Spēles nodarbības “Zoo. Nodarbības izklāsts par pieteikšanos, modelēšanu (sagatavošanas grupa) par tēmu: OOD par tēmu: Dzīvnieki zoodārzā (pamatojoties uz E.I. Čarušina stāstiem) (ar reģionālo komponentu) sagatavošanas grupā skolai

Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums "Mākslinieciskajā jaunradē" (tēlniecībā) ir paredzēts nodarbību vadīšanai sagatavošanas grupas bērniem. Nodarbībai ir šādi mērķi: radīt apstākļus skolēnu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

ABSTRAKT TIEŠI IZGLĪTĪBAS AKTIVITĀTES

Par tēmu "Ceļojums uz zooloģisko dārzu".

Izglītības joma "Mākslinieciskā jaunrade" (modelēšana).

Darbības veids: tieši izglītojoša darbība.

Vecuma grupa: sagatavošanas grupa.

MĒRĶIS: radīt apstākļus skolēnu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

UZDEVUMI:

1. Izglītība: nostiprināt spēju veidot dzīvniekus, izmantojot pazīstamas modelēšanas metodes. Aktivizējiet bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem, karsto zemju dzīvniekiem, strādājiet kolektīvi, lai izveidotu radošu kompozīciju.

2. Izstrāde: attīstīt pirkstu smalko motoriku, apjoma un formas izjūtu, radošumu, sakarīgu runu, vizuālo uzmanību, domāšanu, nepieciešamību pēc verbālās komunikācijas, spēju precīzi izteikt savas domas, atbildēt uz jautājumiem ar pilnu teikumu.

3. Audzēšana: audzināt mīlestību pret dzīvniekiem, cieņu pret tiem, lielu interesi par dabu, darba kultūru, precizitāti darbā
plastilīns, neatlaidība.

Materiāls:

1. Plastilīns, modelēšanas dēļi, kaudzes, salvetes katram bērnam, kļavu sēklas, kociņi.

2. Algoritmi darbu veikšanai (dzīvnieka modelēšana pēc modeļa).

3.Zoodārza izkārtojums

mediju objekti:

Video "Zoo"

Aprīkojums:

Portatīvais dators, projektors, ekrāns.

Metodes: spēle, verbāli-loģiska, vizuāla, daļēji - meklēšana, problemātiska, neatkarīga.

priekšdarbs: daiļliteratūras lasīšana: S.Ya. Maršaks "Bērni būrī", "Kur zvirbulis pusdienoja?" K.O. Dmitrijevs "Zoodārzs uz galda", A. Kļikovs "Lapsa", aplūkojot ilustrācijas, kurās attēlots zoodārzs un tā iemītnieki, minot mīklas par dzīvniekiem, zīmējot un krāsojot dažādu valstu dzīvniekus brīvās aktivitātēs.

GCD veikšana:

Grupas telpā tiek organizētas bezmaksas rotaļnodarbības. Skolotājs piegādā paku.

AKTIVITĀTES PROGRESS:

Pedagogs: - Puiši, mūsu grupai atnāca paciņa. Paskatīsimies, kas tajā ir?

(Viņi atver paku un izņem "burvju maisus").

Skolotājs aicina bērnus apsēsties uz krēsliem.

Pedagogs: - Puiši, mēģināsim noteikt, kas viņos ir?

(Katrs no bērniem izņem vienu dzīvnieku un stāsta, kā viņš to atpazina)

Pedagogs: - Kā jūs noteicāt?

1 bērns: - Šis ir lācis (viņam ir četras ķepas, maza galva)

2 bērns: - Šis ir krokodils (viņam ir liela aste, garš ķermenis, iegarena galva)

  1. bērns: - Šis ir degunradzis (viņam uz sejas ir rags)
  2. bērns: -Šī ir zebra (viņai ir krēpes, četras kājas, aste)
  3. bērns: - Šis ir nīlzirgs (viņam ir kupls vēders, resnas kājas un maza aste)

Pedagogs: - Puiši, jūs atcerējāties daudz dažādu dzīvnieku. Labi padarīts! Un kur es varu tos redzēt? (Bērnu atbildes)

Pedagogs: Grāmatās ir dzīvnieku attēli vai fotogrāfijas, bet zoodārzā var redzēt dzīvus dzīvniekus un putnus.

Vai kāds no jums ir bijis zoodārzā? Klausieties šo vārdu - "zoo" Svešvalodā vārds "zoo" nozīmē "dzīvnieks", un vārds parks ir labi zināms visiem. Mēs apvienojam šos divus vārdus un iegūstam "zoo" - parku, kurā savvaļas dzīvnieki tiek turēti nebrīvē, lai parādītu. Šis ir savvaļas muzejs, kurā mēs varam redzēt visas planētas dzīvnieku pasaules pārstāvjus.

Vai vēlaties tagad doties uz zoodārzu?

Un uz zoodārzu dosimies ar "auto". Iedomājieties, ka esat automašīnā, satveriet to

iedomāta stūre. (Pagriežas ar rokām, kas "tur stūri")

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu, ieradāmies zoodārzā. Bi-bi-bi!

Pedagogs: - Pirms sākas mūsu pastaiga pa zoodārzu, atcerēsimies

zoodārza noteikumi.

NEbaro, neķircina. Nebaidiet dzīvniekus

NEKO NEMET uz dzīvniekiem.

NEIET aiz žogiem, neatbalsties pret to un vēl jo vairāk nespiedies

rokas.

Esi kluss un tīrs!

Skolotājs ved bērnus aplī un ved uz ekrānu.

Video displejs

Pedagogs: - Šeit, puiši, mēs apmeklējām zoodārzu. Bērni, kā arī šie dzīvnieki

Vai to var saukt vienā vārdā? (Zvēri!)

Pedagogs: – Un kur dabā dzīvo dzīvnieki?

(Mežā, džungļos)

Pedagogs: - Un, ja dzīvnieki dzīvo zoodārzā, kur tie tiek turēti?

(Brostos!)

Pedagogs: – Tieši tā, un šīs šūnas sauc arī par voljēriem. Kas rūpējas

zoodārza dzīvnieki?

(Cilvēks!)

Pedagogs: - Pareizi! Un padomāsim ar jums, kas kopīgs visiem šiem dzīvniekiem? BET

mūsu shēma mums palīdzēs šajā jautājumā. Kas visiem šiem dzīvniekiem ir kopīgs?

  1. bērns: - Ķermenis klāts ar vilnu.
  2. bērns: - Viņiem ir 4 ķepas.
  3. bērns: - Viņiem ir ilkņi.
  4. bērns: - Viņi baro savus mazuļus ar pienu.

Pedagogs: - Tagad aizveriet acis un iedomājieties savu mīļāko dzīvnieku.

Pedagogs: -Puiši, kamēr jūs iztēlojāties dzīvnieku, laipna burve mums iedeva zoodārza maketu. Apskatīsim to. Vai te kāds pazudis? (Bērnu atbildes - dzīvnieki)

Pedagogs: - Puiši, burve dod jums uzdevumu izgatavot tos no plastilīna, bet vispirms uzminiet mīklas un uzziniet, kurš dzīvnieks jums vajadzētu izveidot.

1. Dzīvo mierīgi, nesteidzoties

Viņam katram gadījumam ir vairogs.

Zem tā, nezinot bailes

Pastaigas.... (bruņurupucis).

2. Un nedzied,

Un lidot nelido

Par ko tad

Vai viņu uzskata par putnu? (strauss)

Z. Viņš staigā ar paceltu galvu,

Ne tāpēc, ka tas būtu svarīgs,

Ne lepna rakstura dēļ,

Bet tāpēc, ka viņš ... (žirafe).

4. Kādi zirgi

valkāt vestes? (zebras).

Labi darīti zēni.

Bērni sēž pie galdiem.

Pedagogs: - Paskaties, vai viss ir gatavs darbam?

Atcerēsimies noteikumus darbam ar plastilīnu.

  1. Strādājiet ar plastilīnu uz statīva.
  2. Rīkoties uzmanīgi

3. Pirms darba uzsākšanas ir nepieciešams samīcīt un iesildīt plastilīna gabalu

rokas, tad plastilīns kļūs mīksts un vijīgs;

4. Darba beigās rokas jānoslauka ar sausu drānu vai salveti un pēc tam jānomazgā ar ziepēm un ūdeni.

Pedagogs: - Lai sagatavotu pirkstus darbam, nedaudz paspēlēsimies ar tiem

vārdi

darbības

Mūsu pirksti var

Viņi sažņaudz un atvelk dūres.

Un drukāt un rakstīt

Piesitiet ar pirkstiem uz galda virsmas.

Zīmējiet, veidojiet un līmējiet

Viņi zīmē gaisā, paspiež roku, zīmē ar otām prom no sevis un pret sevi.

Kaut ko uzbūvēt un salauzt, viņi nekad nezina

Abu roku rādītājpirkstu vicināšana (noliegums),

Garlaicība - garlaicība

Parādiet plaukstu aizmuguri un augšdaļu.

Viņi izaugs un kļūs

Rokas caur sāniem uz augšu.

Zelta rokas.

Parādiet plaukstas.

Skolotājs: Tagad ķersimies pie darba.

Puiši saņem tehnoloģiskās shēmas, kur ir parādīts, kādā secībā precei jāizgatavo un pie tām veic darbus.

Fizminutka

Izstaigājam zoodārzu

Un mēs tur satiekam lāci

Šis rotaļu lācītis

Plaši izplatītas ķepas

Viens, tad abi kopā

Ilgstošs ūdens.

Uz priekšu no krūma apakšas

Izskatās viltīga lapsa

Mēs pārspēsim lapsu

Skriesim uz kāju pirkstiem

Mēs atdarinām zaķi

nemierīgs, nerātns

Bet spēle ir beigusies

Ir pienācis laiks mums būt aizņemtiem.

Bērni veido dzīvniekus.Skolotājs pēc vajadzības nodrošina

individuāla palīdzība.

Pedagogs: - Puiši, ieliksim savus darbus zoodārza izkārtojumā.

Labi darīts, bērni! Jūs šodien smagi strādājāt! Viņi bija ļoti centīgi, centīgi un precīzi. Mums ir īsts mini zoodārzs.

Atspulgs.

Pedagogs: Puiši, pastāstiet man, kur mēs bijām?

Vai esat iemācījušies kaut ko jaunu sev?

Kā jūs jūtaties, kad pametat nodarbību?


Nodarbības kopsavilkums

Izglītības joma:"Zināšanas"

nodaļa: Iepazīšanās ar vidi, ekoloģiju.

Temats: Zoodārzā.

Mērķis: Bērnu zināšanu nostiprināšana par savvaļas dzīvniekiem.

Programmas uzdevumi:

- Bērnu priekšstatu paplašināšana par zooloģisko dārzu un savvaļas dzīvniekiem

tālām valstīm.

- Veidot spēju veidot vārdus - dzīvnieku mazuļu vārdus. Mēs attīstām atmiņu, domāšanu.

- Mīlestības audzināšana pret zoodārza dzīvniekiem.

Nodarbības progress:

1. posms. Motivējoša un motivējoša.

Spēles moments.

Skolotāja aicina bērnus doties uz zoodārzu un apskatīt, kādi dzīvnieki tur dzīvo.

Spēles vingrinājums: "Mēs redzējām zoodārzā"

Bērni stāv vienā rindā un paceļ rokas.

Uzkāp trasē un iztaisno kājas. “Es sasitīšu plaukstas un jautāšu: Mēs zoodārzā redzējām daudz dzīvnieku. Jums vajadzētu uzsist manu roku un atbildēt, ko jūs redzējāt zoodārzā.

2. posms. Organizatoriskā un meklēšana.

Centrs "Zinātne"

Bērni sēž puslokā pie molberta.

    Tagad atrisināsim mīklas par dzīvniekiem. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams uzņemt atskaņas kupejās.

Ar zivju dzeloņu ēdieni AT deguna stumbra vieta,

Ne labāk (kamielim) Kāju vietā, stabi.

Un stāvēt kā kalni

O n augstāk par milzīgu skapi, Grey (ziloņi)

Un visi viņu sauc (žirafe)

Yo Zhik pieauga desmit reizes,

Uz vai tam ir rags? Sapratu (cūkas cūka)

Uzminēji? - (degunradzis)

Plkst biedējoši skaists Uz tad viņš tur gulēja?

Grandiozs, dzeltens krēpes. Ļauns, zaļš (krokodils)

Zināt, ne velti viņš ir zvēru karalis.

Karstajā Āfrikā. (lauva) G floppy, ūsains

Svītraina kažokāda

BET apelsīni un banāni, lai gan viņš izskatās pēc kaķa

Viņiem tas ļoti patīk! (Pērtiķi) Bet tu viņam netuvosies. (Tīģeris)

2. Spēles vingrinājums. "Mācieties un parādiet"

Puiši, tagad es parādīšu attēlā redzamo dzīvnieku, un jūs to attēlosit. - Kas tas ir? - Begemots.

Nīlzirgs vaļā mute-

Nīlzirgs prasa bulciņu

Tagad atver muti kā nīlzirgs.

Begemoti paēduši

Paglaudīja vēderu.

Kas tas ir? - Zilonis

paskaties uz šo ziloni

Viņš pieaudzēja degunu.

Kā sauc ziloņa degunu? Mēģināsim uzzīmēt tādu pašu garo stumbru. Lai to izdarītu, izstiepiet lūpas ar caurulīti. Nē, proboscis nedarbojas kā zilonis.

Kas tas ir? - Žirafe.

Viņš staigā ar paceltu galvu, jo viņš ir žirafe.

Izstiepsim kaklu kā to dara žirafe. Paceliet galvu uz augšu, mēģinot izstiept kaklu. Nē, tik garš kakls kā žirafei neder.

Kas tas ir? - Zebra.

Šie zirgi valkā vestes.

Zebras sacenšas

Tsok-tsok-tsok-tsok-tsok viņi klabinās.

Klauksēsim kā zebra. Zebras spēlējās, skrēja, palika izsalkuši. Viņi sāka knibināt zāli, viņi sāka košļāt zāli. Tagad izpildīsim tādu vingrinājumu kā zebra košļā.

Kas tas ir? - Pērtiķis.

Pareizi. Šim pērtiķim pusdienās ir banāni.

Tagad mēs attēlosim, kā pērtiķis slēpj banānu. Mēs izvirzīsim vaigus pa vienam, tad otru vaigu. Un tagad es domāju, kuram vaigam ir banāns.

Spēļu centrs

3. Spēles vingrinājums "Jauno dzīvnieku rotaļu laukums"

No konstruktora bērni veido rotaļu laukumus un apdzīvo tajos dzīvnieku mazuļus.

Bērniem ir bērnudārzs, un dzīvniekiem tiek izveidots īpašs rotaļu laukums jauniem dzīvniekiem. Šeit viņa ir. Vai jūs zināt, kādi bērni apmetās šajā būrī?

Tas ir vilku mazulis, tas ir lācis, tas ir lapsas mazulis.

Un kā sauc kamieļa (kamieļa), ziloņa (ziloņa), žirafes (žirafes), zebras (zebra), lauvas (lauvas mazuļa), tīģera (tīģera mazuļu) mazuļus.

4. Fiziskā minūte. "Dzīvnieku lādiņš"

Katru dienu dzīvnieki veic vingrinājumus. Izejam uz pļavu, taisīsim apli. Stāvēsim aplī un lasīsim dzejoli, pavadīsim kustību.

Gatavojieties puiši

Sākas uzlāde

Zaķa lēcieni: lope, lope (lēkšana vietā)

Caur krūmiem un celmiem

Vāvere lec uz mezgliem

Šur un tur, šur un tur. (donuts sāniski pa kreisi un pa labi)

Saldi izstiepts (apsēsties, piecelties un izstiepties)

Lācis brieda,

Es atradu saldu medu.

Pa iestaigāto taku

Kādam kājas skrēja

Šeit nāk vilks. (skriet vietā)

Lapsa steidzas viņam pakaļ

sarkana galva

Viltīgs nelietis! (maza gracioza skriešana vietā)

Centrs "Loģiko-matemātika".

5. Spēles vingrinājums "Salīdzināt".

Katram bērnam iedodu vienu kartiņu no zoodārza dzīvnieku attēlu sērijas un uzdodu jautājumus par katru kartīti.

Ziloņu pele. Kurš no šiem dzīvniekiem ir liels un kurš ir mazs?

Žirafe un degunradzis. Kurš ir garš un kurš ir īss?

Leopards un zebra. Kurš ir svītrains un kurš ir raibs?

Polārlācis un lauva. Kurš dzīvo aukstajās nometnēs un kurš karstajās?

Dūciņa un vāvere. Kurš ir pūkains un kurš ir dzeloņains?

Krokodils un zvirbulis. Kurš ir bīstams un kurš nekaitīgs?

Bruņurupucis zaķis. Kurš ir mīkstais un kurš cietais?

Ēzelis un kumeļš. Kam ir garas ausis un kam īsas?

Iso centrs.

6. Spēles vingrinājums "Uzzīmējiet svītras".

Puiši, zoodārzā bija zaudējumi, pazuda tīģera un zebra svītras. Viņi neizskatījās pēc sevis un kļuva ļoti satraukti.

Ņemsim zīmuļus un zīmēsim svītras.

Katram bērnam tiek izdalīta kartīte ar dzīvnieka kontūrām.

3. posms. Atstarojošs-korektīvs.

Puiši, mūsu ceļojums uz zoodārzu ir beidzies. Kurš tev patika? Kāpēc?

Anastasija Gračevska

Darbības veids: tieši izglītojošs.

Vecuma grupa: vecākais.

Mērķis: attīstīt bērnu iztēli, radošumu. Izstrādāt vispārinātus dzīvnieku tēla veidošanas veidus modelēšanā. Pirkstu un roku smalko motoriku attīstīšana, mīlestības pret dzīvniekiem audzināšana, precizitāte darbā ar plastilīnu, neatlaidība.

Materiāls: plastilīns, modelēšanas dēlis, kaudzes, salvete katram bērnam. Dzīvnieku modelēšana, zoodārza rotaļu dzīvnieki.

Daiļliteratūras lasīšana K. O. Dmitrijevs "Zoodārzs".

GCD veikšana:

Pedagogs: - Puiši, man ir burvju soma, paskatīsimies, kas tajā ir?

Skolotājs pieiet pie katra bērna ar maisu un lūdz dabūt vienu dzīvnieku un pēc tam pastāstīt par to.

1 bērns: - tas ir tīģeris (viņam ir četras ķepas, aste, viņam ir oranža kažoka krāsa ar melnām svītrām.

2 bērns: - tas ir zilonis (viņam ir stumbrs, lielas ausis) utt.

Pedagogs: - Puiši, jūs atcerējāties un pareizi aprakstījāt visus dzīvniekus manā burvju somā. Kur var redzēt šos dzīvniekus?

Bērni: - Zoodārzā!

Pedagogs: - un tagad veidosim kopā ar jums savu zoodārzu.

Pedagogs: - un tagad sagatavosim pirkstus darbam, nedaudz paspēlēsimies ar tiem:

Pirkstu vingrošana:

Mūsu pirksti var (saspiest un atspiest dūres)

Gan drukājiet, gan rakstiet (piesitiet ar pirkstiem pa tabulas virsmu)

Zīmējiet, veidojiet un līmējiet (zīmējiet gaisā, paspiediet roku, zīmējiet ar otām no sevis pie sevis)

Kaut ko būvēt un lauzt

Viņi nekad nezina (noliedz rādītājpirkstu)

Garlaicība-garlaicība (parādiet plaukstu aizmuguri un augšdaļu)

Viņi izaugs un kļūs (rokas caur sāniem uz augšu)

Zelta rokas (parādīt plaukstas).

Skolotājs: Tagad ķersimies pie darba.

Bērni saņem diagrammu, kurā parādīta darba izpildes secība.

Bērni tēlo dzīvniekus. Skolotājs pēc nepieciešamības sniedz individuālu palīdzību.

Fizminutka.:

Izstaigājam zoodārzu

Un mēs tur satiekam lāci,

Šis rotaļu lācītis

Plaši izplatītas ķepas

Viens, tad abi kopā

Garas pēdas uz vietas,

Uz priekšu no krūma apakšas

Izskatās viltīga lapsa

Mēs pārspēsim lapsu

Skriesim uz kāju pirkstiem

Mēs atdarinām zaķi

nemierīgs, nerātns

Bet spēle ir beigusies

Ir pienācis laiks mums būt aizņemtiem.

Pedagogs: - Puiši, tagad mēs pabeigsim jūsu dzīvniekus un ievietosim tos mūsu zoodārzā.

Puiši, jūs šodien paveicāt lielisku darbu, mums ir brīnišķīgs mini zoodārzs. Tagad pastāstiet man, vai jums patika mūsu nodarbība?

Saistītās publikācijas:

Modelēšanas nodarbības “Cienasts lellēm” kopsavilkums. Udmurtu virtuves ēdieni» Mākslinieciskā un estētiskā attīstība. Modelēšana. Priekšmets. Cienasts lellēm. (Udmurtu virtuves ēdieni) Mērķis. Pilnveidot modelēšanas prasmes, iepazīstināt.

GCD kopsavilkums vidējās grupas bērniem "LEGO - Zoo" Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs Nr. 11" Berjozka "GCD kopsavilkums vidējās grupas bērniem Izstrādātājs:.

GCD kopsavilkums par holistiska pasaules attēla veidošanu "Gulta lellēm" vidējā pirmsskolas vecuma grupā. PAŠVALDĪBAS BUDŽETA VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES ĢIMNĀZIJA F. K. SALMANOVĀ NOSAUKUMA KOPSAVILKUMS par nepārtrauktām izglītības aktivitātēm gada.

GCD konspekts par roku darbu vidējā grupā "Dāvanas lellēm" Mērķis: izveidojiet dāvanu makaronu lellēm. Uzdevumi: Izglītojoši: veidot spēju virināt mazus un lielus priekšmetus.

Atklāta GCD konspekts par sensorās uztveres veidošanos ar pielietojuma elementiem pirmās jaunākās grupas bērniem Par tēmu: "Pabarosim.

Jaunākās grupas atklātās modelēšanas nodarbības konspekts Tēma "Cienasts lellēm" MASKAVAS PILSĒTAS GBOU "Ģimnāzija Nr. 1272" D / O "Bērnības akadēmija" Jaunākās grupas atklātās modelēšanas nodarbības kopsavilkums Tēma "Kārtums pret.

GCD jogas nodarbības vecākā pirmsskolas vecuma bērniem "Karabasa Barabasa leļļu teātris" kopsavilkums Mērķi: 1. Sniegt bērniem priekšstatu par jogas vingrošanu. 2. Attīstīt spēju veikt statiskus vingrinājumus, attīstīt šādas fiziskās īpašības.

Nodarbības mērķis:

Vārdu krājuma aktivizēšana un papildināšana par nodarbības tēmu;

Ideju veidošana par savvaļas un eksotiskiem dzīvniekiem,

Konstruktīvo spēju attīstība,

Roku smalko motoriku attīstība,

Uzmanības, domāšanas, atmiņas, provizorisko-telpisko attiecību attīstība,

Dzirdes un vizuālo analizatoru izstrāde,

Radošās darbības attīstība.

Nodarbības gaita bērnudārza jaunākajā grupiņā

1. Sveiciens.

2. Dinamiska pauze “Brauc ar automašīnu”

Bērni, šodien mēs apmeklēsim zoodārzu. Zoodārzā dzīvo ļoti daudz dažādu dzīvnieku: gan tie, kas dzīvo mūsu mežos - lāči, vilki, lapsas, gan tie, kas atvesti no tālienes - lauvas, ziloņi, krokodili, žirafes. Un mēs brauksim ar mašīnu. Vai esat gatavs?

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu, (griežas ar rokām, kas "tur stūri".)

Viņi ieradās zoodārzā. Bi-bi-bi!

Mēs jājā ar zirgu, (bērni veic vieglus pietupienus, rokas izstieptas, "tur grožus")

Visi dzīvnieki bija prom. Hop-hop-hop!

Viņi brauca ar tvaika lokomotīvi (rokas saliektas elkoņos, kreiso un labo roku alternatīvas kustības uz priekšu un atpakaļ.)

Un viņi atgriezās.

3. Vizuālās uztveres attīstība "Kas slēpās?"

Materiāls: Popelreitera figūriņas

Kādi dzīvnieki dzīvo zoodārzā?

4. Runas un skaņu imitācijas attīstība. Sveicieni.

Materiāls: grozs ar dzīvnieku rotaļlietām.

- Draugi, sasveicināsimies ar zoodārza iemītniekiem viņu valodā. (Skolotājs sapulcina bērnus ap grozu un piedāvā izvēlēties jebkuru rotaļlietu: suni, lauvas mazuli, ezīti, kaķēnu ... un sveicināt visus ar savas rotaļlietas balsi, palīdzot katram bērnam atrast pareizos vārdus, intonāciju un izteiksmīgums, lai raksturotu izvēlēto varoni.)

5. Masāžas pauze "Ezītis"

Materiāls: masāžas bumbiņas.

(Ritiniet speciālu gumijas "ezīti" masāžai vai viegli piesitiet ar nagiem)

Lūk, spicais ezis

Cik viņam ir adatas

Viņš skrien ar kājām

Un čaukst ar adatām.

Skrien uz priekšu un atpakaļ

Es vienmēr esmu kutināta!

6. Domāšanas attīstība.

Materiāls: dzīvnieku kartiņas, zaļas un dzeltenas mājiņas

Zooloģiskajā dārzā ir dzīvnieki no visas pasaules. Zaķi, lapsas, lāči ir no mūsu mežiem, lauvas un žirafes ir no Āfrikas, un pērtiķi ir no Brazīlijas džungļiem. Uzspēlējam.

Zoodārza pārziņa spēle.

(Bērni saņem kartītes ar dzīvnieku - zoodārza iemītnieku attēlu. Visi iet uz paklāja. Skolotāja uzliek divu māju attēlu (zaļu un dzeltenu).

Tiek ziņots, ka tagad visi bērni ir zoodārza iemītnieki. Kamēr mūzika skan, bērniem jādejo uz paklāja, bet, kad mūzika norimst, jāskrien uz “savām” mājām. Spēli var atkārtot, apmainoties ar attēliem.)

7. Uzmanības attīstīšana "Kam aste"

Materiāls: darba lapa.

Bērni, mākslinieks ieradās zoodārzā, lai zīmētu dzīvniekus. Viņš ļoti labi attēloja dzīvniekus, un problēma ir tā, ka viņš krāsoja astes atsevišķi. Palīdziet man saprast, kur ir kura aste.

8. Runas attīstība "Saki laipni"

Mūsu dzīvniekiem ļoti patīk, ja viņus mīļi sauc; lācis ir lāču mazulis, zilonis ir zilonis utt.

9. Iepazīšanās ar vidi. Lauva.

Mūsu pastaiga pa zoodārzu turpinās, paliksim pie šī dzīvnieka. Šeit ir viņa ēna. Vai jūs zināt, kas tas ir? Tas ir lauva. Vai tu viņu atpazini pēc biezajām krēpēm? Bet tādas krēpes gadās tikai lauvām - tētiem, lauvēm - mātēm krēpu nav.

Lauvu sauc par "zvēru karali".

Lauvām patīk ilgi snaust un slinkot. Viņi uzbrūk tikai tad, kad ir izsalkuši vai kāds mēģina viņus aizvainot.

Lauvas ir plēsēji. Ko tas nozīmē? Ko viņi ēd……gaļu?

Lauvas nemedī vienas. Viņi dzīvo daudzbērnu ģimenēs.

Pieaugušām lauvām patīk spēlēties ar lauvu mazuļiem. Viņi arī viņiem iemāca visu, kas svarīgs lauvu dzīvei.

10. Matemātika. Cik mazuļu.

Materiāls: darba lapa.

Mazuļi izspēlējās tik daudz, ka lauvenes māte pat nevarēja tos pareizi saskaitīt. Palīdzēsim viņai. (Apvienojiet pareizo attēlu un numuru)

11. Motorspēle "Čūska rāpo"

Zoodārzā mīt arī liela, gara čūska. Tas pārvietojas vienmērīgi, lēni, pastāvīgi mainot virzienu.

(Bērni paņem virvi ar rokām un mūzikas pavadībā pārvietojas aiz pieaugušā "čūskas").

12. Smalko motoriku attīstīšana. Saule.

Materiāls: no krāsaina kartona izgriezts aplis, drēbju šķipsnas.

Lai zvēriem zoodārzā būtu silti un dzīvespriecīgi, sagādāsim viņiem skaidru sauli.

(Bērni pieliek drēbju šķipsnas - starus aplī).

13. Ģeometriskās formas. Gyenes bloki.

Materiāls: darba lapa.

Un mūsu dzīvniekiem ļoti garšo cepumi, un pat viss ir savādāk. Kādas formas un krāsas cepumi patīk lauvai, zilonim un nīlzirgam. Atradīsim viņu iecienītāko cienastu.

14. Pirkstu vingrošana "Krokodils"

Reiz Nīlas upē

Peldēja milzīgs krokodils.

Netālu parādījās vēl viens

Kliedza viņam: "Stop!"

(Bērni uz katras rokas savieno pa pāriem rādītājpirkstu un vidējo, mazo un zeltnesi. Tiek iegūti divi iedomāti krokodili, kas peld, atverot un aizverot muti)

15. Muzikāla brīvdabas spēle "Pie žirafes".

16.Zīmējums. Svītras tīģerim.

Materiāli: darba lapa, krāsas, ota.

Bērni, paskatieties, kas tas par dzīvnieku? Šis ir tīģeris, bet viņam ļoti patīk staigāt lietū, tāpēc visas svītras ir nomazgājušās. Tīģeris par to ir ļoti apbēdināts. Visu laiku jūtas skumji un dusmīgi. Palīdzēsim viņam un zīmēsim svītras. Paņemiet otas rokās un velciet uz tīģera līnijas no augšas uz leju, lai tam būtu svītras.

17. Atvadīšanās.

Atvadas skolotāja organizē uz paklāja. Skolotājs ar bērniem stāv aplī un korī, izrunājot pantiņu, sit plaukstas ritmā.

Pat ja mums ir žēl atvadīties

Ir pienācis laiks atgriezties mājās.

Mēs nāksim šeit vēlreiz

Un mācies un spēlē.

Izziņas nodarbības izklāsts sagatavošanas grupā
Nodarbības tēma:
"Ceļojums uz zooloģisko dārzu"

Nodarbības forma: Frontālais.

Nodarbības mērķis:Estētiskas attieksmes veidošana pret apkārtējo pasauli.

Programmas uzdevumi: Sistematizēt priekšstatus par dzīvniekiem mūsu un citās valstīs.

Attīstās:

- sistematizēt bērnu priekšstatus par dzīvniekiem mūsu un citās valstīs;

- attīstīt uzmanības koncentrāciju, atmiņu;

- attīstīt spēju analizēt, izdarīt secinājumus.

Veidojošs:

- veidot spēju apsvērt attēlus par dzīvniekiem, izceļot to pazīmes, īpašības un rīcību;

- veidot prasmi kopā ar skolotāju sastādīt aprakstošu stāstu par dzīvniekiem;

Labošana:

- izstrādāt noteikumus par attieksmi pret dzīvniekiem.

Izglītības:

- izkopt prasmi uzklausīt vienam otru, palīdzēt viens otram grūtību gadījumā;

- izglītot uzvedības kultūru zoodārzā.

Vārdu krājums:kamielis, koala, degunradzis, šakālis.

Metodiskās metodes:

1. Vadošie jautājumi;

2. Spēles moments "Ceļojums uz zoodārzu";

3. Didaktiskās spēles: "Tu vari - tu nevari", "Turpināt teikumu", "Burvju ķēde";

4. Plāksnes apskate;

5. Zoodārza uzvedības noteikumu nostiprināšana;

6. Mīklu minēšana;

7. Attēlu un rotaļlietu skatīšanās;

8. Uzslavēt, palīdzēt;

9. Fiziskās kultūras minūte;

10. Analīze.

Iepriekšējais darbs:

1. Tematisko albumu "Dzīvnieki" izskatīšana;

2. Dzīvā stūra apmeklējums EBC "Karash";

3. Nodaļas "Mūsu novada dzīvnieki" apmeklējums tautas muzejā.

4. Stāstu lasīšana par dzīvniekiem;

5. Dzīvnieku zīmēšana, modelēšana.

Materiāli nodarbībai:

1. Zīme "Dzīvniekus barot aizliegts";

2. Stūre;

3. Zīme "Zoodārzs";

4. Ilustrācijas, kurās attēloti dzīvnieki no dažādām valstīm;

5. Dzīvnieku rotaļlietas;

6. Melnais aizkars;

7. Dzīvnieku maskas (lapsa, vista, gailis, lācis, pērtiķis, cūka, zvirbulis, kaķis);

8. "šūnu" celtniecības materiāls;

9. Simboli-dzīvnieku tēli.

Nodarbības progress:

1. daļa.

Bērni sēž savās vietās, grupa ir stilizēta kā zoodārzs.

Pedagogs:

- Puiši, kā jūs domājat, kur vienuviet un visus uzreiz var redzēt dažādus dzīvniekus no dažādām valstīm?

Bērni:

- Zooloģiskajā dārzā.

Pedagogs:

- Tieši tā, puiši zoodārzā!

- Vai vēlaties ceļot pa zooloģisko dārzu, kur jūs varat redzēt dzīvniekus, skatīties un apbrīnot tos.

Bērnu atbildes.

Kur mēs šodien dosimies ar jums, un mēs dosimies savā ceļojumā ar autobusu ar neparastām biļetēm.

Lūdzu, iekāpiet autobusā un iegādājieties biļetes un ieņemiet vietas atbilstoši iegādātajai biļetei.

Mēs ar jums dosimies uz zoodārzu, un pēc tam pastāstiet, kādus dzīvniekus redzējāt, kādos būros viņi atradās un kāds būris bija.

Zoodārzā uzmanīgi klausieties gidu, kurš pastāstīs par dzīvniekiem.

Bērni pieceļas no vietām, dodas uz autobusu, nopērk biļetes un "aiziet" uz zoodārzu.

– Pa to laiku ejam uz zooloģisko dārzu, pārbaudīsim, vai zināt, kā izlabot uzvedību zoodārzā? (Bērnu atbildes).

Un, lai mums būtu jautrāk iet, spēlēsim spēli "Tu vari - tu nevari." Es jums saku likumu, un jūs man sakiet, vai es varu to izdarīt vai nē.

1. "Jūs nevarat skatīties dzīvniekus";

2. "Var pietuvoties būriem";

3. "Par dzīvniekiem nevar rūpēties";

4. “Zoodārzā var trokšņot”;

5. "Jūs nevarat apbrīnot dzīvniekus";

6. "Jūs varat barot dzīvniekus svešiniekiem."

Pedagogs:

- Protams, katrs no jums ir bijis zoodārzā vismaz vienu reizi.

un es redzēju tieši tādu zīmi, kas karājas uz būriem ar dzīvniekiem (skolotājs rāda zīmi). Tavi vecāki tev to nolasīja: "Dzīvniekus barot aizliegts." Kāpēc tu domā? (Bērnu atbildes).

- Pa labi. Iedomājieties, ka visas dienas garumā jums tiek dotas konfektes, cepumi, svaiga maize, banāni un daudz kas cits. Protams, vēders sāp.

– Dzīvnieki savvaļā arī neēd visu dienu. Turklāt daudzi nezina, ko tas vai cits dzīvnieks drīkst ēst, un iemet būros un voljēros jebko. Dzīvnieki no tā saslimst.

Ko vēl nav vērts darīt zoodārzā?

Bērni:

- Pienāc tuvu būriem.

Pedagogs:

- Pareizi un vēl jo vairāk tur iebāzt rokas. Galu galā būris ir māja dzīvniekam, un tas pasargās šo māju.

Arī zoodārzā nevar trokšņot. Kāpēc tu domā?

Bērni:

“Jo dzīvnieki ir pieraduši klusēt. Skaļš troksnis var viņus nokaitināt.

Pedagogs:

- Tieši tā, puiši, jūs esat lieliski, zināt visus uzvedības noteikumus un tāpēc varam droši doties izbraucienā uz zoodārzu.

2. daļa.

Pedagogs:

- Lai iekļūtu mūsu “zoodārzā”, jāatrisina mīklas par dzīvniekiem.

Skolotājs min mīklas, bērni tās min.

Mīklas

1. Ir krēpes, bet viņš nav zirgs,

Krona nav, un viņš ir karalis.

(Lauva)

6. Gudri lec

Mīl burkānus.

(zaķis)

2. Viņš ziemā guļ midzenī

Zem lielās priedes

Un kad nāk pavasaris

Pamostas no miega.

(Lācis)

7. Dzīvo karstā Āfrikā

Izaudzē lielu vēderu.

Lai paslēptos no karstuma

Nokļūst ūdenī.

(Nīlzirgs)

3. Āfrikas zirgi,

Viņi ģērbjas vestēs.

(Zebras)

8. Svītraina kā zebra

Un ūsains kā kaķis

Cauri mežam zaļi savvaļas

Viņš dodas medībās.

(Tīģeris)

4. Šeit ir adatas un tapas

Izlīst no sola apakšas

Viņi viltīgi skatās uz mani

Viņi vēlas pienu.

(Ezītis)

9. patīk ķircināt

Un grimases

Un uz vīnogulājiem

Tumble.

(Pērtiķis)

5. Kājas ir garas

Bet kakls

Viņš

Pat ilgāk.

(Žirafe)

10. Paskaties - zaļš baļķis,

Tas klusi guļ.

Bet, ja viņš atver muti,

Aiz bailēm

Vai jūs varat nokrist.

(Krokodils)

Pedagogs:

- Labi darīti puiši pareizi uzminēja visas mīklas. Un tagad mēs varam doties uz zoodārzu.

Bērni staigā grupā pa "būriem" ar dzīvniekiem.

");

Vai jums ir jautājumi?

Ziņot par drukas kļūdu

Teksts, kas jānosūta mūsu redaktoriem: