7. piemēru sastāvs. Nodarbības tēmas un mērķu paziņošana

Mērķis: Iepazīstiniet bērnus ar skaitļa 7 sastāvu no diviem mazākiem.

Uzdevumi:

  • ieviest skaitli un skaitli 7;
  • iemācīt bērniem no diviem mazākiem skaitļiem veidot skaitli 7;
  • nostiprināt zināšanas par skaitļu 2-6 sastāvu;
  • noteikt nedēļas dienu nosaukumus;
  • vingrināties skaitīt 10 robežās, iemācīties nosaukt nosaukto skaitļu “kaimiņus”, atšķirt un nosaukt skaitļus secībā;
  • uzlabot skaitļošanas prasmes;
  • attīstīt skolēnu loģisko domāšanu;
  • turpinās veidot garīgās operācijas - analīze, sintēze, salīdzināšana, vispārināšana; spēja strādāt patstāvīgi;
  • turpināt matemātiskās runas attīstību, mācoties komentējot un skaidrojot;
  • apmācīt uzmanību;
  • attīstīt skolēnu radošās spējas;
  • audzināt zinātkāri.

Nodarbības gaita

Laika organizēšana

Šodien gaidījām ciemiņus
Un visi bija nedaudz noraizējušies.
Vai mums labi
Un izlemt un atbildēt?

Tagad ķersimies pie lietas.
Mūs gaida matemātika
Sāksim skaitīt mutiski.

Matemātikas iesildīšanās:

Izkārtojiet skaitļa līniju no 1 līdz 10;

Zēni skaita no 1 līdz 10, meitenes no 10 līdz 1;

Skaitīšana no 4 līdz 9, no 8 līdz 2;

Nosauciet skaitli pēc skaitļa 4, 8;

Nosauciet skaitli, kas ir pirms skaitļa 3, 7;

Nosauciet skaitli, kas atrodas starp cipariem 8 un 6, 4 un 2;

Nosauciet skaitļu 5, 9 kaimiņus.

Skaitļa 6 sastāvs (1 un 5, 2 un 4, 3 un 3, 4 un 2, 5 un 1)

Audzinātāja: Puiši, pastāstiet man, kā sauc šo ziedu un no kuras pasakas tas ir?

Bērni: Ziedu sauc par septiņziedu ziedu no Katajeva pasakas "Septiņziedu zieds".

Audzinātāja: Kurš var pateikt, kāpēc burvju ziedu sauca par septiņziedu ziedu?

Bērni: Jo tai ir 7 ziedlapiņas un tās visas ir dažādās krāsās: sarkana, oranža, dzeltena, zaļa, zila, indigo, violeta).

Audzinātāja: Tieši tā, šī maģiskā zieda ziedlapiņas ir nokrāsotas septiņās krāsās. Puiši, atcerieties, kur vēl ir šī krāsu kombinācija?

Bērni: Varavīksnē ir arī 7 krāsas.

Audzinātāja: Kas zina dzejoli, kas palīdz atcerēties krāsu nosaukumu un atrašanās vietu varavīksnē

Bērni: "Katrs mednieks vēlas zināt, kur atrodas fazāns."

Audzinātāja: Atkārtosim un atcerēsimies.

Audzinātāja: Septiņziedu zieda ziedlapiņas nav vienkāršas, bet maģiskas. Uz katras ziedlapiņas ir uzrakstīts uzdevums, kas jāpabeidz.

Nodarbības tēmas iestatīšana

1. vingrinājums

Audzinātāja: Lasīsim skaitļu sēriju; vai viss kārtībā?

Bērni: Trūkst skaitļa 7.

Audzinātāja: Starp kādiem skaitļiem atrodas skaitlis 7? Jūsu pareizā atbilde palīdzēja atgriezt numuru vietā.

Audzinātāja: Paskaties, kā izskatās cipars 7 (raksti gaisā).

2. uzdevums

Audzinātāja: Atcerieties, kuru pasaku nosaukumos ir skaitlis 7?

Bērni: “Vilks un septiņi kaziņi”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Pasaka par mirušo princesi un septiņiem bruņiniekiem”...

Audzinātāja: Puiši, vai jūs zināt, kas ir šo pasaku autors?

Bērni: “Vilks un septiņas kazas” - krievu tautas pasaka, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” brāļu Grimmu pasaka, “Pasaka par mirušo princesi un septiņiem bruņiniekiem” - A.S. Puškins.

3. uzdevums

Audzinātāja: Uzmini mīklu:

Šo brāļu ir tieši septiņi.

Jūs visi tos zināt.

Katru nedēļu ap

Brāļi staigā viens pēc otra.

Pēdējais atvadīsies -

Parādās priekšējais.

(nedēļas dienas)

Audzinātāja: Cik dienu ir nedēļā? Nosauciet pirmo dienu, trešo. Kas šodien par dienu? Kāda diena bija vakar? Kā būs rīt?

4. uzdevums

Fizminutka

Mēs kopā skaitījām un runājām par skaitļiem,

Un tagad mēs piecēlāmies kopā un izstiepām kaulus.

Skaitot vienu, sažņaugam dūri, skaitot divus, savelkam elkoņus.

Saskaitot trīs, piespiediet to pie pleciem, uz 4 - piespiediet to debesīs.

Mēs labi noliecāmies un uzsmaidījām viens otram

Neaizmirsīsim par labāko piecinieku – mēs vienmēr būsim laipni.

Skaitot sešus, es lūdzu visus apsēsties.

Skaitļi, es un jūs, draugi, kopā esam draudzīgā 7. vieta.

Jauna materiāla apgūšana

5. uzdevums

Numura 7 sastāvs

Audzinātāja: Puiši, mums ir jāaizpilda visi mājas stāvi ar iespējamiem numura sastāva variantiem.

Es to atradu vāveres ieplakā
6 mazi lazdu rieksti.
Jā, joprojām ir 1 meli
Uzmanīgi pārklāts ar sūnām.
Kāda vāvere! Lūk, saimniece!
Saskaiti visus riekstus!

Audzinātāja: Cik riekstu ir vāverei?

Bērni: kopā 7 (6 un vēl 1, bērni piepilda māju).

Audzinātāja:

Piecas krūtis sēdēja uz zara,
Viņiem pretī lidoja divi žagari.
Skaitiet ātri, bērni.
Cik putnu sēž uz zara?

Bērni: kopā 7 (5 krūtis un 2 žagatas, bērni piepilda māju)

Audzinātāja:

Pīlēnu mazuļu grupa

Viņi vēlas peldēt un nirt

Četri aizbrauca prom

Trīs ienira dziļumā.

Cik pīļu ir dīķī?

Bērni: kopā 7 (4 aizpeldēja un 3 nira, bērni piepilda māju)

Audzinātāja:

Pavluškai ir trīs grāmatas,
Andriuškai ir četri.
Cik grāmatu ir bērniem?
Nāc, ātri skaita.

Bērni: kopā 7 (3 Pavluškai un 4 Andryushka, bērni piepilda māju)

Audzinātāja:

Divi izlutināti kucēni

Viņi skrien un rotaļājas.

Nerātnajām meitenēm pieci draugi

Viņi steidzas ar skaļām rejām.

Kopā būs jautrāk.

Cik draugu ir kopā?

Bērni: kopā 7 (2 un vēl 5, bērni piepilda māju)

Audzinātāja:

Uz meža skolu uz stundu

Murkšķis skrien un steidzas.

Un tajā klasē viņi jau sēž

6 pūkaini zaķi.

Es lūdzu jūs atbildēt,

Cik dzīvnieku vēlas mācīties?

Bērni: kopā 7 (1 murkšķis un 6 zaķi, bērni piepilda māju).

Audzinātāja: Labi darīts, piepildījām visu māju! Atkārtosim skaitļa 7 sastāvu.

7 ir 6 un 1; 5 un 2; 4 un 3; 3 un 4; 2 un 5; 1 un 6.


6. uzdevums

Pedagogs: Puiši, vai jums patika septiņu ziedu puķe? Es gribu jūs aicināt izveidot savu burvju ziedu. Paskaties, kādas ģeometriskas figūras ir uz tava galda? (kvadrāti un aplis) Saskaitiet, cik kvadrātu ir? (7) Cik apļu? (1). Lai izgatavotu ziedlapiņas, mums ir jāsaloka kvadrāts pa diagonāli, kādu formu jūs ieguvāt? (trijstūris). Mēs saliekam stūrus līdz salocīšanas līnijai un iegūstam ziedlapiņu. Cik ziedlapu jums vajadzētu iegūt? (7). Kāpēc, jūsuprāt, mums ir vajadzīgs aplis? (padariet zieda vidu). Bērni izpilda uzdevumu.

Labi, kādus skaistus septiņziedu ziedus esi radījis, vari izteikt vēlēšanos un tā noteikti piepildīsies.

Audzinātāja: Un uz mūsu septiņziedu zieda paliek pēdējā ziedlapiņa ar uzdevumu.

7. uzdevums

Audzinātāja: Atcerieties, kādos sakāmvārdos un teicienos parādās skaitlis 7.

Bērni: Septiņi negaidi vienu.

Septiņas reizes nomēriet, vienreiz nogrieziet.

Sīpols no septiņām slimībām.

Apkopojot

Audzinātāja: Labi darīts, jūs paveicāt visus uzdevumus. Uzskaitīsim visas krāsas secībā. Kurš atceras burvju frāzi? Kāds bija galvenais cipars šodienas nodarbībā?

Ergalieva Kurmanay Kazikanovna, sākumskolas skolotāja

esKSU "Čuvašinskas vidusskola" Zeļenovskas rajona kvalifikācijas kategorija

Rietumkazahstānas reģions

Nodarbības tēma: "Cipara 7 kompozīcija."

Izglītības uzdevumi:

    izglītojošs: skaitļa 7 sastāva mācīšana, atbilstošo vienādību sastādīšana, to rakstīšana un lasīšana, skaitļu 2, 3, 4, 5, 6 sastāva atkārtošana;

    izstrādājot: skaitļošanas prasmju, atmiņas, matemātiskās runas, novērošanas prasmju attīstība;

    izglītojošs: sagatavošanās praktiskajai darbībai, kognitīvās intereses iedrošināšana par mācību priekšmetu.

Mērķis: attīstīt skolēnu zināšanas par skaitļa 7 sastāvu.

Aprīkojums, uzskates līdzekļi: abakuss "Teremok", salikšanas audekls, ģeometriskas figūras, skaitīšanas materiāls, skaitļu kartītes, izteiksmes kartītes, mācību grāmata.

Nodarbības veids: apvienots.

Metodes: verbāls, vizuāls, praktisks, meklēšana.

Nodarbību laikā

    Org moments.

Runa:"Ir pienākusi matemātika,

Ieņemiet savas vietas.

Atrodiet to galvai

Noderīga darbība.

Lai neciestu no dīkstāves,

Ir noderīgi sagraut prātu!”

    Verbālā skaitīšana:

a) Armāns mums atnesa trīs bumbierus

Un Aslans atnesa trīs bumbierus.

Cik bumbieru, pasaki ātri!

(seši)

b) Zvejnieki sēž,

Sargiet pludiņus.

Zvejnieks Kornijs

Noķēru trīs asari.

Zvejnieks Evsijs - divas karūsas.

Cik zivju ir zvejnieki

Izvilkts no upes? (pieci)

c) divas kazas pļavā,

Palīdziet, ja varat.

(seši)

3. Izglītības procesa aktualizēšana.

a) Ģeometrisko figūru nosaukumu atkārtošana.

Atkārtosim ģeometrisko figūru nosaukumus un to daļas (es rādu ģeometriskās figūras).

Kā sauc šo figūru? (trijstūris)

Kāpēc? (Jo tai ir 3 malas, 3 virsotnes un 3 stūri.)

Kā sauc šo figūru? (četrstūris)

Kā sauc šo figūru? (piecstūris)

Un šī? (sešstūris)

Uz tāfeles uzzīmējiet segmentu, taisnu līniju, slēgtu un atvērtu līkni, staru un leņķi.

b) Skaitļu sērijas atkārtošana.

Tagad atkārtosim skaitļu sērijas uz priekšu un apgrieztā secībā (no 0 līdz 10).

c) skaitļu 2, 3, 4, 5, 6 kompozīcijas atkārtošana.

Pastāsti man, no kādiem skaitļiem sastāv skaitlis 2? (1 un 1), (2 un 0) un (0 un 2)

Kāds noteikums darbojas?

(Pārkārtojot terminu vietas, summas vērtība nemainās.)

No kādiem skaitļiem sastāv skaitlis 3? 4? 5? 6? (Skolēni sniedz atbildes un ievieto ciparus Teremka logos.)

4. Jaunu zināšanu veidošana.

Puiši, šodien mēs uzzināsim, kādi skaitļi veido skaitli 7.

Saskaiti, cik cāļu ir attēlā? (seši)

Un kopā ar mammu? (septiņi)

Kā jūs to uzzinājāt? Nosauciet vienlīdzību. (6 + 1 = 7)

Tātad 7 ir 6 un 1, 1 un 6. (Es rādu “Teremok” uz abakusa.)

Cik apļus? (5)

Es pievienoju 2. Cik tas maksā? (5 + 2 = 7)

Gluži pretēji, tas bija 2, es došu 5 . Cik būs? (2 + 5 = 7)

Tas nozīmē, ka 7 ir 5 un 2, 2 un 5. (Es to parādu uz Teremok salikšanas audekla un abakusa.)

Augšējā rindā ir 4 bruņurupuči un apakšējā rindā 3 bruņurupuči. Cik kopā? (7)

Tātad 7 ir 4 un 3, 3 un 4.

Un vēl 7 ir cik un cik? (7 un 0) un (0 un 7)

(Es rādu “Teremok” uz abakusa.)

5. Fiziskie vingrinājumi.

6. Apgūstamā materiāla konsolidācija.

Darbs pēc mācību grāmatas.

1. vingrinājums.

Ko tu redzi bildē? (āmuri)

Cik tādu ir? (7)

Salīdziniet tos.

(6 āmuri ar brūnu rokturi un 1 ar sarkanu rokturi. Kopā 7.

5 āmuriem ir piecstūra galva, bet 2 - figūrveida. Kopā 7.

4 mazi āmuri un 3 lieli. Kopā 7.)

2. uzdevums.

Izmantojot attēlus, izveido izteiksmes saskaitīšanai un atņemšanai. Pierakstiet izteicienus savā piezīmju grāmatiņā.

Nosauciet saskaitīšanas un atņemšanas sastāvdaļas.

(Pieskaitīt, pievienot, summēt vērtību. Minuend, atņemt, starpības vērtība.)

3. uzdevums. Izmēriet sarkanos un zilos segmentus.

Kura ir garāka? Kāpēc? Kura ir īsāka? Kāpēc?

Atpūtas minūte (7. numura attēls).

4. uzdevums. Salīdziniet skaitļus.

7 = 7 7 cm = 7 cm 7 6 7 cm 4 cm

Uzdevums 5. Atjaunojiet skaitļu sēriju.

6. uzdevums.

Kas dzīvo mājā? (1, 5, 3)

7. uzdevums. Atrodi izteiciena nozīmi.

5 + 2 = 7 7 – 2 = 5 7 – 5 = 2

4 + 3 = 7 7 – 3 = 4 7 – 4 = 3

0 + 7 = 7 7 – 7 = 0 7 – 0 = 7

7. Nodarbības kopsavilkums.

Ko jaunu jūs uzzinājāt nodarbībā?

Kāds ir skaitļa 7 sastāvs?

8. Studentu darba vērtēšana.

Izglītības pasākumu kopsavilkums 6-7 gadus veciem bērniem izglītības organizācijai “Izziņa” (matemātiskā un sensorā attīstība) “Cipara 7 sastāvs”

Mērķis: nostiprināt zināšanas par skaitļa 7 sastāvu.
Uzdevumi:
1. Izglītība:
Stiprināt spēju sadalīt skaitli 7 divos mazākos skaitļos;
Nostiprināt zināšanas par nedēļas dienām, varavīksnes krāsām;
Nostiprināt spēju izmantot lineālu segmentu zīmēšanai;
Stiprināt spēju veikt grafisko diktātu diktāta režīmā;
Iemācīties krāsot attēlus, izmantojot ciparu krāsu simbolus;
2. Attīstība:
Attīstīt telpisko un loģisko domāšanu;
Attīstīt uzmanību, atmiņu, runu, iztēli;
Attīstīt spēju patstāvīgi novērtēt savu darbu;
Paplašiniet bērnu redzesloku.
3. Izglītība:
Izkopt līdzjūtības sajūtu, vēlmi darīt labu;
Attīstīt spēju klausīties citus bērnus, netraucējot.
Didaktiskais materiāls:
1. Lodīšu pildspalvas, krāsainie zīmuļi, lineāli, līmes kociņi katram skolēnam;
2. Rūtainas lapas (2 gab.) katram skolēnam;
3. Katram skolēnam aploksni ar krāsotiem spaiņiem un krāsainu papīra zivtiņu komplektu;
4. A4 papīra lapa ar astoņkāja attēlu katram skolēnam;
5. A4 lapa ar mārīšu attēlu katram skolēnam;
6. Krāsot pēc numuru lapas katram skolēnam;
7. Pašnovērtējuma lapa “Septiņi ziedi” un septiņu ziedlapiņu komplekts katram skolēnam;
8. Ilustrācija no pasakas “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”;
9. Ilustrācija “Varavīksne”;
10. Ilustrācija “Rieksti”;
11.Mārītes attēls.

Izglītības pasākumu norise:

Skolotājs: Sveiki, puiši! Paskaties, šodien uz mūsu nodarbību ieradās viesi. Viņi vēlas redzēt, ko jūs varat darīt un ko jūs zināt. Tāpēc mums ir jācenšas un nav jānovērš uzmanība.
Ievads spēles situācijā:
Tā pati diena ir pienākusi!
Mēs neesam pārāk slinki mācīties.
Cieši turēsim rokas
Un pasmaidīsim viens otram.
Apskatīsim viesus
Uzreiz būs jautrāk!
Tagad paskatīsimies -
Šodien cēlāmies agri.
Lai nāktu uz bērnudārzu,
Parādiet mums, ko mēs zinām!
Skolotājs: Puiši, jūs jau esat diezgan lieli un pēc dažiem mēnešiem jūs dosieties uz skolu. Un kurš no jums atbildēs uz manu jautājumu: “Cik jums katram būs gadu, kad ieiesiet skolā pirmajā klasē?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Protams, 7 gadi! Tas nozīmē, ka jūs jau esat ļoti lieli puiši. Bet skaitlis 7 nav vienkāršs skaitlis. Un tāpēc es aicinu jūs šodien uzzināt par viņu kaut ko jaunu un atkārtot to, ko mēs jau zinām par viņu. Vai esat gatavs? Sāksim!
Puiši, paskatieties, kas ir uz jūsu galda?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Katram no jums ir papīrs ar attēlu “Septiņi ziedi”. Kāpēc šo ziedu sauc tieši tā?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Tieši tā, tajā ir 7 ziedlapiņas. Un jums ir arī 7 dažādu krāsu ziedlapiņas. Puiši, tagad mēs sāksim pildīt dažādus interesantus uzdevumus. Par katru pareizi izpildītu uzdevumu jūs uzlīmēsiet ziedlapiņu uz saviem “Septiņiem ziediem”. Ja nodarbības beigās jums ir pielīmētas visas ziedlapiņas, tas nozīmē, ka jūs smagi centāties un pareizi izpildījāt visus uzdevumus.
Skolotājs: Šorīt uz sava galda es atradu aploksni ar vēstuli. Šī vēstule ir no ļaunās Kikimoras no meža un ir adresēta bērniem no sagatavošanas grupas, tātad arī jums. Izlasīsim?
Bērni: atbildiet.
Skolotājs: atver aploksni un nolasa vēstuli.
“Es, Kikimora, gāju pa mežu un satiku mārītes. Paskatījos uz viņiem – tās visas bija tik skaistas un krāsainas. Viņa sadusmojās un viņus apbūra. Un līdz viņi iemācīsies dažādos veidos izkārtot savus 7 melnos punktus uz spārniem, viņi paliks apburti. Bet šīs govis neprot saskaitīt. Vai jūs zināt, kā?
Puiši, vai mēs varam rēķināties?
Bērni: atbildiet.
Skolotājs: Vai mēs varam sadalīt skaitli 7 divos mazākos?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Tad palīdzēsim Mārītēm. Novietojiet punktus uz viņu spārniem dažādos veidos. Bet vispirms izstiepsim pirkstus:
Pirkstu spēle "Mazā krelle".
Maza krelle nokrita uz zieda.
Sarkana mugura, melni punktiņi -
Tā mēs izrotājam savus ziedus.
Viņa nedaudz sēdēja un lidoja debesīs,
Viņa atvēra spārnus un pacēlās gaisā.
Bērni: izpildiet uzdevumu.
Skolotājs: Tagad pārbaudīsim, kā jūs tikāt galā ar uzdevumu?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Tie, kas pareizi izpildīja uzdevumu, pielīmējiet sev ziedlapiņu uz “Septiņiem ziediem”.
Skolotājs: Puiši, sakiet man, lūdzu, vai esat kādreiz dzirdējuši sakāmvārdu “Septiņas reizes nomēri, vienreiz nogriez”? Ko, tavuprāt, viņa mums māca?
Bērni: atbildes.
Skolotāja: Labi darīts, protams, viņa saka, ka ne ar ko nav jāsteidzas. Bet tagad mēs spēlēsim arī spēli ar nosaukumu “Zīmēt segmentu”. Mēs ņemam papīra lapu kastē, lineālu un pildspalvu. Atgādināšu, ka mēs sākam zīmēt no nulles atzīmes. Uzzīmējiet 7 centimetrus garu līniju. Tagad uzzīmējiet segmentu, kas ir par 1 cm lielāks nekā pirmais. Uzzīmējiet segmentu par 2 cm mazāku par otro.
Bērni: izpildiet uzdevumu.
Skolotājs: Pārbaudīsim, ko jūs uzzīmējāt. Kam viss ir pareizi, tas pielīmē ziedlapiņu “Septiņiem ziediem”.
Skolotājs: Atpūtīsimies un ejam pa varavīksni!
Fiziskās audzināšanas stunda “Pa varavīksnes loku”:
Sveiki, varavīksnes loka,
Daudzkrāsains tilts!
Sveiks, varavīksnes loka!
Laipni lūdzam mūs kā viesi.
Mēs skrienam pāri varavīksnei
Ejam paskriet basām kājām.
Caur varavīksnes loku
Lecam pāri skrienot
Un atkal skrien, skrien
Ejam paskriet basām kājām.
Skolotājs: Labi, puiši! Vai esi atpūtusies? Turpināsim. Paskatieties, puiši, uz jūsu galda ir papīrs ar astoņkāja attēlu. Viņu sauc Vasja. Viņš ies arī savā jūrskolā, bet nākamgad. Un viņš patiešām vēlas visu apgūt pēc iespējas ātrāk. Palīdzēsim viņam?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Tātad, pirmkārt, Vasja vēlētos uzzināt nedēļas dienu nosaukumus secībā. Puiši, cik dienu mums ir nedēļā?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Un mūsu Vasjai arī ir 7 kājas un uz katras kājas ir uzrakstīts numurs. Paskaties, uz tava galda ir mazi spainīti ar nedēļas dienu nosaukumiem. Līmējiet tos uz papīra, ievērojot paraugu: 7 cipari - 7 nedēļas dienas.
Bērni: izpildiet uzdevumu.
Skolotājs: Pārbaudīsim, vai jūs pareizi mācījāt Vasjai nedēļas dienas?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Labi darīts! Tagad jūs varat pielīmēt savu ziedlapu. Pirms sākam nākamo uzdevumu, izstiepsim pirkstus.
Pirkstu spēle "Cik kāju ir astoņkājiem?"
Uz vienas slīdošās kājas
Māja, galva un ragi.
Dod man savus pirkstus šeit!
Tie nav pirksti - ragi.
Šeit ir septiņi kāju pirksti -
Rezultāts bija astoņkājis.
Cik kāju ir astoņkājiem?
- Daudz!
"Cik daudz putekļu, cik daudz atkritumu -
Es drīz netikšu pie durvīm," -
Un smagi nopūšas
Mūsu bruņurupucis.
Skolotājs: Puiši, mūsu astoņkājis Vasja mīl ķert zivis. Uz jūsu galda ir dažādas krāsas zivis. Tagad es nosaukšu zivju krāsu un nedēļas dienu, un jūs pielīmējat zivis, uzmanīgi klausoties, ko es saku.
Pirmdien Vasja noķēra sarkano zivi.
Piektdien - zils.
Trešdien - dzeltens.
Svētdien - violeta.
Otrdien - oranža.
Sestdien - zils.
Ceturtdien - zaļš.
Skolotājs: Puiši, uzmanīgi apskatiet zivis. Vai esi pamanījis ko neparastu? Apskatiet viņu krāsas. Ko viņi tev atgādina?
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Protams, varavīksne. Cik krāsu ir varavīksnē? Tieši tā – septiņi! Apskatīsim varavīksni un nosauksim tos secībā.
Bērni: izpildiet uzdevumu.
Skolotājs: Lai pārbaudītu uzdevuma pareizību, paskaties uz savu zivi? sākot no pirmā? un salīdziniet to krāsas ar varavīksni. Ja viss ir pareizi, pielīmējiet ziedlapu savai "Septiņiem ziediem".
Skolotājs: Puiši, uzminiet, no kuras pasakas ir šie vārdi:
Mazās kazas atvēra durvis
Un... visi kaut kur pazuda?
a) kaza aizgāja, un bērni sāka spēlēt paslēpes. Seši bērni skrēja slēpties, un viens bērns palika vadīt. Cik bērnu spēlē paslēpes? Uzrakstiet piemēru.
Bija 7 bērni, 6 skrēja slēpties. Cik bērnu ir palicis?
Bija 7 bērni, 1 gāja vadīt, cik bērnu slēpās?
b) Viņi skraidīja apkārt, spēlēja pietiekami daudz, nolēma atpūsties: 5 bērni lasa grāmatas, bet pārējie spēlē dambreti. Cik bērnu spēlē dambreti?
4 bērni gāja ēst kāpostus, pārējie palika spēlēties. Cik bērnu spēlē? Pierakstiet piemēru.
Skolotājs: Pārbaudīsim, kā jūs atrisinājāt problēmas.
Bērni: atbildes.
Skolotājs: Kam viss ir pareizi, tas līmē ziedlapiņu. Tagad atpūtīsimies.
Fiziskās audzināšanas stunda “Lācis”:
Pa mežu staigā lācis
Klīst no ozola uz ozolu.
Atrod medu dobumos
Un viņš to ieliek mutē.
Krāpkājains ar saldo zobu laiza ķepu,
Un bites pieskrien un aizdzen lāci.
Un bites iedzeļ lāci: "Neēd mūsu medu, zagli!"
Lācis iet pa meža ceļu uz savu midzeni.
Viņš iet gulēt, aizmieg un atceras bites!
Skolotājs: Paskaties, ko es šodien atradu grupā! Jā, tie ir rieksti. Cik tādu ir? Bet kas viņi ir, puiši? Uzminēsim, kas viņus šeit atvedis. Un šim nolūkam mums ir jāpabeidz grafiskais diktāts. Paņemiet rūtainas lapas un pildspalvas. Klausieties uzmanīgi un nepieļaujiet kļūdas.
Bērni: izpildiet uzdevumu.
Skolotājs: Nu, ko tu dabūji? Jā, tie ir vāveres rieksti. Ja jums ir vāvere, uzlīmējiet uz ziedlapiņas.
Skolotājs: Puiši, mums ir atlicis pēdējais uzdevums. Vai atceries pasaku "Sniegbaltīte"? un kas vēl bija šajā pasakā? Tieši tā, rūķi. Kurš atceras, cik to bija? Tieši tā, septiņi. Uz jūsu galdiem ir rūķu attēli. Taču mākslinieks aizmirsa visus skaitļus un krāsas un neizkrāsoja tos. Palīdzēsim viņam. Paskaties, katrs cipars atbilst noteiktai krāsai. Sekojiet šim modelim, un jums veiksies. Bet vispirms izstiepsim pirkstus.
Pirkstu vingrošana “Rūķis”:
Kurš dzīvo zem griestiem? - Rūķis!
Vai viņam ir bārda? - Jā!
Kā ar mašīnu un vesti? - Nē!
Kā viņš ceļas no rīta? - Es pats!
Kurš ar viņu no rīta dzer kafiju? - Kaķis!
Cik ilgi viņš tā dzīvo? - Gads!
Kurš ar viņu skraida pa jumtu? - Peles!
Viņš ir kaprīzs, vai ne? - Nekad!
Nu kā viņu sauc? - Skrut!
Bērni: izpildiet uzdevumu.
Skolotājs: Mūsu stunda ir beigusies. Jūs visi šodien smagi strādājāt. Labi padarīts! Tagad pārbaudīsim, kurš to izdarīja. Ikviens, kuram ir uzlīmētas visas “Septiņu ziedu” ziedlapiņas, paceliet roku. Kuram trūkst vienas ziedlapiņas? Kuram trūkst divu? Kuram ir vairāk?
Labi visiem, jūs centāties visu iespējamo
Visi izrādījās gudri.
Uzdevumi tika izpildīti pareizi
Laiks visiem doties uz skolu!

Atklātās matemātikas stundas kopsavilkums bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem

Tēma: “Cipara septiņu salikšana no diviem mazākiem skaitļiem”

Mērķis: ieviest skaitļa septiņu veidošanu no diviem mazākiem skaitļiem.

Uzdevumi:

Izglītojoši

Vingrojiet bērnus kvantitatīvā skaitīšanā līdz 20 (skaitīšana uz priekšu un atpakaļ);

Pastiprināt jēdzienus “nākamais numurs”, “iepriekšējais numurs”;

Iemācīties no diviem mazākiem skaitļiem izveidot skaitli septiņi;

Atkārtojiet skaitļu pieci un seši sastāvu no diviem mazākiem skaitļiem;

Stiprināt izpratni starp daļu un veselumu.

Attīstošs

Attīstīt loģisko domāšanu, atmiņu, uzmanību.

Izglītojoši

Veicināt draudzīgas attiecības starp bērniem, aktivitāti un neatkarību klasē.

Materiāls nodarbībai:

Demonstrācija: magnetofons arCD, kartītes ar cipariem no 1 līdz 7, bumbiņa, puķe - septiņziedu.

Izsniegšana: ģeometriskais komplekts “Mācīties skaitīt”, lapas ar uzdevumiem par skaitļu pieci un seši salikumu, krāsainie zīmuļi.

Nodarbības gaita

1 daļa

Laika organizēšana.

“Labrīt, diena ir sākusies!

Pirmkārt, mēs padzenam slinkumu,

Nevajag žāvāties klasē,

Sāksim savu nodarbību! Novietojiet krēslu vertikāli, muguru taisni. Mēs klausāmies, atceramies, netērējam ne minūti!

Tagad mums ir iesildīšanās: skaitīšana līdz 20 un atpakaļ, skaitīšana no 1 līdz 20 līdz 1.

Spēle "Smieklīgā bumba"

Es metu bumbu un zvanu uz numuru, tu zvani nākamajam (iepriekšējam) un met bumbu atpakaļ.

Lieliski, mēs atkārtojām un kopā ar jums atcerējāmies, ko nozīmē nākamais (iepriekšējais) cipars.

2. daļa

Puiši, vai jums patīk pasakas? (Jā)

Atcerieties, kuru pasaku nosaukumā ir skaitlis septiņi?

("Vilks un septiņas kazas", "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", "Pasaka par mirušo princesi un septiņiem bruņiniekiem")

Šodien mēs ejam uz pasaku "Zieds - septiņi ziedi".

Atcerēsimies, par ko ir šī pasaka? Meitenei Žeņai tika uzdāvināts maģisks zieds – septiņziedu zieds. Meitene noplēsa ziedlapiņas, izrunāja burvju vārdus un izteica vēlmes, kuras uzreiz piepildījās. Bet visas vēlmes bija vieglprātīgas.

Vai atceries, kādu vēlēšanos izteica Žeņa, kad viņai bija palikusi pēdējā ziedlapiņa? (Lai zēns Vitja, kuram sāp kājas, būtu vesels)

Izrunāsim burvju vārdus un ķersimies pie darba:

Lido, mušu ziedlapiņa

Caur rietumiem un austrumiem,

Caur ziemeļiem, caur dienvidiem

Pēc apļa izveidošanas atgriezieties

Tiklīdz pieskaras zemei

Lai būtu manuprāt vadīja...

Puiši, meitene Žeņa no mūsu pasakas nevar sadalīt septiņas bumbas starp diviem draugiem. Palīdziet viņai, lūdzu!

Un bumbiņas būs jūsu apļi no ģeometriskā komplekta.

(bērni strādā ar ģeometrisko komplektu “Mācīties skaitīt”)

Novietojiet septiņus apļus sev priekšā no kreisās uz labo pusi. Sadaliet tos divās daļās, kā vēlaties.

Ko tu dabūji?

(bērni izrunā visus skaitļa septiņu kompozīcijas variantus)

Uz galda:

1 un 6

2 un 5

3 un 4

Kas notika? (divas daļas)

Kas notiek, ja divas daļas sadraudzējas? (vesels)

Visi šie skaitļi ir mazāki par septiņiem, bet, tos saskaitot kopā, iegūstat skaitli septiņi

Muzikāla spēle "Septiņi ir..."

Bērni stāv aplī.

Skan mūzika, kad tas beigsies, es piezvanīšu uz pirmo numuru, un kam bumba rokās, tas zvanīs uz otro numuru, lai kopā sanāktu septiņi.

(piem.: 7 ir 4 un...

7 ir 6 un...

7 ir 2 un…

Labi padarīts! Mūsu nodarbība turpinās!

Patstāvīgais darbs uz papīra loksnēm (5. un 6. numuru sastāvs)

Ievadiet māju skaitu, lai izveidotu numuru, kas dzīvo uz jumta

(uzdevuma pārbaude)

3. daļa

Nodarbības kopsavilkums:

Kā sauc to pasaku, kuru apmeklējām?

Kas tev (ne)patika visvairāk?

Kurš uzdevums bija visinteresantākais?

Kas tev likās grūti?

Labi darīti puiši! Jūs paveicāt labu darbu klasē! Meitene Žeņa ir sagatavojusi pārsteigumu jūsu palīdzībai!

(bērni izņem pārsteigumu (konfekti) no “Burvju maisa”

Atklātās nodarbības kopsavilkums: "Cipars un figūra 7. Skaitļa 7 sastāvs."

Sagatavoja: skolotājs

IN: Puiši, uzmanīgi klausieties dzejoļus un pastāstiet man, par kādu numuru viņi runā un kur šis skaitlis parādās.

IN: Pāri mežiem, pāri upei

Septiņu krāsu tilts lokā.

Ja es varētu stāvēt uz tilta,

Es varētu sasniegt zvaigznes ar roku.

Mēs dzīvojam ļoti draudzīgi

Labo septiņu mājā:

Tētis, mamma, brāļi, es -

Šī ir visa mana ģimene!

Jūs zināt nedēļas dienas.

Saskaitiet tos ātri!

Ja jūs nesapratāt nepareizi -

Jūs saņemsiet tieši septiņas dienas.

IN: Par kādu numuru mēs šodien runāsim?

IN: Kur dzejolī ir atrodams skaitlis 7?

D: Varavīksnē ir 7 krāsas;

ģimenē jābūt 7 cilvēkiem (kā viņi mēdza domāt);

nedēļā ir 7 dienas.

IN: Senatnē skaitlis 7 tika uzskatīts par maģisku. Mūs ir sasnieguši sakāmvārdi un teicieni ar skaitli 7: “Septiņas nepatikšanas - viena atbilde”, “Septiņas negaidi vienu”, “Es ar laimi biju septītajās debesīs”, “Septiņas reizes nomēri - vienreiz nogriez”.

IN: Kurās pasakās parādās cipars 7?

D:“Vilks un septiņi kazlēni”, “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Septiņu ziedu puķe”, “Pasaka par mirušo princesi un septiņiem bruņiniekiem”.

IN: Paskaties uz skaitli 7, kāds skaitlis tas izskatās?

D: 1. gadā.

IN: Un kāda skaitļa augšējā daļa no 7 — viņas galva izskatās kā apakšējā daļa?

IN: Nodarbības laikā kopā ar mums būs divi varoņi, lai iepazītos ar ciparu 7 - Vilks un Zaķis.

Vilks un zaķis dārzā stādīja tomātus. Ir pienācis rudens. Vilkam izauga zaļas, bet Zaķim – sarkanas. Katrā gultā ir 7 tomāti. Paskatīsimies, kādā secībā viņi auga.

D: Pirmajā gultā ir 6 zaļas un viena sarkana.

IN: Rakstiet: 6+1=7 utt līdz sestajai gultai.

IN: Uz ceturtās gultas, kurā?

D:(trešais).

Piektajā, (tāpat kā otrajā) sestajā? (tāds pats kā pirmais).

IN: Vilks sāka domāt, kam ir vairāk tomātu?

Un kā viņš kliedz: "Nu, zaķi, pagaidi!"

Kāpēc? Cik tomātu ir Zaķim, cik Vilkam?

D: Tomātu ir vienādi, bet zaķi ir nogatavojušies, bet vilki ir zaļi.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Spēle "Reverse Cinema".

Bērni stāv aplī, saspiež plaukstas un pagriež uz priekšu, it kā rāda filmu. Skolotājs lasa projekcijas autora tekstu, visi pārējie to izpilda.

Viens-divi — visi pieceļas. (Visi pieceļas)

Trīs vai četri - izcērtām mežu.

Pieci 0 seši - stiept.

Septiņi-astoņi – rokas uz leju.

Deviņi desmit - visi: "Sēdieties!"

Mēs pagriežam rokas pretējā virzienā.

Projektors runā.

Desmit deviņi. (visi pieceļas.)

Astoņi septiņi. (Paceliet rokas.)

Seši pieci. (Viņi nolaiž rokas.)

Četri vai trīs. (Viņi met zarus atpakaļ.)

Divi-viens. (Visi apsēžas.)

IN: Zaķis aizbēga no Vilka uz māju Nr.7. Un tur dzīvo vilki pa kreisi un zaķi pa labi. Viņi dzīvo mierīgi, katrā stāvā ir 7, brauc viens pie otra ciemos un dzer tēju.

Gaismas iedegās pirmajos trīs stāvos.

Izlasi, kas notika.

D: 6+1=7, 5+2=7, 4+3=7.

IN: Augšējie trīs stāvi ir zemāko stāvu atkārtojums.

Izlasiet piemērus augšējiem stāviem.

IN: Vilks aizskrēja uz šo māju, padomāja un nolēma ar Zaķi samierināties. Viņi kļuva par draugiem un sāka kopā pildīt uzdevumus.

IN: Palīdziet Vilkam un Zaķim izdomāt piemērus un izlasiet tos.

Didaktiskā spēle "klauns".

D: Sastādiet un lasiet piemērus: 6+1=7; 4+3=7; 5+2=7.

IN: Es izdomāju divus skaitļus. Ja es tos saskaitu, tas ir vienāds ar 7. Kādi ir šie skaitļi?

D: Nosauciet piemērus.

IN: Un tagad mēs sadalīsimies divās komandās spēlei “Daisy 7”

Katrai komandai ir aplis - margrietiņa 7. Uz ziedlapiņām starp treknajām līnijām jāuzliek divi skaitļi, tos saskaitot, iegūstam 7.

IN: Un tagad kāds darīs individuālu darbu, un pārējie puiši risinās problēmas.

Individuālais darbs.

Bērns aizpilda veidlapu ar skaitļa 7 sastāva piemēriem.

zilas svītras papildus dēlis sarkanas svītras

Izmantojot zilas un sarkanas svītras, izklājiet tās uz saliekamā dēļa. Pa kreisi no tāfeles ir zilas svītras, kas norāda pirmo numuru (pievienot), bet labajā pusē - sarkanas svītras, kas norāda otro numuru (pievienot). Sloksnes ir izliktas uz tāfeles, pievienošanas rezultāts tiek apskatīts tāfeles pirmajā rindā.

Problēmu risināšana.

Ārsta uzdevums.

Ārsts lika mums lietot anti-grippin visu nedēļu,

Sešas dienas paklausīgi dzērām.

Nu mūs neslavēja.

Kāpēc? (atlikusi vēl viena diena: 7-6=1.

Konditorejas šefpavāra uzdevums.

Lai pasūtītu uz dzimšanas dienu

Konditors pagatavoja kūku - garšīgi!

Tajā ir divi kilogrami garšīga krējuma.

Tajā ir pieci kilogrami sviesta mīklas.

Cilvēki, kurus satikām, bija pārsteigti:

Cik sver tava lielā kūka? (2+5=7).

Sastādiet uzdevumu, pamatojoties uz brāļu Grimmu pasaku “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

Pavisam ir septiņi rūķi. Diviem ir cepures uz galvas. Cik bez cepurēm?

Atrisināt to. (7-2=5)

IN: Puiši, mūsu nodarbība beidzas. Ar kādu sastāvu šodien strādājām?

D: Ar skaitļa 7 sastāvu.



Vai jums ir jautājumi?

Ziņot par drukas kļūdu

Teksts, kas tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: