
 Kā noķert bumbu;
 Kā uzvesties spēļu laikā
 Nespiediet, neklūpiet, esiet uzmanīgi.
3. Dribēšana kustībā
1) V tēlaini priekšā ar labo un kreiso roku;
2) V-veida no sāniem ar labo un kreiso roku;

2 Skatieties savu stāju.
Pievērsiet uzmanību perifērajai redzei.
Sekojiet līdzi joslai.
4. Shuttle skrējiens
1) vērsts uz priekšu
2) sānu pakāpieni;

3) seja uz priekšu, aizmugure atpakaļ;
V tēlaini viņam priekšā ar labo un kreiso roku;

Apstājoties un pagriežoties, uzraugiet pēdu darbu, ceļgalu un gūžas locītavu saliekšanu.

Otro reizi ar paātrinājumu;

Veicot vingrinājumus skriešanas laikā, uzraugiet skolēnu stāju un elpošanu.

Nenolaidiet galvu, neskatieties uz grīdu.

Pirmo reizi mērenā tempā;

Otro reizi ar paātrinājumu;

II galvenā daļa. 22
1 Metiet pēc diviem soļiem, izmantojot ātro pārtraukumu. 3 Neskrien.

Drible bez vizuālas kontroles;

Pirmo reizi mērenā tempā

Otro reizi ar paātrinājumu;

2. Vingrošana
"Astoņi".

4 Stāviet aiz spēlētāja, kurš met bumbu.

3. Lēkšana ar divām kājām zem vairoga.
1) skolotāja paskaidrojums;
2) studentu darbs;
2
Pirmais lēciens ir zem vairoga, otrais ir zem gredzena, trešais ir zem vairoga;
Izpildiet plašu soli;
Amortizējiet kāju kustības.
4. Cīņa par bumbu. Individuālais uzbrukums un aizsardzība.
Skolotājs stāv zem ringa, abās pusēs divi spēlētāji. Skolotājs ripina bumbu, pēc 3-4 sekundēm pūš svilpi. Pēc svilpes sākas cīņa par bumbu, un uzbrukums. Uzbrūkošais spēlētājs, kurš uzvarēja cīņā par bumbu, spēlētājs, kurš neuzvarēja bumbu, aizsargā gredzenu. 3 Pirmā cīņa notiek ar bumbiņas ripināšanu, otrā cīņa notiek ar bumbas mešanu no augšas, trešā cīņa ir ar atsitienu no grīdas;
Mēģiniet izmantot iepriekš apgūtos viltus;
Pievērsiet uzmanību spiedienam;
5. Vingrinājums "Līdz desmit."
Jums ir jāiegūst 10 punkti, piespēlējot bumbu viens otram. Izmantojiet driblu, viltus, visa veida piespēles. Otra komanda mēģina pārtvert bumbu.Ja bumba tiek pārtverta, rezultāts sākas no jauna. 3
Nemetiet grozā;
Jāmeklē un jādodas uz atklātu vietu ar rāvienu, lai saņemtu bumbu;
Transmisijai jābūt ātrai, skaidrai un precīzai.
6. Vingrinājums - kombinācija individuālam uzbrukumam;
1) skolotāja paskaidrojums;
2) studentu darbs;

2 Skrien pa pāriem. Pievērsiet uzmanību bumbas piespēles precizitātei;
Vadības laikā veiciet ātrus grūdienus;
Metot virs trajektorijas, lēcienā atsitieties tuvāk vairogam.

7. Minibasketbola treniņspēle vienā puslaikā (streetbols 3x3): 4
Izmantojiet iepriekš apgūtās metodes un paņēmienus.
III Noslēguma daļa. 3
1. Nomierinošs vingrinājums.
2. Summēšana, organizēta izbraukšana uz ģērbtuvēm. 2

1 Metieni no dažādiem punktiem.

Uzslava, komentāri un vērtēšana.

Sadaļas: Sports skolā un bērnu veselība

Izglītības:

  • mācīšanās noķert un piespēlēt bumbu uz vietas un kustībā;
  • dribla tehnikas mācīšana pārmaiņus ar labo un kreiso roku;
  • motorisko īpašību attīstīšana caur stafetēm, ar basketbola un basketbola spēļu elementiem.

Labsajūta:

  • pareizas stājas veidošana;
  • pareizas elpošanas mācīšana, veicot vingrinājumus skriešanas laikā, ORU.

Izglītības:

  • izglītot spēju veikt kolektīvas darbības.
  • veicinot atbildības sajūtu par uzticēto uzdevumu.

Aprīkojums: basketbola bumbas, hronometrs, svilpe, statīvi.

Nodarbību laikā

Dozēšana

Organizatoriskie un metodiskie norādījumi

Sagatavošanas daļa 12 min.
1. Būvniecība. Sveicieni. Nodarbības mērķu ziņošana Plecu lāpstiņas ir saplacinātas, ceru uz priekšu, formas tērpu, apavu klātbūtne, pacientu identifikācija
2. Staigāšana, tās šķirnes ar roku stāvokļa maiņu:

- uz pirkstiem, rokas uz sāniem;
- uz roku papēžiem aiz galvas;
- roll no papēža līdz kājām

2 minūtes. Saglabājiet labu stāju, turiet galvu taisni, neliecieties. Sekojiet savai elpai.

Pārslēdzieties uz parasto staigāšanu. Komanda: "Normāla iešana - MARTS!"

3. Skriešana vidējā tempā.

- sānu soļi kreiso pusi uz priekšu;
- sānu soļi ar labo pusi uz priekšu;
- parasta skriešana ar pāreju uz soļošanu

2 minūtes. Izlīdzinājums kolonnā, ievērojiet distanci.

Uzraugiet pareizu sānsoļa izpildi, kāju novieto no pirksta, rokas uz jostas, sekojiet ķermeņa stāvoklim skrienot

4. Ēka āra sadales iekārtām.
Sākuma stāvoklis - kājas plecu platumā;
1-2-3 - pacelieties uz pirkstiem, rokas uz priekšu uz augšu;
4 - sākuma pozīcija
4-6 reizes Ieelpot.
Izelpošana
Sākuma pozīcija - galvenais plaukts;
1-2 - rokas izliektas uz priekšu uz augšu, labā kāja atpakaļ uz pirksta;
3-4 - sākuma pozīcija
6-8 reizes Uzkāpt uz pirkstiem – augstāk.
Sākuma pozīcija - galvenā stāja, rokas pie pleciem;
1-4 - apļveida rotācijas ar rokām uz priekšu;
5–8 - tā pati aizmugure
6-8 reizes Aplis tiek veikts pilnā amplitūdā
Sākuma pozīcija - galvenā stāja, labā roka augšā, kreisā roka apakšā;
1-2 - tiesību nolaupīšana;
3-4 - tas pats ar kreiso
6-8 reizes Rokas taisnas

1-2 - rumpja slīpums pa labi;
3-4 - tas pats pa kreisi
6-8 reizes Plecu lāpstiņas ir saliktas kopā, elkoņi ir tieši uz sāniem, mugura taisna.
Sākuma stāvoklis - kājas plecu platumā, rokas pie jostas;
1 - noliekt pa kreisi;
2 - noliekt uz priekšu;
3 - noliekt pa labi;
4 - sākuma pozīcija
6-8 reizes Nelieciet kājas
Sākuma pozīcija - galvenā stāja, rokas uz jostas. Lēkšana uz pirkstiem;
1-4 - pa kreisi;
5–8 - labajā pusē
4-5 reizes Mīksti lecot uz pirkstiem
Galvenā daļa 30 min.
1. Mācīšanās noķert un piespēlēt bumbu uz vietas 8 min. Veidošanās divās rindās. Skolotājs uz vietas demonstrē vairākus veidus, kā piespēlēt bumbu, apvienojot to ar īsu, bet saprotamu skaidrojumu.
- bumbas tveršanas un piespēles imitācija; Novietojiet kājas pareizi (pirksti vērsti uz priekšu), ceļi saliekti.

Rokas ir saliektas, rokas ir vērstas uz priekšu uz sāniem.

– piespēlēšana ar divām rokām no krūtīm – ķeršana ar divām rokām; Tverot izstiep rokas, tver bumbu ar pirkstiem, saliec elkoņus, bumbiņu pie krūtīm.
- bumbas piespēle ar divām rokām ar atsitienu no grīdas - tveršana ar divām rokām. Ķeršana pēc atsitiena: vairāk salieciet kājas, rokas vērstas uz leju - uz priekšu, rokas veido "piltuvi", lai saņemtu bumbu
2. Dribla tehnikas mācīšana 8 min. Driblings - spēlētāja virzība uz priekšu ar bumbu, sitot bumbu pa grīdu pārmaiņus ar vienu vai divām rokām (dribls).

Pielāgojiet bumbiņas veidu un ātrumu situācijai

Skolotājs demonstrē pareizu dribla izpildi, pozīciju pieskaroties bumbai un bumbas kontroli. Apvienojumā ar kodolīgu un pieejamu skaidrojumu
- labā un kreisā roka;
- ar virziena maiņu;
- ar atsitiena augstuma maiņu;
- ar ātruma maiņu.
Būtiskas kļūdas driblā: roka tiek pielikta pie bumbas ar sitienu (pļauku); nepareiza roku un kāju darba koordinācija, nespēja kontrolēt bumbu bez pastāvīgas vizuālas kontroles
3. Motorisko īpašību attīstība. Stafetes:
- Studenti ierindojas divās kolonnās. Pēc signāla bumba tiek driblēta ar labo roku ar sānsoļiem ar kreiso pusi uz priekšu, sasniedzot bagāžnieku, maina rokas un turpina driblēt ar kreiso labo pusi uz priekšu, nākamais dalībnieks saņem bumbu un atkārto to pašu.
10 minūtes. Dribējot bumbu ar kreiso roku, pievērsiet uzmanību rokas stāvoklim
– Komandas sarindojas kolonnā pa vienai pretējās zāles pusēs. Katras kolonnas priekšā ir četri spēlētāji attālumā

1-1,5 m attālumā viens no otra. Pēc signāla katras kolonnas pirmais dalībnieks driblē bumbu ap katru spēlētāju. Atgriežas tā. atpakaļ un piespēlē bumbu

Driblu var veikt ar labo un kreiso roku, aizsedzot bumbu no pasīvi vai aktīvi stāvoša spēlētāja
Spēles iespējas:

- pēc spēlētāju izsekošanas izpildīt trīs piespēles no sienas;
- pēc spēlētāju izsekošanas izpildīt metienu pa gredzenu;
- pēc spēlētāju izsekošanas izpildīt trīs piespēles no sienas un metienu ap gredzenu

Dribēšanu var veikt ar labo vai kreiso roku, ar vai bez vizuālas kontroles.
Beigu daļa 3 min.
Ēka vienā rindā. Apkopojot stundu. Paziņojiet un uzstādiet stundas atzīmes. Mājasdarbs. Organizēta izeja no sporta zāles Atzīmēt labākos, aktīvākos studentus.

Basketbola nodarbību kopsavilkums

Nodarbības mērķis: Māciet skolēniem: driblēt, piespēlēt bumbu ar abām rokām no krūtīm, ievērot drošības pasākumus fizisko vingrinājumu laikā. Aprakstiet apgūstamo vingrinājumu tehniku.

Nodarbības mērķi:

Izglītības uzdevumi(priekšmeta rezultāti):

    Veidot audzēkņu zināšanas un prasmes bumbas dribla tehnikā;

    Atsevišķu bumbas piespēļu tehnikas elementu pilnveidošana;

    Attīstiet veiklību un ātrumu, izmantojot āra spēli "Ziemas olimpiskās spēles".

Attīstības uzdevumi(metasubjekta rezultāti):

Veidot spēju adekvāti novērtēt savu un citu uzvedību (komunikatīvā UUD).

Attīstīt spēju identificēt un formulēt apgūto un apgūstamo, noteikt zināšanu asimilācijas (regulējošās UUD) kvalitāti un līmeni.

Spējas kontrolēt, izvērtēt mācību aktivitātes veidošanās atbilstoši uzdevumam un tā īstenošanas nosacījumiem (regulatīvais UUD).

Attīstīt spēju veikt driblu augstā kvalitātē (kognitīvā UUD).

Izglītības uzdevumi(personiskie rezultāti):

Pozitīvas attieksmes veidošana pret fizisko aktivitāšu nodarbībām, lai apmierinātu individuālās intereses un vajadzības, sasniegtu personīgi nozīmīgus rezultātus fiziskajā pilnībā (jūtu veidošana, personīgais UUD).

Sadarbības prasmju veidošana dažādās situācijās, spēja neradīt konfliktus un rast izejas no strīdīgām situācijām (morālā un ētiskā orientācija, personīgā UUD).

Nodarbības veids: izglītība un apmācība.

Darba formas: individuāls, grupa, frontāls.

Resursi: mācību grāmata.

Aprīkojums un inventārs: basketbola bumbas pēc skolēnu skaita, tenisa bumbas, čiekuri, kārtis .

Nodarbību laikā.

Nodarbības posms

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

Sagatavošanas

Laika organizēšana. Nodarbības sākuma organizācija.

Zināšanu nostiprināšana par motoriskajām darbībām

Fiziskā attīstība

īpašības, koordinācija

spējas.

Sveicieni. Saruna, kas palīdz skolēniem formulēt stundas mērķus un uzdevumus.

Skolotāja jautājums:

1. Kādas fiziskās īpašības jāattīsta, lai spēlētu basketbolu?

2. Un ar kādiem paņēmieniem spēlē basketbolu?

3. Kā jūs domājat, ko mēs darīsim stundā?

Nosakiet mūsu nodarbības mērķi.

Stundas mērķu noteikšana kopā ar skolēniem.

2. pastaigas

- uz zeķēm;

Uz papēžiem;

Ritiniet no papēža līdz kājām;

Sacīkšu iešana

Pārliecinieties, ka vingrinājumi tiek veikti pareizi.

4. Skriešana ar uzdevumu izpildi;

Skrien pēc signāla, intensīvāk, vienlaikus ar rokām un kājām.

5. Vingrojuma veikšana elpošanas atjaunošanai

Novietojiet vienu roku uz krūtīm, bet otru uz vēdera. Dažas reizes dziļi ieelpojiet un izelpojiet.

Skrieniet gludi, ievērojiet distanci.

6. Vispārējo attīstošo vingrinājumu kompleksa veikšana aplī.

Tu strādāsi patstāvīgi, un es tevi vērošu.

Vadlīnijas

vingrinājums katram solim. Kustību diapazons ir maksimālais.

Speciālu skriešanas vingrinājumu veikšana.

Metodiskie norādījumi.

Paceliet gurnu 900 leņķī, rokas it kā skrienot.

Skrienot uz sāniem, noliecot ķermeni uz atbalsta kāju.

Lēcieni uz katru soli, palīdzība ar rokām, minimāls progress.

Veiciet paātrinājumu pēc komandas, intensīvi skrienot no pirksta.

Izpildiet būvniecību. Viņi iepazīstas ar plānu, piedalās sarunā, plāno mērķa sasniegšanas ceļu, izvirza izziņas uzdevumus.

Mācīties driblēt, piespēlēt bumbu, ievērot uzvedības noteikumus fizisko vingrinājumu laikā. Aprakstiet apgūstamo vingrinājumu tehniku.

Veiciet vingrinājumus:

staigāšana pa zāli;

Skriešana ar kustības virziena maiņu;

ar 360° rotāciju;

uzsvars, guļus ar seju uz leju aplī, kustība pa apli kustība uz rokām un kājām.

Regulārs skrējiens.

1-2 reizes rokas uz augšu - ieelpojiet

3-4 reizes rokas uz leju - izelpojiet.

Bērni vairākas reizes ieelpo un izelpo caur krūtīm uz skolotāja rēķina.

Veiktāra sadales iekārta aplī

Veiciet SBU kustībā pa apli

1. Skriešana ar augstiem gurniem.

2. Skriešana uz sāniem ar šķērssoļiem.

3. Skriešana ar lēcienu.

4. Skrien pēc paātrinājuma no uzsvara tupīšanās.

Prast plānot savu darbību atbilstoši izvirzītajam mērķim, izteikt viedokli par saņemtā uzdevuma pamatotību.

Priekšmeta pamatjēdzienu apgūšana (P).

Pozitīvas attieksmes pret sportu veidošana (L).

Spēja atšķirt un pareizi izpildīt komandas (P).

Vingrinājumu pareizības paškontrole (L)

Elpošanas atjaunošanas spējas veidošanās pēc fiziskās aktivitātes (P)

Vispārējo attīstošo vingrinājumu kompleksu veidošanas spēju attīstība (L).

Veiciet vingrošanas vingrinājumus augstas kvalitātes līmenī (P).

Spēja izrādīt iniciatīvu un radošumu (L).

Spēja tehniski pareizi veikt motoriskās darbības (P).

Pamata

Jaunu zināšanu un rīcības veidu asimilācija.

Staigājot pa halli, nomainiet basketbola bumbas pret tenisu.

Roku sagatavošana bumbiņu apstrādei.

Darbs ar tenisa bumbiņām:

Turot bumbu rokā, mētājiet un noķeriet bumbu ar rokas augšējo pusi;

Mest bumbu un noķer to ar otas sitienu kustību;

Met bumbu ar sitienu pa grīdu, noķer bumbu ar otu.

Kāda ir uzvedība?

1 Dribēšana

Basketbols ir ātra un dinamiska spēle, pateicoties daudzajām bumbas piespēlēm no spēlētāja uz spēlētāju.

Kāpēc bumbas piespēle ar divām rokām no krūtīm ir efektīvāka?

2 Bumbas piespēle ar abām rokām no krūtīm.

pāros;

Četriniekos.

Iegūto prasmju un iemaņu nostiprināšana āra spēlēs.

Studenti ierindojas divās rindās.

Veiciet šādus vingrinājumus:

Vietā (augsta, vidēja, zema);

Veicot vadību, skaļi izsauciet numuru, ko skolotājs parāda kartītēs;

Pārvietošanās plauktā ar sānu soļiem pa labi, pa kreisi, uz priekšu, atpakaļ.

Pārraides veikšana pa pāriem ar uzdevumiem:

a) met bumbu viņam pāri, noķer to un piedod partnerim;

b) sit bumbu pa grīdu, noķer un piespēlē partnerim;

c) nodošana, kad viens no partneriem pārvietojas atpakaļ.

Bumbas piespēle ar kustību.

Veikt būvniecību

Klase ir sadalīta 2 komandās.

Driblings līdz konusam, izvēlieties kartīti ar ziemas olimpiskā sporta veida nosaukumu, driblēšana līdz otrajam konusam, apstāšanās - bumbas piespēle ar divām rokām no krūtīm.

Plānojiet savu rīcību atbilstoši uzdevumam un tā izpildes nosacījumiem (P).

Veiciet nepieciešamās darbības korekcijas pēc tās pabeigšanas, pamatojoties uz tās novērtējumu un ņemot vērā pieļautās kļūdas. Spēja tehniski pareizi veikt motoriskās darbības (P).

Vienoties par funkciju sadalījumu kopīgā darbībā (K)

Adekvāti novērtē savu un citu uzvedību (K).

Veidot vēlmi tehniski pareizi veikt motoriskās darbības un iekļaut tās spēļu un sacensību aktivitātēs (P)

Tehniski pareizi veikt motora darbību (P, L).

Spēja aktīvi iesaistīties kolektīvās aktivitātēs (L).

Sadarbības prasmes dažādās situācijās, spēja neradīt konfliktus un atrast izejas no strīdīgām situācijām (L).

Atrodiet atbilstošus uzvedības veidus un mijiedarbību ar partneriem spēļu aktivitātēs. Spēja sazināties ar vienaudžiem (K)

Fināls

Celtniecība aplī.

Veicot apzinātības vingrinājumus.

Puiši! Uz grīdas ir stīpas. Katram ir jāizvēlas sava stīpas krāsa:

    sarkans - ļoti patika nodarbība;

    zaļš - es gribu nākt vēlreiz;

    zils nodarbībā nepatika.

Izlīdzināšana.

Atspulgs

Apkopojot stundu.

Skolēni veido apli. Apļa centrā esošais vadītājs norāda uz jebkuru spēlētāju, spēlētājiem, kas stāv blakus abās pusēs, ir jāpaceļ sava tuvākā roka šim spēlētājam.

Studenti pienāk pie stīpām un stāv tajās.

Viņi ierindojas rindā. Novērtējiet savas darbības procesu un rezultātus

Apkopojot stundu. Ko jūs esat iemācījušies un kas jums jāapgūst nākamajā nodarbībā?

Pārbūve kolonnā izeja no zāles.

Sagatavošanas daļa

Organizēta ieeja zālē, iekārtošanās rindā, atskaites iesniegšana, sasveicināšanās.

Gatavības pārbaude nodarbībai.

Nodarbības uzdevumu paziņošana un drošības pasākumi.

Pagriežas vietā.

āra sadales iekārta kustībā

I.p. rokas augšā. Staigāšana uz pirkstiem.

I.p. rokas aiz galvas pilī. Staigāšana uz papēžiem.

I.p. rokas uz jostas. Staigāšana pa pēdas ārpusi.

I.p. rokas uz jostas. Staigāšana pa pēdas iekšpusi.

I.p. rokas uz jostas. Ejot no papēža līdz kājām.

Ar kāju saliekšanu atpakaļ.

Saliekot kājas uz priekšu, rokas uz jostas.

Ar taisnu kāju noņemšanu uz priekšu.

Ar taisnu kāju noņemšanu atpakaļ.

Ar taisnu kāju noņemšanu uz sāniem.

Sānu pakāpieni ar labo pusi.

Sānu solis kreisajā pusē.

Sānu pakāpieni pārmaiņus 2 pa kreisi, 2 labajā pusē.

Šķērssoli ar labo pusi, rokas uz sāniem.

Šķērssolis kreisajā pusē. rokas uz sāniem

Atpakaļ uz priekšu.

360 pagriezieni. 1 - pa labi, 1 - pa kreisi.

Āra sadales iekārtas staigāšanai:

  1. Parasta staigāšana ar elpošanas atjaunošanos: 1 roka uz augšu, ieelpošana, 2 rokas uz leju, izelpošana.

    Ejot ar pretējām rokām šūpojoties - pa kreisi augšā, labā aizmugurē.

    Ejot ar vate zem saliektas kājas ceļgala un aiz muguras.

    I.p. Rokas uz jostas. Torsa sasvēršanās: 1-uz priekšu. 2-aizmugure, 3-pa kreisi, 4-labie.

    Ejot ar kājas šūpošanos priekšā, pieskaroties zeķēm ar plaukstām.

    Ejot ar platu soli ar rumpja pagriezienu uz sāniem un šūpošanos pagrieziena virzienā ar slēdzenē saslēgtām rokām.

    Staigāšana uz pirkstiem ar šūpolēm ar pussaliektām kājām uz priekšu un uz augšu.

    Iešana ar izklupieniem.

    Ejot izklupieni ar vienlaicīgām roku apļveida kustībām.

    Ejot pustupus, rokas pie jostas.

    Ejot pietupienā, rokas uz ceļiem.

    Lēkšana pietupienā, rokas uz jostas.

    No daļēji pietupiena lēkt uz priekšu, uz rokām, un velciet kājas uz augšu, pietupieni.

    Ejot ar rumpi noliektu pret kāju, kas spēra soli.

Galvenā daļa

Vingrinājumu komplekts kāju muskuļu spēka attīstīšanai.

I.p. - sēdēja aizmugurē. 1 — maksimālā kreisā kāja līdz neveiksmei. 2-ip 3 - šūpoles ar labo kāju līdz neveiksmei. 4 - i.p.

I.p. - guļus uz muguras, rokas aiz galvas. 1 - salieciet kreiso kāju, papēdim pieskaroties sēžamvietai. 2 - i.p. 3-4 - tas pats, pareizi.

I.p. - stāvēt pa labi, pa kreisi uz sāniem uz pirksta. 1-3 - 3 atsperīgi kreisās kājas šūpojumi uz sāniem uz leju. 4 - stāviet pa kreisi, pa labi uz sāniem uz pirksta. 5-7 - trīs atsperīgas šūpoles ar labo kāju uz sāniem uz leju. 8 - i.p.

I.p. - plaukts kreisajā pusē, labā puse uz leju. 1-4 - 4 atsperīgas šūpoles ar labo kāju uz sāniem. 5-8 - 2 astoņu figūru kustības pa labi uz priekšu. 1-8 - tas pats, ar kreiso pēdu pēc sp nomaiņas.

I.p. - stāvēt pa kreisi, pa labi noliecies uz priekšu. 1-2 - pārvietojiet labo saliekto kāju uz sāniem. 3-4 - i.p. 5-8 - tas pats, ar otru kāju pēc i.p maiņas.

I.p. - stāviet pa kreisi, pa labi saliekts uz sāniem, 1-2 - paceliet apakšstilbu horizontālā stāvoklī. 3-4 - i.p. 5-8 - tas pats, pa kreisi plauktā labajā pusē.

I.p. - uzsvars pieliecoties pa labi, pa kreisi uz sāniem uz pirksta. 1-4 - 4 atsperīgas šūpoles ar kreiso kāju uz sāniem. 5-8 - 2 astoņu figūru kustības ar kreiso kāju uz sāniem. 1-8 - tas pats, uzsvars pa labi, kreisais pieliecies, pirkstgalā pa labi uz sāniem.

I.p. - o.s. - rokas uz jostas. 1 - tupēt pa kreisi, pa labi uz sāniem uz pirksta. 4 - pievienojiet kreiso un nostājieties sp.

I. p. - rokas uz jostas. 1-2 - tupēt pa kreisi, pa labi uz sāniem. 3-4 - piecelties ip 5-8 - tas pats, labajā pusē.

I.p. - o.s. 1 - noliekt uz priekšu, rokas uz priekšu. 2 - labā kāja uz sāniem, kreisā roka uz sāniem. 3 - pagrieziet labo kāju līdz neveiksmei. 4 - i.p. 5-8 - tas pats, ar kreiso kāju.

I.p. - o.s. 1-2 - stāvot uz labās kājas, noliekt uz sāniem, rokas uz sāniem, labā roka pieskaras grīdai, kreisā kāja atrodas vienā līnijā ar ķermeni. 3-4 - i.p. 5-8 tas pats, otrā virzienā.

I.p. - nostādiet kājas platāk, rokas uz jostas. 1-2 - lieces pa kreisi, izklupiens pa kreisi. 3-4 - iztaisnošana pa kreisi un saliekšana pa labi, izklupiens pa labi.

I.p. - plats kāju novietojums, rokas uz jostas. 1-2 - tupēt pa labi, 3-4 - i.p. 5-8 ir tas pats, kas 1-4.

I.p. - o.s. 1 pietupiens, rokas aiz galvas. 2-3- kreisā pussaliekta kāja uz sāniem uz pēdas, pa kreisi pārejiet uz pietupienu un piestipriniet labo. 4 - i.p.

Kustības un apstāšanās tehnikas uzlabošana:

Kustību uzlabošana citā stāvoklī:

augstā līmenī;

vidējais;

zemā stāvoklī;

Mainot virzienu un kustības ātrumu:

ar bumbu un bez bumbas;

seja uz priekšu;

atpakaļ uz priekšu;

Veiciet dažāda veida apstāšanās:

lēkt;

divos posmos;

Piespēļu un bumbas tveršanas tehnikas pilnveidošana:

piespēlē un noķer bumbu pa pāriem:

ar divām rokām no krūtīm;

ar vienu roku no pleca;


no galvas aizmugures;

atlecot no grīdas.

Divvirzienu basketbola spēle (vienkāršota)

Beigu daļa

Grupas veidošana rindā .

Staigāšana vietā ar elpošanas vingrinājumiem.

Relaksācijas vingrinājumi: pakāpeniska visu ķermeņa daļu atslābināšana; ekstremitāšu kratīšana; pašmasāža.

Apkopojot stundu

Organizēta izeja no zāles

Materiāla apraksts: Jūsu uzmanībai piedāvāju 1.kursa audzēkņu basketbola nodarbības plānu-kopsavilkumu. Šis kopsavilkums būs noderīgs augstskolu pasniedzējiem un studentiem. Nodarbības kopsavilkums ir paredzēts, lai iepazīstinātu skolēnus ar pamatinformāciju, uzvedības un drošības noteikumiem. Kā arī iemācīt basketbolista stāju, pieturēt bumbu, tvert un piespēlēt ar abām rokām no krūtīm.

Basketbola nodarbības izklāsts 1.kursa skolēniem

Nodarbības mērķis: Iepazīstināt skolēnus ar basketbola pamatelementiem.

Nodarbības mērķi:

    Sniegt pamatinformāciju par basketbola spēli, uzvedības un drošības noteikumiem;

    Basketbolista stājas tehnikas mācīšana, bumbas turēšana, tveršana un piespēlēšana ar divām rokām no krūtīm;

    Veiklības, koordinācijas, ātruma-spēka īpašību attīstība;

    Aktivitātes audzināšana, centība, interese par basketbola nodarbībām.

Atrašanās vieta: sporta zāle.

Inventārs: svilpe, basketbola bumbas.

Mācību metodes:

Individuāls;

Grupa.

Zīmējumi abstraktiem

Daļa no nodarbības

Dozēšana

(Organizatoriskie un metodiskie norādījumi)

sagatavošanās

1. Nodarbības uzdevumu konstruēšana, komunikācija.

“Kļūsti!”, “Vienlīdzīgs!”, “Uzmanību!”, “Maksā kārtībā!”

2. Vispārējie attīstošie vingrinājumi (ORU) uz vietas:

galvas slīpumi;

Galvas apļveida kustības;

Roku rotācijas;

Apakšdelmu rotācijas;

raustīšanās ar rokām krūšu priekšā;

Noliecas uz sāniem;

Noliecas uz priekšu un atpakaļ lieces;

Pietupieni 20 reizes;

Atspiešanās 20 reizes;

Izsitumi uz sāniem;

metās uz priekšu;

Mahi ar taisnām kājām;

Lēkšana uz labās un kreisās kājas;

Trīs lēcieni, ceturtais augsti.

Ievērojiet stāju, kāju un roku sinhrono darbu, pareizu elpošanu.

3. Skriešanas vingrinājumi:

Skriešana ar augstiem gurniem 4x20 m;

Skriešana ar apakšstilba pārklāšanos 4x20 m;

Skriešana ar sānsoļiem labajā un kreisajā pusē 4x20 m;

Skriešanas krusta solis labā un kreisā puse 4x20 m;

Skriešana ar lēcieniem no kājas uz pēdu;

Ieguves skrējiens 4x20 m;

Skriešana ar paātrinājumu 4x15 m;

Skriešana katram solim lēciens 4x20 m;

Skriešana garos soļos 4x20 m.

Apmācāmie veic vingrinājumus vienlaikus ar visu grupu. Vērojiet savu stāju: pleci pagriezti uz priekšu vai atpakaļ, skatieties uz priekšu, pareizi novietojiet pēdu. Norādiet kļūdas un izlabojiet tās.

Galvenā

4. Informējiet iesaistītās personas:

Basketbola vēsture (īsumā);

Spēles noteikumi (īsi);

Drošības noteikumi.

Drošības noteikumi: pirms nodarbību vai sacensību uzsākšanas jāvelk sporta forma un sporta apavi. Visas rotaslietas ir jānoņem un roku nagi ir jānogriež īsi. Tiek pārbaudīta sporta aprīkojuma un aprīkojuma izmantojamība un uzticamība.

Nodarbības laikā jums ir nepieciešams:

Stingri ievērojiet uzvedības noteikumus;

Visas darbības jāveic tikai pēc skolotāja pavēles;

Ja jūtaties slikti, pārtrauciet mācības un informējiet par to skolotāju;

5. Bumbiņas turēšanas tehnikas mācīšana:

1 – sānskats;

2 - priekšējais skats.

Skolotājs demonstrē bumbas turēšanu, ziņo tās svaru un izmērus. Norāda, kā noteikt, vai bumbiņa ir labi piepūsta.

6. Basketbola stājas apmācība:

Izveidojiet priekšstatu par basketbolista nostāju. Kājas ir plaši izvērstas un saliektas ceļos, iegurnis ir nedaudz nolaists, rumpis ir nedaudz noliekts uz priekšu, rokas atrodas sānos un elkoņi ir saliekti.

"Ieņemiet basketbolista pamata nostāju!" Skolotājs labo pieļautās kļūdas.

7. Bumbiņas tveršanas un piespēles ar divām rokām no krūtīm tehnikas mācīšana:

Bumbas tveršanas un piespēles imitācijas vingrinājumi (20 reizes);

Bumbas tveršana un piespēle pa pāriem (30 reizes).

Studenti sēž viens otram pretī. Skolotājs demonstrē bumbas turēšanu, pēc tam parāda, kā bumbiņas tveršanas brīdī jāatrodas rokām, rokām, pirkstiem.

Bumbiņas tveršanas brīdī skolēnam abas rokas jāizstiepj uz priekšu. Abu roku pirksti veido piltuvi. Sekojiet lidojošajai bumbiņai. Tajā brīdī, kad jūsu pirksti pieskaras, saspiediet ar tiem bumbu un salieciet rokas elkoņos, pievelkot to pie krūtīm. Arī kājas šajā brīdī ir nedaudz saliektas.

Piespēle: bumba turēta vēdera līmenī, rokas nedaudz saliektas elkoņos, pirksti vērsti uz priekšu, kājas saliektas ceļos, viena kāja uz priekšu. Pēc bumbas atlaišanas rokas iztaisno, sekojot bumbiņai.

8. Stafetes ar basketbola bumbām:

Bumbiņas dribēšana uz pretējo priekšējo līniju un atpakaļ;

Driblings ar metienu pa gredzenu;

Bumbas piespēle partnerim ar virzību uz priekšu un metienu ap gredzenu.

Skolēni atrodas kolonnās, pirmais sākas pēc skolotāja signāla. Piedod bumbu rokās. Noteikti sitiet pa grozu ar pārsvaru un diviem soļiem, ja netrāpa, tad atgriežaties uz centra līniju un mēģiniet vēlreiz, līdz gūstat vārtus. Pēc piespēlēm met tas spēlētājs, kurš ir tuvāk riņķim, ja negūst vārtus, tad atgriežas uz vidu.

9. Spēle "Salki".

Spēlētājs, dribējot bumbu, panāk skrējēju, kurš arī driblē bumbu, un, nezaudējot kontroli pār bumbu, mēģina tai pieskarties ar brīvo roku.

Iespējas:

Izvairītāju var piespiest ar piespēli, bet viņam ir tiesības tvert bumbu. Šajā gadījumā viņš netiek uzskatīts par atzīmētu;

Ķērējs ar bumbu mijiedarbojas ar spēlētāju aiz laukuma. Dzenošais spēlētājs var aptraipīt, tikai saņemot bumbu no partnera.

Fināls

10. Tīrīšanas inventārs.

Uzkopšanu veic dežurants grupā.

11. Konstrukcija, summēšana.

Ziņo par kļūdām klasē.

12. Mājas darba ziņa.

Atskaiti mājasdarbu - atspiešanās no grīdas 30 reizes un sēdus 30 reizes.

Literatūra:

    "Basketbols skolēniem". Mācību grāmata. Y. Portnovs - M .: FiS, 2003

    Studenta fiziskā kultūra. Mācību grāmata. Ed. UN. Iļjiņičs. – M.: Gardariki. 2003. - 448 lpp.

    KURSS MDC 01.02. Teorētiski... . Attīstiet savu tēzes klasesņemot vērā uzdevuma kontekstu. Ieteicamā literatūra Adashkyavichene E.I. Basketbols priekš pirmsskolas vecuma bērni - M., ...

  1. Disciplīnas izglītības un metodiskais komplekss Tulkošanas teorētiskie aspekti Pēc specialitātes studentu izglītības kredīttehnoloģijas

    Kursu programma

    ... Autors kredīttehnoloģiju apmācība priekš studenti specialitāte 050119 - Svešvaloda: divas svešvalodas Nu ... studenti uz klases, attiecības ar skolotāju, ar citiem studenti. Prasības uz studenti: Laba rezultāta iegūšana ieslēgts maiņas kurss ...

  2. Baltkrievijas Republikas Izglītības ministrijas pamācīb-metodiskā vēstule "Par izglītības procesa organizēšanu 2016./2017.mācību gadā akadēmisko priekšmetu apguvē un ārpusstundu nodarbību vadīšanā vispārējās vidējās izglītības iestādēs" I.

    Pamācošā-metodiskā vēstule

    ... , tēzes, ... un studenti» (... basketbols, volejbols, handbols) priekš ... priekš neobligāti klases ieslēgts zīmēšana; 1 nodarbība nedēļā priekš neobligāti klases ieslēgts ... kursi vai citās formās). Mājasdarbi organizācijā klases ieslēgts ...

  3. 1 pirmsskolas vecuma bērnu, skolēnu, studentu un dažādās vidēs dzīvojošo pieaugušo fiziskā izglītība

    dokuments

    Apmācība klases sadaļā ieslēgts basketbols. Svarīgi... Izklaide; "spēja komponēt tēzes, sporta un spēļu scenāriji... klases sākotnējais spēka treniņš priekš studenti pirmās (septembris - oktobris) un otrās īpašās medicīnas grupas protams ...

Vai jums ir jautājumi?

Ziņot par drukas kļūdu

Teksts, kas jānosūta mūsu redaktoriem: