Ekoloģijas nodarbība vecākajā grupā “pilītes ceļojums”. Atklātā nodarbība par Maskavas apgabala ekoloģiju “Piliena ceļojums Konspekts par ekoloģiju piliena ceļojums

Nodarbības par vides izglītību kopsavilkums sagatavošanas grupā

"Piliena ceļojums"

Skolotāji: Gatiņa G.Š, Sovgatova A.R.

Mērķis:

    Dodiet bērniem priekšstatu, ka ūdens ir ļoti svarīgs visām dzīvajām būtnēm: ūdens ir dzīvības avots.

    Attīstīt bērnos zināšanas par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē.

    Māciet saprast, ka tīrs ūdens ir nenovērtējama dabas dāvana, kas ir jāsargā.

    Ieaudziniet cieņu pret ūdeni.

(Skolotājs atnes lāsīšu meiteni uz grupu)

M/piem.:- Iepazīstieties ar Droplet, un viņa vēlas atrast savas māsas.

Nomest: Sveiki, es esmu Piliens. Mani ciemos uzaicināja manas māsas, kas dzīvo jūsu bērnudārzā. Palīdziet man tos atrast.

Iekaisums: Puiši, kur mūsu ciemā var dzīvot ūdens lāses?

Bērni:

    Telpas augos dzīvie ziedi bez ūdens novīst, nokalst un nomirs.

    Akvārijā zivis dzīvo ūdenī, bez tā viņi mirs. Viņiem ir nepieciešams daudz ūdens, lai peldētu.

    Grupā jums ir jāmazgā rotaļlietas.

    Miļaušai Ravilovnai ir nepieciešams daudz ūdens, lai mazgātu traukus, grīdas un noslaucītu putekļus.

    Nadeždai Mihailovnai ir nepieciešams daudz ūdens, lai mazgātu drēbes dārzā.

    Lai pagatavotu pusdienas visiem bērniem, virtuvē ir nepieciešams daudz ūdens.

    Tualetē ir nepieciešams ūdens, lai nomazgātos.

(Pēc katras atbildes uz molberta tiek pakārta pilīte)

Nomest:

“Bez manis jūs nevarat mazgāties, jūs nevarat ēst, jūs nevarat piedzerties!

Es uzdrošinos jums ziņot: "Jūs nevarat dzīvot bez ūdens!"

Tu mani atradīsi upē un mitrā meža purvā,

Tavs pavadonis vienmēr ceļo – ūdens!”

Iekaisums: Kur vēl dabā ir ūdens?

Bērni: Dīķī, ezerā, strautā, jūrā, okeānā, avotā, peļķē.

Iekaisums: Kāds ūdens varētu būt šajos rezervuāros?

Bērni: Netīrs, tīrs, svaigs, sāļš,

Iekaisums: Un sapuvis purvā. Puiši, ūdens no lielas upes plūst pa caurulēm, caur ūdens apgādes sistēmu un nonāk mūsu ciematā un jūsu mājā. Kādu ūdeni mēs ar jums lietojam? Kāds ūdens nāk no krāna?

Bērni: Tīrs un svaigs.

(eksperimentāla darbība)

Iekaisums: Jūsu priekšā ir 2 glāzes ūdens. Vai viņu ūdens ir vienāds?

Bērni: Nav tīra vai netīra.

Iekaisums: Vai jūs vēlētos dzert šo ūdeni? Kāpēc? Un šis? Kāpēc? Mēģināsim kopā iztīrīt netīro ūdeni. Lai to izdarītu, paņemiet piltuvi, ievietojiet speciālu filtra audumu un sāciet izlaist netīro ūdeni caur šo piltuvi. Paskatīsimies, ko mēs varam darīt?

Mēs veiksim eksperimentu

Mēs atradīsim tīru ūdeni.

Mēs neļausim netīrumiem iziet cauri filtram,

Lai viņi varētu dzert ūdeni!

Ūdens kļuva tīrs, un, uzvārot, varēja dzert, bet filtrs kļuva netīrs.

Iekaisums: Jā, mēs nevaram dzīvot bez tīra ūdens. Mums vajag tikai tīru ūdeni! Kam vēl vajadzīgs tīrs, svaigs ūdens?

(Bērni izvēlas kartītes un pievieno diagrammai)

Bērni: Augi, cilvki, putni, zivis, dzvnieki, mjas. dzīvnieku kukaiņi.

Iekaisums: Un tagad mēs atpūtīsimies.

Fizik. tikai minūti

Kostja pamodās no rīta,

Saģērbos, uzvilku kurpes

Un drīzāk atklātā telpā

Viņš izgāja no mājas pagalmā.

Viņš redz daudzus spoguļus

Kāds to izkaisīja visur.

Spoguļos ir milzīga māja

Atspoguļots otrādi

Goba atspīdēja,

Un uz tā ir sēdus kāts.

Es paskatījos tuvāk - un, draugi,

Pēkšņi viņš ieraudzīja sevi.

Kostja sāka interesēties -

Viņi uzreiz sev uzvilka viņa zābaku

Pēkšņi viņš ienira. Kur? Zemūdens.

Tā tas lietas ir!

Kas tie par spoguļiem?

Iekaisums: Esam atpūtušies, un tagad pastāstīsim, kā cilvēks lieto ūdeni?

(Bērni atrod, parāda attēlu un stāsta)

Bērni: Viņš mazgājas, mazgājas dušā, vannas istabā, pirtī, mazgā veļu, uzkopj māju, laista dārzu, laukus, gatavo vakariņas, dzer, dzirdina dzīvniekus.

Iekaisums: Izmanto rūpnīcās un rūpnīcās. Cilvēki tērē daudz saldūdens, bet vai dabā tā ir daudz?

(Bērnu izteikumi)

Nomest: Uz zemes ir ļoti, ļoti maz saldūdens, un tas ir jāsargā un jātaupa.

Iekaisums:

    Jā, ūdens jātaupa!!!

    Neko nelejiet un nemetiet upē.

    Nemazgājiet automašīnas pludmalē.

    Izbūvēt attīrīšanas iekārtas rūpnīcās un rūpnīcās.

(Skatīt ilustrācijas)

No piesārņojuma cieš visas dzīvās būtnes: netīrā upē iet bojā augi un zivis, netīrais ūdens ir kaitīgs dzīvniekiem, putniem un cilvēku veselībai. Nedzeriet nevārītu ūdeni no upes vai ezera – tajā var būt baktērijas.

Kā jūs varat ietaupīt ūdeni?

Bērni:

    Mazgājot seju, pārāk neaizveriet krānu, lai daudz ūdens neizplūstu.

    Pēc lietošanas rūpīgi aizveriet krānu.

    Vēsā gāze vasarā. ūdens, kvass ledusskapī, nevis zem tekoša ūdens.

Iekaisums: Labi darīts, pareizi. Tagad es jums nolasīšu pantu par to, kas var notikt, ja jūs netaupīsit ūdeni.

(Lasa dzejoli. B Zakhoder "Kas notika ar upi")

Upe tek no tālienes... Upe tek... Upe tek...

Cik jauki, kad upe ir gan plata, gan dziļa!

Virs viņas ir vēl krāšņāki mākoņi, svaiga vēja elpa,

Virs tā mežs slaidāks, augstāks, un piekrastes pļava zaļāka!..

Upe plūst... Upe tek... Ūdeņo laukus un pilsētas,

Nes laivas un kuģus, un zivis staigā dziļumā,

Un vēži rāpo apakšā. Tu esi laba upe pavasarī

Gan rudens, gan vasaras karstums! Peldēšana!

Kāda svētība! Kam - mēģini uzminēt!

Vai patīkamāk ir peldēties dzīvā vilnī: zivīm vai bērniem?

Visas dzīvās radības ir pilnīgi laimīgas! Bet kas tas ir? Sargs!!!

Nē, nē, neviens nav noslīcis. Nē, nē, tieši otrādi:

Kuģis uzskrien uz sēkļa! Kāds skandāls gaišā dienas laikā!

Varbūt pilots kļūdījās? Ne īsti! Tālu no bojas...

Šeit upe bija dziļa. Bija. Tas tā - B Y L A.

Viņa bija, jā, acīmredzot viņa aizpeldēja. Ak, mēs neatpazīstam upi.

Upe kļūst par straumi! Laivas jau ir uz sēkļa,

Peldētāji pēkšņi palika sausi, bet kā ar zivīm?

Bēdās un mokās nabagi cīnās pa smiltīm!

Kas tad ar to notika, ar upi?

Diemžēl, draugi, atbilde ir: Pirmsskolas vecuma bērns Sidorovs Ivans

Aizmirsu atslēgt virtuves jaucējkrānu.

Jūs teiksiet: "Kāds sīkums!" Sīkums... Būtu labi, ja strauts izžūtu,

Citādi sīkuma dēļ pazuda vesela upe!

Nomest: Puiši, atcerieties sakāmvārdu: "Cieši aizveriet krānu, lai okeāns neizplūst."

Iekaisums: Atkārtosim to kopā un kā suvenīru mēs ar Pilienu vēlamies tev uzdāvināt kādu maģisku pilieniņu, kas tev dos dzīvības spēku, tikai neaizmirsti par ūdens priekšrocībām un rūpēm par to.

(Pilīte bērniem izdala zilas stikla krelles)

Sadaļas: Darbs ar pirmsskolas vecuma bērniem

Programmas saturs:

1. Veidot idejas par ūdens ciklu dabā.

2. Iemācīt spēju noteikt cēloņu un seku attiecības.

3. Veicināt cieņu pret ūdeni.

Materiāls: spēles varonis - Kapitoška; baseins ar ūdeni; caurspīdīgas krūzes ūdenim; "Mazie cilvēki" (TRIZ); stikls; attēls par ūdens ciklu dabā.

Modeļi:"Mazie cilvēki" (TRIZ); noteikumi par rūpīgu ūdens lietošanu.

Priekšdarbi:

Mākoņu, sniega, ledus novērošana. Daiļliteratūras darbu lasīšana par ūdeni. Didaktiskā spēle "Pilītes ceļojums".

Nodarbības gaita

1. Skolotājs: Šodien dosimies ceļojumā, lai meklētu pilienu. Kā jūs domājat, kur viņa varētu slēpties? (Bērnu ieteikumi tiek uzklausīti).

2. Pameklēsim kādu pilīti, puiši. Vienosimies, ka tu man seko. Piekrita?

Bērni: Jā!

3. Mēs tuvojamies lielam ziedam. Uz papīra lapas ir no papīra izgriezta ūdens pile. Skolotājs pieiet pie auga un saka bērniem: "Puiši, paskatieties, kas tas ir uz lapas?" Uzmanīgi pakratu palagu, un man uz rokas nokrīt piliens.

Bērni: Piliens.

Skolotājs: Puiši, lāsītei droši vien ir arī vārds. Kā tevi sauc, pilieniņ? (Es pielieku pilienu pie auss un runāju viņas vārdā)

Skolotājs: Bērnu vārds ir Kapitoška.

Skolotājs: Ko tu te dari, Kapitoška?

Kapitoška ieradās apciemot savas lāsīšu māsas, kuras dzīvo mūsu bērnudārzā.

Skolotājs: Bērni, parādīsim Kapitoškai, kur dzīvo viņas mazās māsiņas.

(Bērni brauc ar Kapitošku un parāda tās vietas grupā, kur ir ūdens.)

Kapitoška saka paldies, puiši. Viņa priecājās par savām māsām, ka viņas ar tevi labi dzīvo. Tagad es aicinu jūs visus ceļojumā. Bet paskatieties uz pilienu, tā ir maza, un mēs esam lieli. Ko darīt?

Det:. Tev jākļūst tādam pašam kā pilītei – mazam.

Skolotājs: Kā mēs to varam izdarīt?

Bērni: Atcerieties maģisko skaitīšanas atskaņu - transformāciju.

Skolotājs (kopā ar bērniem viņš deklamē pārvērtību skaitīšanas atskaņu):

Bez manis nebūs jūras, okeāna un upes,
Pat peļķes, kurās Kucēni plunčājas.
Viens, divi, trīs... Mēs kļuvām par lāsītēm.

Skolotājs: Puiši, Kapitoška aicina mūs ceļojumā. Viņa mums pat sagatavoja karti. Vada bērnus pie attēla.

Piliena ceļojums (ūdens cikls dabā). Iedomājieties, ka mēs nonācām ūdenskrātuves krastā un kopā ielēcām ūdenī. Un mūsu ūdens sastāv no daudziem šādiem pilieniem - Kapitoškas māsām. Lūdzu, nāciet pie galda, katrā pa 4 cilvēkiem. Uz mūsu galdiem ir mazi dīķi. Iemērcam rokas ūdenī. Paskatīsimies, kā plūst mūsu ūdens.

Puiši, vai ūdenim ir krāsa? (nē, ūdens ir bezkrāsains, caurspīdīgs).

Pasmaržosim, vai ūdenim ir smarža? (pilna atbilde: "Ūdenim nav smaržas")

Vai ūdenim ir garša? (ūdenim nav garšas)

(Bērni kopā ar Kapitošku skatās, kā ūdens mirgo, cik tas ir caurspīdīgs; turot to plaukstās, viņi vēro, kā tas plūst starp pirkstiem.)

Mēs noslaukām rokas ar salvetēm. Mūsu ceļojums turpinās. Apsēdieties uz krēsliem

Skolotājs: Bērni, tagad mēs ar saviem draugiem izliksimies par mazu meiteni. Vai vēlaties palīdzēt? Pie manis nāks bērni (3 cilvēki). Viņi mums parādīs pilieniņu un viņas draugus. Bērni patstāvīgi modelē ūdeni uz galda. Puiši, vai jūs piekrītat piedāvātajam modelim? Tagad iedomājieties, ka esat mazi cilvēki. Parādiet mums mazliet ar savām draudzenēm.

Kapitoška: Tā Kapitoška spēlējās un draiskojās ar lāsīšu māsām, bet spoži spīd saule, sasilda viņu, un pilienu māsas pa vienai sāk šķirties un pacelties gaisā. Tagad lāsītes ir vieglas, tās lido arvien augstāk (rāda attēlā).

Skolotājs: Bērni, paskatīsimies, kā tas patiesībā notiek – veiksim eksperimentu. Un saules vietā mums būs tējkanna. Ieleju tējkannā aukstu ūdeni. Vai kaut kas notika? (Nē). Vai esat sagatavojis ausis un acis? Mums ir ne tikai jāredz, bet arī jādzird, kas notiks. Ieslēdzu tējkannu, klusi sēžam, klausāmies un vērojam. Tējkanna vārās, atveru vāku.

Bērni, ko jūs dzirdat? (Gurgling, ūdens vārās).

Bērni, vai jūs kaut ko redzējāt - no tējkannas nāk dūmi un tvaiki. Šis ir viens no ūdens stāvokļiem (šķidrs, ciets, tvaiks)

Anton, kā sauc dūmus no tējkannas? (tvaiks), Elja, nosauc, kas iznāk no tējkannas? (tvaiks).

Kur veidojas tvaiks? Tējkannā, sildot, ūdens pārvēršas tvaikos.

Vai tvaikam ir krāsa? (nē, tvaiks ir bezkrāsains).

Vai tvaikam ir smarža? (nē, tvaikam nav smaržas)

Puiši, kā var nosaukt gaismas pilienu, kas pacēlās debesīs? (piliens - tvaiks). Kādi cilvēciņi mums palīdzēs attēlot lāsīti - tveicīgu sīkumu, pastāstiet man.

Skolotājs: Parādīsim Kapitoškai, kā jūs varat simulēt tvaiku, izmantojot “mazos vīriešus”.

Labi darīti zēni. Vai zinājāt, ka pilieniņām paceļoties uz augšu, tās nepazūd un neizklīst pa debesīm, jo ​​augstu no zemes gaiss nav tik silts kā tas, ko elpojam, bet gan daudz vēsāks, un pilieni atkal pulcējas kopā. Tā tas izrādās... Kapitoška vēlas, lai mēs paši to uzminētu, un ir sagatavojis mums mīklu.

Skolotājs:

1. Balta vate kaut kur peld.
Jo zemāka vilna, jo tuvāk lietus. (Mākonis.)

Mākoņi sanāk kopā un veidojas mīklā apslēptais.

2. Kas peld pa debesīm
Melnā cepurē līdz uzacīm?
Kurš nes ūdeni pa debesīm?
Pastāsti man, ātri! (mākonis)

Kapitoška:

Dzīvo jūrās un upēs,
Bet tas bieži lido pāri debesīm.
Un, kad viņai apnīk lidot, viņa atkal nokrīt zemē (piliens)

Kas zina, par ko ir šī mīkla?

Bērni: Par ūdeni.

Skolotājs: Veiksim eksperimentu, lai pārliecinātos, ka mīkla ir sacerēta pareizi.

Bērni atkal apsēžas ap galdu, kur veica eksperimentu ūdens pārvēršanai tvaikā. Eksperimenta pirmo daļu atkārto: ūdeni silda kolbā, uzvāra, bērni vēro tvaiku, tad nelielā attālumā no kolbas kakliņa tiek atnests caurspīdīgs stikls. Ir stikla aizsvīšana (mākonis), tad glāzi noņem no kolbas kakliņa, un bērni skatās, kā stikls atdziest un pil piles (lietus).

Kapitoška: Skaties uz bildi. Jūs redzat, ka mākoņi ir kļuvuši tumši, smagi, no tiem sāka līt lietus - tie ir mazi ūdens pilieni. Ūdens lāses nokrita zemē – laistīja augus, mazgāja lapas un celiņus, piepildīja upes un ezerus ar ūdeni. Upes nesa savus ūdeņus jūrā, un māsas pilieni atkal satikās. Šī ir vasaras bilde, bet kā ar ziemu? Tikai pilienu vietā ir lietus lāses, lāsītes ir sniegpārslas. Bērni, vai jūs mīlat manas sniegpārsliņu māsas?

Bērni: Jā. Mēs zinām daudzus dzejoļus par sniegu un sniegpārslām.

(Bērni deklamē dzejoļus)

Skolotājs: Puiši, kā jūs varat izmantot "mazos vīriešus", lai parādītu sniegpārsliņu? Bērni stāv tuvu viens otram un tur rokās. Tad viņi to parāda modelei.

Kapitoška: Labi darīti zēni. Jūs ļoti iepriecinājāt Kapitošku. Viņam ir skumji šķirties no tevis, bet mazās māsas viņu gaida. Uz redzēšanos.

Skolotājs: Bērni, atcerieties spēli “Piliena ceļojums”, kuru mēs nesen spēlējām. Kas ir bijis mūsu mazais? 1 bērns pie tāfeles rāda ceļojuma maršrutu, stāstot pie kura mazais ciemojies

Bērni: Pilīte, dzirksts, duša, sniegpārsla.

Skolotājs: Mēs ceļojām ar lāsīti pa apli. Dabā šo ceļojumu sauc par ūdens ciklu. Tāpēc ūdens mūsu upēs, ezeros un jūrās nepazūd. Viņa iziet cauri pārvērtību lokam un atkal nonāk uz Zemes.

Sauksim savu ceļojumu kopā: “Ūdens cikls”. Padomājiet un sakiet man, vai ir nepieciešams taupīt ūdeni? Kāpēc? Kas notiks, ja ūdens pazūd? Kā jums vajadzētu taupīt ūdeni? Skolotājs izdala bērniem ūdens saglabāšanas modeļus un pārrunā tos ar bērniem.

Bērni, Kapitoška mums atstāja papīra pilienus. Piestiprināsim tos tajās grupas vietās, kur satiekam ūdeni (krāns, akvārijs, tējkanna ar ūdeni, lejkannas ziedu laistīšanai). Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz to, ka apkārt ir daudz zilas krāsas.

Bērni, paskatīsimies, ko mūsu viesi zina par ūdeni. Uzdosim viņiem dažas mīklas. Cienījamie viesi, bērni ir sagatavojuši mīklas un aicina rast atbildes.

Kur ūdens garšo vislabāk? (Pavasarī). Bērni viesiem pasniedz avota ūdeni un paši dzer.

Mīklas klases viesiem

1. Bez rokām viņš varēja izlauzties no zemes bez kājām.
Vasarā, dienas karstumā, viņš dod mums ledusaukstu ūdeni. (pavasaris)

2. Bez dēļiem, bez cirvjiem tilts pāri upei gatavs.
Tilts ir kā zils stikls! Slidens, jautrs, viegls! (Ledus)

3. Es skrienu, it kā pa kāpnēm, pāri džinkstošiem oļiem,
No tālienes jūs mani atpazīsiet pēc dziesmas. (Straume)

4. Bez spārniem viņi lido, bez kājām skrien, bez burām peld. (Mākoņi)

5. Lente klajumā nedaudz trīc vējā.
Šaurais gals ir pavasarī, bet platais - jūrā. (Upe)

Literatūra

Ryzhova N.A. Burvju ūdens. Izglītības un metodiskais komplekts pirmsskolas vecuma bērnu vides izglītībai. – M.: LINKA – PRESE, 1997. (Sērija “Mūsu mājas ir daba”)

Paskaidrojuma piezīme. Pirmsskolas bērnībā tiek likti personības pamati, tostarp pozitīva attieksme pret dabu un apkārtējo pasauli. Bērnudārzs ir pirmā saite nepārtrauktās vides izglītības sistēmā. Tāpēc mēs, skolotāji, saskaramies ar uzdevumu veidot ekoloģiskās kultūras pamatus pirmsskolas vecuma bērnu vidū. Esmu izstrādājis ekoloģiskā cikla izglītojošo aktivitāšu apkopojumu.

Izglītības joma: Izziņa.

Integrācija: Komunikācija, Mākslinieciskā jaunrade.

Darbības: kognitīvi-pētnieciskā, komunikatīvā, motoriskā, produktīvā.

Forma - uzvedība: darbība - ceļojumi.

Bērnu vecums: vidējā grupa (4-5 gadi)

Mērķi un uzdevumi:

1. Noskaidrot bērnos izpratni, ka ūdens ir ļoti svarīgs visām dzīvajām būtnēm, augiem, dzīvniekiem un bez tā nevar iztikt (ūdens cilvēkiem ir nepieciešams pārtikai, dzeršanai, ķermeņa mazgāšanai, telpā esošajiem priekšmetiem);

2. Attīstīt bērnos zināšanas par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē: ūdens ir dzīvības avots; ūdens ir nepieciešams cilvēka dzīvības uzturēšanai un nodrošināšanai;

3. Ieaudzināt cieņu pret ūdeni;

4. Aktivizējiet un bagātiniet bērnu vārdu krājumu ar lietvārdiem, īpašības vārdiem un darbības vārdiem par nodarbības tēmu.

5. Izkopt morālu un estētisku attieksmi pret apkārtējo pasauli, izkopt pareizu attieksmi pret savu veselību.

Vārdu krājuma bagātināšana: ceļojums, pavadonis, ūdenspīpes, vārīts ūdens.

Materiāls: lelle “Kapitoshka”, ūdens lāses (lielas un mazas), trīs trauki eksperimentam, piltuve, plakāts, kurā attēloti faktori, kas apstiprina ūdens nepieciešamību uz Zemes; gatavas veidnes akvārijam, makaroniem - zivīm.

Priekšdarbs: iegaumēt dzejoļus par ūdeni; ilustrāciju apskate; lasot pasakas, izglītojošu literatūru par ūdeni; zivju vērošana dabas stūrītī akvārijā (ūdens aizvietošana), ziedi (laistīšana); kopīgā kolāžas "Saule, gaiss un ūdens ir mūsu labākie draugi!"

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments

Sveiki dārgie puiši! ES priecājos tevi redzēt. Atcerēsimies mūsu moto: “No zilās straumes

Sākas upe

Un spēle sākas ar smaidu!”

(bērni sarunājas kopā ar skolotāju)

2. Spēles situācija

Puiši, kāds steidzas pie mums ciemos! Kas tas ir?

Šī ir pilīte, ko sauc par Kapitošku.

Mūsu viesis mums iepazīstināja sevi, un tagad teiksim mūsu vārdus. (Katrs bērns paņem lelli (attēls) un saka savu vārdu)

Un viņa ieradās apciemot savas lāsīšu māsas, kas dzīvo mūsu grupā.

Puiši, parādīsim Kapitoškai, kur dzīvo lāsīšu māsas, ko viņas ar mums dara un kādu labumu nes. Un mēs svinēsim savas pilienu māsas ar skaistām papīra lāsēm.

3. Ceļošana – lāsīšu meklēšana grupā

(Bērni staigā pa grupu un apstājas)

Dabas stūrītī: pie augiem.

Ziedi ir jālaista, tie ir dzīvi, bez ūdens tie izkalst un novīst, tiem vajag ūdeni. (Līmējiet lielu pilienu)

Akvārijā: zivis dzīvo ūdenī, bez tā tās nomirs, peldēšanai nepieciešams daudz ūdens. (Līmējiet lielu pilienu)

Puiši, kāds ūdens zivīm ir vajadzīgs, tīrs vai netīrs? Jārūpējas par zivīm, jātīra akvārijs, jāmaina ūdens, jāraugās, lai zivīm tajā būtu ērti.

Netālu no izlietnes: skolotāja palīgam nepieciešams daudz ūdens, lai nomazgātu traukus, noslaucītu putekļus un uzkoptu grupu. (Līmējiet lielu pilienu)

Rotaļu stūrītī: ūdens nepieciešams netīro rotaļlietu mazgāšanai un leļļu drēbju mazgāšanai. (Līmējiet lielu pilienu)

Pie galda, uz kura stāv ūdens karafe: ūdens ir vajadzīgs, lai mēs to varētu dzert. (Līmējiet lielu pilienu)

Tualetes telpā: ūdens nepieciešams, lai bērni varētu nomazgāt rokas un seju un izpildīt nepieciešamās higiēnas prasības. (Līmējiet lielu pilienu)

Puiši, tagad saskaitīsim lāsītes, kas dzīvo mūsu grupas telpā, lai Kapitoška zinātu, cik to ir.

(Visi kopā skaita pilienus)

Paskaties, Kapitoška, ​​cik daudz māsu māsu dzīvo mūsu grupā, kas mums nes lielu labumu. Un mēs apsolām ar puišiem par viņiem rūpēties, nevis velti iztērēt ūdeni, izmantot to paredzētajam mērķim.

4. Fiziskās audzināšanas minūte

“Zivis laimīgi šļācās

Siltā, saulainā ūdenī.

Tie saruks un atlaidīsies

Viņi aprakt sevi smiltīs!

(kustības tiek izpildītas muzikālā pavadījumā)

5. Vingrošana acīm

Par - Par - Par - aizsargājiet acis. Sekojiet pirksta kustībām ar acīm

Pa labi pa kreisi.

Zu - Zu - Zu - Es redzēju lapseni. Aprakstiet ar roku lielu apli gaisā.

Sa - Sa - Sa - uz deguna sēž lapsene. Pieskarieties ar pirkstu deguna galam,

Sekojiet ar acīm.

Ay - Ay - Ay - pamirkšķiniet acis. Ātri mirkšķiniet acis.

Čau - Čau - Čau - cieši aizver acis. Cieši aizveriet acis.

6. Eksperimentālā aktivitāte “Kā padarīt ūdeni tīru”

Ūdens no lielas upes plūst pa speciālām caurulēm un nonāk mūsu bērnudārzā un jūsu mājās - šīs caurules sauc par ūdensvadiem. Lai jūs un es varētu dzert tīru ūdeni, mazgāt seju un mazgāt rokas, mums ir jātaupa ūdens un tas nav jātērē. Ja mazgājat rokas vai seju, neaizmirstiet aizvērt krānu.

Puiši, tagad paskatieties: jūsu priekšā ir divi ūdens konteineri. Vai jūs domājat, ka ūdens tajās ir vienāds?

Nē! Vienā traukā ūdens ir tīrs, bet otrā - netīrs.

Puiši, kādu ūdeni jūs vēlētos dzert - to vai to? Un kāpēc?

Jo šeit ūdens ir tīrs, bet šajā karafe – netīrs. Ir nepieciešams dzert tīru un vārītu ūdeni.

Mēģināsim visi kopā iztīrīt netīro ūdeni. Lai to izdarītu, paņemiet piltuvi, ielieciet tajā speciāla papīra gabalu un sāciet izlaist netīro ūdeni caur piltuvi. Paskaties, ko mēs varam darīt. Ūdens kļuva dzidrs.

Kas notika ar mūsu avīzi? Viņa kļuva netīra.

7. Sejas masāža

Ūdens, ūdens, nomazgā manu seju. Berzēt vaigus ar plaukstām.

Lai acis mirdzētu. Nespiežot, palaidiet pirkstus pāri aizvērtajam

acis no plakstiņa iekšējās malas uz ārējo.

Lai vaigi sārtu. Viegli piesitiet ar pirkstu galiem

vaigiem.

Lai mute smejas. Masējiet zodu ar pirkstiem.

Lai zobs kož. Masējiet svarus ar īkšķiem.

8. Kopīgas aktivitātes

Puiši, kā jūs domājat, kādā ūdenī zivis var dzīvot? Tīrā vietā.

Puiši, man ir mazs maģisks akvārijs ar tīru ūdeni. Un šajā akvārijā dzīvo zelta zivtiņa. Bet viņai ir ļoti skumji būt vienai, un viņa lūdz mūs palīdzēt iegūt jaunus draugus. Iesaku puiši, ielieciet jaunas zivis akvārijā. Mūsu zivis ir izgatavotas no makaroniem, uz lipīgas bāzes. Lūdzu, novietojiet tos visā akvārijā.

Bet vispirms vingrosim pirkstiem, lai tie labi strādātu.

9. Pirkstu vingrošana “Lietus”

Lietus, lietus, lietus, lietus (Pieskarieties kreisās rokas plaukstai ar labās rokas pirkstu, imitējot pilienus)

Nevajag vairs tā driblēt! (Ar kreisās rokas pirkstu pieskarieties labās rokas plaukstai, imitējot pilienus)

Pārtrauciet laistīt zemi (Pakustiniet rādītājpirkstu, tas ir noliegšanas zīme)

Mums laiks doties pastaigā! (Atdariniet soļus ar diviem katras rokas pirkstiem)

10. Praktiskās aktivitātes. Bērni izplata zivis pa akvāriju. Individuālā palīdzība. Puiši strādā pie mūzikas.

Paskaties, kāds skaists akvārijs esam izrādījušies, cik daudz zivju tajā ir, tagad zelta zivtiņai nebūs garlaicīgi tik brīnišķīgā akvārijā. Jūs, puiši, paveicāt lielisku darbu, pareizi atbildējāt uz jautājumiem un palīdzējāt zelta zivtiņai sadraudzēties.

11. Kopsavilkums.

Puiši, pastāstīsim vēlreiz Kapitoškai, kur dzīvo mūsu mazās māsiņas.

Kāpēc mums ir vajadzīgs ūdens?

Kā jums vajadzētu taupīt ūdeni?

Es zinu, ka daži puiši iemācījās dzejoļus mūsu šodienas sanāksmei. Un tagad viņi tos pateiks mums un Kapitoškai.

Vai esat dzirdējuši par ūdeni?

Viņi saka, ka viņa ir visur!

Peļķē, jūrā, okeānā

Un ūdens krānā.

Bez tā mēs nevaram nomazgāties,

Neēd, nedzer!

Es uzdrošinos jums ziņot:

Mēs nevaram dzīvot bez ūdens!

Jūs to atradīsit dīķī

Un mitrā meža purvā,

Vienmēr ceļo

Mūsu kompanjons ir ūdens!

Tas vārās uz plīts,

Tējkannas tvaiki šņāc,

Izšķīdina cukuru tējā.

Mēs viņu nepamanām

Mēs esam pieraduši pie tā, ka ūdens ir

Mūsu kompanjons vienmēr!

Puiši, Kapitoška saka paldies visiem, ka tik labi pazīstat viņas lāsīšu māsas. Un viņš mums dāvā kā suvenīru par sevi maģiskas pilienus, kas dos mums dzīvības spēku. Vienkārši neaizmirstiet par ūdens priekšrocībām un rūpēm par to.

(Katram bērnam tiek dota pilīte)

Paldies, Kapitoška, ​​un paldies puišiem par aktīvo un ieinteresēto darbu klasē.

Alīna Aleksandrovna Budko

MBDOU TsRR Nr. 51 "Rostoka"
Stavropole

Nodarbība vidējā grupā “Pilītes ceļojums”

Nodarbības tēma: Piliena ceļojums (ekoloģiskā cikla izglītojoša darbība)

Paskaidrojuma piezīme. Pirmsskolas bērnībā tiek likti personības pamati, tostarp pozitīva attieksme pret dabu un apkārtējo pasauli. Bērnudārzs ir pirmā saite nepārtrauktās vides izglītības sistēmā. Tāpēc mēs, skolotāji, saskaramies ar uzdevumu veidot ekoloģiskās kultūras pamatus pirmsskolas vecuma bērnu vidū. Esmu izstrādājis ekoloģiskā cikla izglītojošo aktivitāšu apkopojumu.

Izglītības joma: Izziņa.

Integrācija: Komunikācija, Mākslinieciskā jaunrade.

Darbības: kognitīvi-pētnieciskā, komunikatīvā, motoriskā, produktīvā.

Forma - uzvedība: darbība - ceļojumi.

Bērnu vecums: vidējā grupa (4-5 gadi)

Mērķi un uzdevumi:

1. Noskaidrot bērnos izpratni, ka ūdens ir ļoti svarīgs visām dzīvajām būtnēm, augiem, dzīvniekiem un bez tā nevar iztikt (ūdens cilvēkiem ir nepieciešams pārtikai, dzeršanai, ķermeņa mazgāšanai, telpā esošajiem priekšmetiem);

2. Attīstīt bērnos zināšanas par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē: ūdens ir dzīvības avots; ūdens ir nepieciešams cilvēka dzīvības uzturēšanai un nodrošināšanai;

3. Ieaudzināt cieņu pret ūdeni;

4. Aktivizējiet un bagātiniet bērnu vārdu krājumu ar lietvārdiem, īpašības vārdiem un darbības vārdiem par nodarbības tēmu.

5. Izkopt morālu un estētisku attieksmi pret apkārtējo pasauli, izkopt pareizu attieksmi pret savu veselību.

Vārdu krājuma bagātināšana: ceļojums, pavadonis, ūdenspīpes, vārīts ūdens.

Materiāls: lelle “Kapitoshka”, ūdens lāses (lielas un mazas), trīs trauki eksperimentam, piltuve, plakāts, kurā attēloti faktori, kas apstiprina ūdens nepieciešamību uz Zemes; gatavas veidnes akvārijam, makaroniem - zivīm.

Priekšdarbs: iegaumēt dzejoļus par ūdeni; ilustrāciju apskate; lasot pasakas, izglītojošu literatūru par ūdeni; zivju vērošana dabas stūrītī akvārijā (ūdens aizvietošana), ziedi (laistīšana); kopīgā kolāžas "Saule, gaiss un ūdens ir mūsu labākie draugi!"

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments

Sveiki dārgie puiši! ES priecājos tevi redzēt. Atcerēsimies mūsu moto: “No zilās straumes

Sākas upe

Un spēle sākas ar smaidu!”

(bērni sarunājas kopā ar skolotāju)

2. Spēles situācija

Puiši, kāds steidzas pie mums ciemos! Kas tas ir?

Šī ir pilīte, ko sauc par Kapitošku.

Mūsu viesis mums iepazīstināja sevi, un tagad teiksim mūsu vārdus. (Katrs bērns paņem lelli (attēls) un saka savu vārdu)

Un viņa ieradās apciemot savas lāsīšu māsas, kas dzīvo mūsu grupā.

Puiši, parādīsim Kapitoškai, kur dzīvo lāsīšu māsas, ko viņas ar mums dara un kādu labumu nes. Un mēs svinēsim savas pilienu māsas ar skaistām papīra lāsēm.

3. Ceļošana – lāsīšu meklēšana grupā

(Bērni staigā pa grupu un apstājas)

Dabas stūrītī: pie augiem.

Ziedi ir jālaista, tie ir dzīvi, bez ūdens tie izkalst un novīst, tiem vajag ūdeni. (Līmējiet lielu pilienu)

Akvārijā: zivis dzīvo ūdenī, bez tā tās nomirs, peldēšanai nepieciešams daudz ūdens. (Līmējiet lielu pilienu)

Puiši, kāds ūdens zivīm ir vajadzīgs, tīrs vai netīrs? Jārūpējas par zivīm, jātīra akvārijs, jāmaina ūdens, jāraugās, lai zivīm tajā būtu ērti.

Netālu no izlietnes: skolotāja palīgam nepieciešams daudz ūdens, lai nomazgātu traukus, noslaucītu putekļus un uzkoptu grupu. (Līmējiet lielu pilienu)

Rotaļu stūrītī: ūdens nepieciešams netīro rotaļlietu mazgāšanai un leļļu drēbju mazgāšanai. (Līmējiet lielu pilienu)

Pie galda, uz kura stāv ūdens karafe: ūdens ir vajadzīgs, lai mēs to varētu dzert. (Līmējiet lielu pilienu)

Tualetes telpā: ūdens nepieciešams, lai bērni varētu nomazgāt rokas un seju un izpildīt nepieciešamās higiēnas prasības. (Līmējiet lielu pilienu)

Puiši, tagad saskaitīsim lāsītes, kas dzīvo mūsu grupas telpā, lai Kapitoška zinātu, cik to ir.

(Visi kopā skaita pilienus)

Paskaties, Kapitoška, ​​cik daudz māsu māsu dzīvo mūsu grupā, kas mums nes lielu labumu. Un mēs apsolām ar puišiem par viņiem rūpēties, nevis velti iztērēt ūdeni, izmantot to paredzētajam mērķim.

4. Fiziskās audzināšanas minūte

“Zivis laimīgi šļācās

Siltā, saulainā ūdenī.

Tie saruks un atlaidīsies

Viņi aprakt sevi smiltīs!

(kustības tiek izpildītas muzikālā pavadījumā)

5. Vingrošana acīm

Par - Par - Par - aizsargājiet acis. Sekojiet pirksta kustībām ar acīm

Pa labi pa kreisi.

Zu - Zu - Zu - Es redzēju lapseni. Aprakstiet ar roku lielu apli gaisā.

Sa - Sa - Sa - uz deguna sēž lapsene. Pieskarieties ar pirkstu deguna galam,

Sekojiet ar acīm.

Ay - Ay - Ay - pamirkšķiniet acis. Ātri mirkšķiniet acis.

Čau - Čau - Čau - cieši aizver acis. Cieši aizveriet acis.

6. Eksperimentālā aktivitāte “Kā padarīt ūdeni tīru”

Ūdens no lielas upes plūst pa speciālām caurulēm un nonāk mūsu bērnudārzā un jūsu mājās - šīs caurules sauc par ūdensvadiem. Lai jūs un es varētu dzert tīru ūdeni, mazgāt seju un mazgāt rokas, mums ir jātaupa ūdens un tas nav jātērē. Ja mazgājat rokas vai seju, neaizmirstiet aizvērt krānu.

Puiši, tagad paskatieties: jūsu priekšā ir divi ūdens konteineri. Vai jūs domājat, ka ūdens tajās ir vienāds?

Nē! Vienā traukā ūdens ir tīrs, bet otrā - netīrs.

Puiši, kādu ūdeni jūs vēlētos dzert - to vai to? Un kāpēc?

Jo šeit ūdens ir tīrs, bet šajā karafe – netīrs. Ir nepieciešams dzert tīru un vārītu ūdeni.

Mēģināsim visi kopā iztīrīt netīro ūdeni. Lai to izdarītu, paņemiet piltuvi, ielieciet tajā speciāla papīra gabalu un sāciet izlaist netīro ūdeni caur piltuvi. Paskaties, ko mēs varam darīt. Ūdens kļuva dzidrs.

Kas notika ar mūsu avīzi? Viņa kļuva netīra.

7. Sejas masāža

Ūdens, ūdens, nomazgā manu seju. Berzēt vaigus ar plaukstām.

Lai acis mirdzētu. Nespiežot, palaidiet pirkstus pāri aizvērtajam

acis no plakstiņa iekšējās malas uz ārējo.

Lai vaigi sārtu. Viegli piesitiet ar pirkstu galiem

vaigiem.

Lai mute smejas. Masējiet zodu ar pirkstiem.

Lai zobs kož. Masējiet svarus ar īkšķiem.

8. Kopīgas aktivitātes

Puiši, kā jūs domājat, kādā ūdenī zivis var dzīvot? Tīrā vietā.

Puiši, man ir mazs maģisks akvārijs ar tīru ūdeni. Un šajā akvārijā dzīvo zelta zivtiņa. Bet viņai ir ļoti skumji būt vienai, un viņa lūdz mūs palīdzēt iegūt jaunus draugus. Iesaku puiši, ielieciet jaunas zivis akvārijā. Mūsu zivis ir izgatavotas no makaroniem, uz lipīgas bāzes. Lūdzu, novietojiet tos visā akvārijā.

Bet vispirms vingrosim pirkstiem, lai tie labi strādātu.

9. Pirkstu vingrošana “Lietus”

Lietus, lietus, lietus, lietus (Pieskarieties kreisās rokas plaukstai ar labās rokas pirkstu, imitējot pilienus)

Nevajag vairs tā driblēt! (Ar kreisās rokas pirkstu pieskarieties labās rokas plaukstai, imitējot pilienus)

Pārtrauciet laistīt zemi (Pakustiniet rādītājpirkstu, tas ir noliegšanas zīme)

Mums laiks doties pastaigā! (Atdariniet soļus ar diviem katras rokas pirkstiem)

10. Praktiskās aktivitātes. Bērni izplata zivis pa akvāriju. Individuālā palīdzība. Puiši strādā pie mūzikas.

Paskaties, kāds skaists akvārijs esam izrādījušies, cik daudz zivju tajā ir, tagad zelta zivtiņai nebūs garlaicīgi tik brīnišķīgā akvārijā. Jūs, puiši, paveicāt lielisku darbu, pareizi atbildējāt uz jautājumiem un palīdzējāt zelta zivtiņai sadraudzēties.

11. Kopsavilkums.

Puiši, pastāstīsim vēlreiz Kapitoškai, kur dzīvo mūsu mazās māsiņas.

Kāpēc mums ir vajadzīgs ūdens?

Kā jums vajadzētu taupīt ūdeni?

Es zinu, ka daži puiši iemācījās dzejoļus mūsu šodienas sanāksmei. Un tagad viņi tos pateiks mums un Kapitoškai.

Vai esat dzirdējuši par ūdeni?

Viņi saka, ka viņa ir visur!

Peļķē, jūrā, okeānā

Un ūdens krānā.

Bez tā mēs nevaram nomazgāties,

Neēd, nedzer!

Es uzdrošinos jums ziņot:

Mēs nevaram dzīvot bez ūdens!

Jūs to atradīsit dīķī

Un mitrā meža purvā,

Vienmēr ceļo

Mūsu kompanjons ir ūdens!

Tas vārās uz plīts,

Tējkannas tvaiki šņāc,

Izšķīdina cukuru tējā.

Mēs viņu nepamanām

Mēs esam pieraduši pie tā, ka ūdens ir

Mūsu kompanjons vienmēr!

Puiši, Kapitoška saka paldies visiem, ka tik labi pazīstat viņas lāsīšu māsas. Un viņš mums dāvā kā suvenīru par sevi maģiskas pilienus, kas dos mums dzīvības spēku. Vienkārši neaizmirstiet par ūdens priekšrocībām un rūpēm par to.

(Katram bērnam tiek dota pilīte)

Paldies, Kapitoška, ​​un paldies puišiem par aktīvo un ieinteresēto darbu klasē.

Apakšējā līnija: pirmsskolas vecuma bērni ir kļuvuši apzināti, uzmanīgāki un uzmanīgāki attiecībā uz dabas bagātību - ūdens - mīlestību, novērtēšanu un racionālu izmantošanu, kas atspoguļojas viņu zīmējumos un stāstos. Uzskatu, ka izglītojošo aktivitāšu problēmu risināšanas procesā varēju attīstīt spēju

Jeļena Babinjana
Ekoloģijas izglītojošo pasākumu kopsavilkums “Pilītes ceļojums”

Izglītojošo pasākumu kopsavilkums ekoloģijā

par tēmu: « Piliena ceļojums» .

Paskaidrojuma piezīme:

Pirmsskolas vecums ir svarīgs personības veidošanās periods, priekšstatu par cilvēku, dzīvnieku un augu pasauli attīstības periods. Viens no nepieciešamajiem nosacījumiem vides Izglītība ir emocionālas attieksmes veidošana bērnos pret dabas pasauli. Vēlams, lai viņi būtu priecīgi, skumji un pārsteigti par dabas objektiem, lai dabas pasaule kļūtu par katra bērna pasaules neatņemamu sastāvdaļu.

Izglītības joma: "Izziņa".

Integrācija: "Komunikācija", "Mākslinieciskā jaunrade".

Veidi aktivitātes: kognitīvi-pētnieciskā, komunikatīvā, motoriskā, produktīvā.

Forma - uzvedība: klase - ceļojums.

Bērnu vecums: vidējā grupa (4-5 gadi).

Mērķi un uzdevumi:

1. Noskaidrot bērnos izpratni, ka ūdens ir ļoti svarīgs visām dzīvajām būtnēm, augiem, dzīvniekiem un bez tā nevar iztikt (ūdens cilvēkiem ir nepieciešams pārtikai, dzeršanai, ķermeņa mazgāšanai, telpā esošajiem priekšmetiem);

2. Attīstīt bērnu zināšanas par ūdens nozīmi dzīvē persona: ūdens ir dzīvības avots; ūdens ir nepieciešams cilvēka dzīvības uzturēšanai un nodrošināšanai;

3. Ieaudzināt cieņu pret ūdeni;

4. Aktivizējiet un bagātiniet bērnu vārdu krājumu ar lietvārdiem, īpašības vārdiem un darbības vārdiem par nodarbības tēmu.

5. Izkopt morālu un estētisku attieksmi pret apkārtējo pasauli, izkopt pareizu attieksmi pret savu veselību.

Vārdu krājuma bagātināšana: Ceļojums, pavadonis, ūdens caurules, vārīts ūdens.

Materiāls: Lelle "Kapitoška", ūdens pilieni(liels un mazs, trīs konteineri eksperimentam, piltuve, plakāts ar faktoru attēlojums, apstiprinot ūdens nepieciešamību uz Zemes; otas, salvete katram bērnam, guašas krāsas, ūdens krūzes.

Priekšdarbs: Dzejoļu iegaumēšana par ūdeni; ilustrāciju apskate; lasot pasakas, izglītojošu literatūru par ūdeni; zivju vērošana dabas stūrī akvārijā (mainās ūdens, ziedi (laistīšana); kolāžu veidošana sadarbībā "Saule, gaiss un ūdens ir mūsu labākie draugi!"

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana:

Audzinātāja: Labdien, dārgie puiši! Es ļoti priecājos jūs redzēt un aicinu atcerēties mūsu moto: “Upe sākas ar zilu straumi, un spēle sākas ar smaidu!

(Bērni sarunājas kopā ar skolotāju).

Spēles situācija:

Audzinātāja: Puiši, kāds steidzas pie mums ciemos! Kas tas ir? Jā tas piliens, kura vārds ir Kapitoška. Mūsu viesis mums iepazīstināja sevi, un tagad teiksim mūsu vārdus. (Katrs bērns paņem lelli (bilde) un saka savu vārdu).

Un viņa ieradās pie mums apciemot savas māsas - pilieni kas dzīvo mūsu grupā. Puiši, parādīsim Kapitoškai, kur dzīvo māsas - pilieni, ko viņi dara mūsu labā un kādu labumu tie sniedz. Un lai svinētu manas māsas - lāsītes mēs būsim skaistas papīra lāsītes.

Ceļojumi – pilienu meklēšana grupā:

(Bērni iet cauri grupai un apstājas, pirmais ir dabas stūrītī pie augiem).

Audzinātāja: puķes jālaista, dzīvas, bez ūdens nokalst, novīst, vajag ūdeni. (Līmējiet lielo nedaudz) .

Pie akvārija: zivis dzīvo ūdenī, bez tā ies bojā, peldēšanai nepieciešams daudz ūdens. (Līmējiet lielo nedaudz) . Puiši, kāds ūdens zivīm ir vajadzīgs, tīrs vai netīrs? Vai ir jārūpējas par zivīm, jātīra akvārijs, jāmaina ūdens, jāraugās, lai zivīm tajā būtu ērti?

Rotaļu stūrītī: Ūdens ir nepieciešams, lai mazgātu netīrās rotaļlietas un mazgātu drēbes lellēm. (Līmējiet lielo nedaudz)

Pie galda, uz kura atrodas tējkanna ar ūdens: Ūdens ir vajadzīgs, lai mēs to varētu dzert. (Līmējiet lielo nedaudz)

Tualetes telpā: Ūdens ir nepieciešams, lai bērni varētu nomazgāt rokas un seju un izpildīt nepieciešamās higiēnas prasības. (Līmējiet lielo nedaudz) .

Puiši, tagad saskaitīsim pilieni kas dzīvo mūsu grupas istabā, lai Kapitoška zinātu, cik tur ir.

(Visi skaitās kopā pilieni) .

Audzinātāja: Lūk, Kapitoška, ​​cik māsu ir mūsu grupā? dzīvo pilienos kas mums sniedz lielu labumu. Un mēs apsolām ar puišiem par viņiem rūpēties, nevis velti iztērēt ūdeni, izmantot to paredzētajam mērķim.

Fiziskās audzināšanas minūte:

“Zivis laimīgi šļācās

Siltā, saulainā ūdenī.

Tie saruks un atlaidīsies

Viņi aprakt sevi smiltīs!

(kustības tiek izpildītas muzikālā pavadījumā)

Vienkāršas frāzes izrunāšana:

Kas peld dīķī - dū-dū-dū.

Kad atrodu makšķeri, dū-dū-dū.

Es iešu makšķerēt - dū-dū-dū.

Bet es neņemšu kaķi uz dīķi - dū-dū-dū.

Eksperimentāls aktivitāte: "Kā padarīt ūdeni tīru?"

Audzinātāja: ūdens no lielas upes plūst pa speciālām caurulēm un nonāk mūsu bērnudārzā un jūsu mājās - šīs caurules sauc par ūdensvadiem. Lai jūs un es varētu dzert tīru ūdeni, mazgāt seju un mazgāt rokas, mums ir jātaupa ūdens un tas nav jātērē. Ja mazgājat rokas vai seju, neaizmirstiet aizvērt krānu. Puiši, tagad Skaties: jūsu priekšā ir divas ūdens tvertnes. Vai jūs domājat, ka ūdens tajās ir vienāds?

Bērni: Nē! Vienā traukā ūdens ir tīrs, bet otrā - netīrs.

Audzinātāja: Tieši tā, labi darīts! Puiši, kādu ūdeni jūs vēlētos dzert - to vai to? Un kāpēc? (Bērnu atbildes).

Audzinātāja: Tieši tā, tu spried! Jo šeit ūdens ir tīrs, bet šajā traukā tas ir netīrs. Ir nepieciešams dzert tīru un vārītu ūdeni. Mēģināsim visi kopā iztīrīt netīro ūdeni. Lai to izdarītu, paņemiet piltuvi, ielieciet tajā speciāla papīra gabalu un sāciet izlaist netīro ūdeni caur piltuvi. Paskaties, ko mēs varam darīt. Ūdens kļuva dzidrs. Kas notika ar mūsu avīzi? Viņa kļuva netīra.

Sejas masāža:

Ūdens, ūdens, nomazgā manu seju.

Lai acis mirdzētu. (veikt kustības atbilstoši tekstam).

Lai vaigi sārtu.

Lai mute smejas.

Lai zobs kož.

Locītava aktivitāte:

Audzinātāja: Puiši, kā jūs domājat, kādā ūdenī zivis var dzīvot? Bērni: Tīrs.

Audzinātāja: Labi padarīts! Man ir mazs maģisks akvārijs ar tīru ūdeni. Un šajā akvārijā dzīvo zelta zivtiņa. Bet viņai ir ļoti skumji palikt vienai, un viņa lūdz, lai mēs viņai palīdzam. Iesaku apsēsties pie galdiem un uzzīmēt viņai draugus.

(Bērni sēž pie galdiem).

Audzinātāja: Vispirms vingrosim pirkstiem, lai tie labi strādātu.

Pirkstu vingrošana: "Uz ūdens".

Vai man pastāstīt, kur mēs bijām? (rādīt "mazie vīrieši" abas otas)

Mēs gājām līdz upei pa ūdeni,

Viņi atnesa ūdeni spainī, ( attēlot"spainis")

Lai visi bērni varētu nomazgāties. ( attēlot"mazgāšana")

Praktiski aktivitāte:

(Bērni zīmē zivis).

Audzinātāja: Puiši, paskatieties, cik daudz jaunu un pārsteidzošu draugu mēs uzzīmējām savai zelta zivtiņai. Labi padarīts!

Secinājums:

Audzinātāja: Puiši, pastāstīsim vēlreiz Kapitoškai, kur dzīvo mūsu māsas - pilieni? Kāpēc mums ir vajadzīgs ūdens? Kā jums vajadzētu taupīt ūdeni?

(Bērnu atbildes).

Un tagad, dārgā Kapitoška, ​​puiši jums pastāstīs dzejoļus, kurus viņi sagatavoja mūsu šodienas tikšanās reizē.

1. reb: Vai esat dzirdējuši par ūdeni?

Viņi saka, ka viņa ir visur!

Peļķē, jūrā, okeānā

Un ūdens krānā.

2. reb: Bez tā mēs nevaram nomazgāties,

Neēd, nedzer!

Es uzdrošinos jums ziņot:

Mēs nevaram dzīvot bez ūdens!

3. reb: Jūs to atradīsit dīķī

Un mitrā meža purvā,

Vienmēr ceļo

Mūsu kompanjons ir ūdens!

4. reb: Tas vārās uz plīts,

Tējkannas tvaiki šņāc,

Izšķīdina cukuru tējā.

Mēs viņu nepamanām

Mēs esam pieraduši pie tā, ka ūdens ir

Mūsu kompanjons vienmēr!

Audzinātāja: Puiši, Kapitoška saka paldies visiem, ka tik labi pazīstat viņas māsas - pilieni. Un dāvina mums maģiskus suvenīrus pilieni kas mums dos dzīvības spēku. Vienkārši neaizmirstiet par ūdens priekšrocībām un rūpēm par to.

(Katram bērnam tiek dota piliens)

Audzinātāja: Paldies, Kapitoška, ​​un paldies, puiši, par jūsu aktīvo un paveikto darbu klasē.

Secinājums: Pirmsskolas vecuma bērni ir kļuvuši apzinīgāki, vērīgāki un vērīgāki pret dabas bagātību – ūdeni. Es uzskatu, ka problēmu risināšanas procesā izglītojošas aktivitātes Es varēju izkopt spēju mīlēt, novērtēt un racionāli izmantot dabas bagātības.

Lietotas Grāmatas:

1. Gorbatenko O.F. "Sistēma vides izglītība pirmsskolas izglītības iestādēs» Izdevniecība "Skolotājs" 199. lpp

2. Denisenkova N. “Jūsu bērns atklāj pasauli”- Nr.2, 2000

3. Nikolajeva S. “Sākuma veidošanās vides agrīnā pirmsskolas vecuma kultūra" Pirmsskolas izglītība Nr.8 1999.g

4. Tkačenko T. A. "Smalkās motorikas". Vingrošana pirkstiem.



Vai jums ir jautājumi?

Ziņot par drukas kļūdu

Teksts, kas tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: