Korvpallitunni põhiosa. Konspekt kehakultuuri tunnist teemal “Korvpall. Distsipliini õppe- ja metoodiline kompleks Tõlke teoreetilised aspektid Vastavalt eriala üliõpilaste hariduse ainepunktitehnoloogiale

Hinnang: / 1
Avatud korvpallitunni ülevaade.
Tunni teema: Individuaalne rünnak korvpallis.
Tunni eesmärk: kiiruse-jõu omaduste arendamine üldarendavate ja baasharjutuste abil.
Tunni eesmärgid:
1. Individuaalrünnaku, triblamise, palli püüdmise ja söötmise õpetamine kohapeal ja käigul, kaugsöötmine.
2. Koordinatsiooni, jõu, tähelepanu, hüppevõime, kiiruse arendamine, keha funktsionaalsuse suurendamine.
3. Töökuse, kollektivismi, aktiivsuse, tähelepanelikkuse kasvatamine.
Tunni tüüp: hariv.
Läbiviimise meetod: rühm, individuaalne, flow, mäng, frontaal (ringtreeningu elementidega).
Toimumiskoht: Spordihall.
Varustus ja inventar: korvpallid, viled, nagid.
Õpetaja: Gazizov Damir Ilnurovitš.
osa
Õppetunni sisu Annustamine
(min). massihävitusrelvad
(korralduslikud ja metoodilised juhised)
1 2 3 4
I Sissejuhatav-ettevalmistav osa. kümme
1. Ehitus, tööülesannete kommunikatsioon 0,30 Pöörake tähelepanu vormile, jalanõudele.
2. Ohutusmeetmed ja tänavapallireeglid. 0.30 Tuleta meelde:
 kuidas palli püüda;
 Kuidas mängude ajal käituda
 Ära suru, ära komista, ole ettevaatlik.
3. Driblimine liikvel olles
1) V piltlikult enda ees parema ja vasaku käega;
2) V-kujuline küljelt parema ja vasaku käega;

2 Jälgige oma kehahoiakut.
Pöörake tähelepanu perifeersele nägemisele.
Jälgi riba.
4. Süstikujooks
1) näoga ettepoole
2) külgastmed;

3) nägu ette, selg taha;
V piltlikult tema ees parema ja vasaku käega;

Jälgige peatumisel ja pööramisel jalgade tööd, põlve- ja puusaliigeste paindumist.

Teine kord kiirendusega;

Jooksmise ajal harjutusi sooritades jälgi õpilaste kehahoiakut ja hingamist.

Ärge langetage pead, ärge vaadake põrandat.

Esimest korda mõõdukas tempos;

Teine kord kiirendusega;

II põhiosa. 22
1 Viska pärast kahte sammu, kasutades kiirpausi. 3 Ära jookse.

Drible ilma visuaalse kontrollita;

Esimest korda mõõdukas tempos

Teine kord kiirendusega;

2. Harjutus
"Kaheksa".

4. Seisake palli viskava mängija taga.

3. Kahe jalaga hüppamine kilbi all.
1) õpetaja selgitus;
2) õpilastööd;
2
Esimene hüpe on kilbi all, teine ​​on rõnga all, kolmas on kilbi all;
Järgige laia sammu;
Pehmendage jalgade liikumist.
4. Võitle palli pärast. Individuaalne rünnak ja kaitse.
Õpetaja seisab rõnga all, kaks mängijat mõlemal pool. Õpetaja veeretab palli, 3-4 sekundi pärast annab vilet. Pärast vilet algab võitlus palli pärast ja rünnak. Ründemängija, kes võitis võitluse palli pärast, mängija, kes ei võitnud palli, kaitseb rõngast. 3 Esimene võitlus on palli veeretamine, teine ​​võitlus on palli ülevalt viskamine, kolmas võitlus põrandalt tagasilöögiga;
Proovige kasutada varem õpitud feinte;
Pöörake tähelepanu rõhule;
5. Harjutus "Kuni kümme."
Palli üksteisele söötmisel peate koguma 10 punkti. Kasutage triblamist, pettusi, igasuguseid sööte. Teine võistkond üritab palli vahele võtta.Kui pall vahele võetakse, algab skoor uuesti. 3
Ärge visake korvi;
Palli vastuvõtmiseks peate otsima avatud kohta ja minema jõnksuga;
Ülekanded peavad olema kiired, selged ja täpsed.
6. Harjutus - kombinatsioon individuaalseks rünnakuks;
1) õpetaja selgitus;
2) õpilastööd;

2 Jookse paaris. Pöörake tähelepanu palli söötmise täpsusele;
Juhtimise ajal tehke kiireid tõmblusi;
Trajektoorist kõrgemale viskamisel põruta hüppel kilbile lähemale.

7. Minikorvpalli treeningmäng ühel poolajal (tänavapall 3x3): 4
Kasutage varem õpitud meetodeid ja tehnikaid.
III Lõpuosa. 3
1. Rahustav harjutus.
2. Kokkuvõtete tegemine, organiseeritud väljasõit riietusruumi. 2

1 Visked erinevatest punktidest.

Kiitus, kommentaarid ja hinded.

Sektsioonid: Sport koolis ja laste tervis

Hariduslik:

  • palli püüdmise ja söötmise õppimine kohapeal ja liikumisel;
  • vaheldumisi parema ja vasaku käega triblamise tehnika õpetamine;
  • motoorsete omaduste arendamine teatevõistluste kaudu, korvpalli ja korvpallimängude elementidega.

Tervis:

  • õige kehahoiaku kujundamine;
  • õige hingamise õpetamine jooksmise ajal harjutuste tegemisel, ORU.

Hariduslik:

  • kollektiivsete toimingute sooritamise oskuse kasvatamine.
  • kasvatada vastutustunnet antud ülesande eest.

Varustus: korvpallid, stopper, vile, nagid.

Tundide ajal

Annustamine

Organisatsioonilised ja metoodilised juhised

Ettevalmistav osa 12 min.
1. Ehitus. Tervitused. Tunni eesmärkide aruandlus Abaluud on lamestatud, ootan, vormiriietuse olemasolu, kingad, patsientide tuvastamine
2. Kõndimine, selle sordid käte asendi muutumisega:

- varvastel, käed külgedele;
- pea taga olevate käte kandadel;
- rulli kannast varvasteni

2 minutit. Säilitage hea rüht, hoidke pea otse, ärge lonkage. Jälgi oma hingeõhku.

Lülituge tavalisele kõndimisele. Käsk: "Tavaline kõndimine – MÄRTS!"

3. Keskmise tempoga jooksmine.

- külgmised sammud vasakpoolne ettepoole;
- külgsammud paremale poole ette;
- tavaline jooksmine üleminekuga kõndimisele

2 minutit. Joondage veerus, hoidke distantsi.

Jälgige külgsammu õiget sooritamist, jalg asetatakse varvast, käed vööl, jälgige jooksmise ajal keha asendit

4. Välijaotla hoone.
Lähteasend - jalad õlgade laiuselt;
1-2-3 - tõuse varvastel, käed ettepoole üles;
4 - lähtepositsioon
4-6 korda Hinga sisse.
Väljahingamine
Lähteasend - peamine hammas;
1-2 - käed kaarduvad ettepoole ülespoole, parem jalg tagasi varbal;
3–4 - lähtepositsioon
6-8 korda Roni varvastele üles – kõrgemale.
Lähteasend - põhiasend, käed õlgadele;
1-4 - ringikujulised pöörded kätega ettepoole;
5–8 - sama tagakülg
6-8 korda Ring sooritatakse täisamplituudis
Lähteasend – põhiasend, parem käsi üleval, vasak käsi all;
1-2 - õiguse röövimine;
3-4 - sama vasakuga
6-8 korda Käed sirged

1-2 - torso kallutamine paremale;
3-4 - sama vasakule
6-8 korda Abaluud on kokku viidud, küünarnukid täpselt külgedele, selg sirge.
Lähteasend - jalad õlgade laiuselt, käed vööl;
1 - kallutada vasakule;
2 - kallutada ettepoole;
3 - kallutada paremale;
4 - lähtepositsioon
6-8 korda Ärge painutage jalgu
Lähteasend – põhiasend, käed vööl. Varvastele hüppamine;
1-4 - vasakul;
5–8 - paremal
4-5 korda Hüppamine pehmelt varvastel
Põhiosa 30 min.
1. Palli püüdmise ja söötmise õppimine kohapeal 8 min. Moodustamine kahes reas. Õpetaja demonstreerib kohapeal mitmeid viise palli söötmiseks koos lühikese, kuid arusaadava selgitusega.
- palli püüdmise ja söötmise imiteerimine; Asetage jalad õigesti (varbad ettepoole suunatud), põlved kõverdatud.

Käed on kõverdatud, käed on suunatud külgedele.

– kahe käega rinnalt möödasõit – kahe käega püüdmine; Püüdmisel sirutage käed, püüdke palli sõrmedega, painutage küünarnukid, pall rinnale.
- kahe käega palli söötmine põrandalt tagasilöögiga - kahe käega püüdmine. Püüdmine pärast tagasilööki: painutage jalgu rohkem, käed on suunatud alla - ettepoole, käed moodustavad palli vastuvõtmiseks "lehtri"
2. Triblimise tehnika õpetamine 8 min. Dribbling – mängija edasiliikumine palliga, palli löömine põrandale vaheldumisi ühe või kahe käega (dribling).

Kohandage triblamise tüüp ja kiirus vastavalt olukorrale

Õpetaja demonstreerib triblamise õiget sooritamist, asendit palli puudutamisel ja palli juhtimist. Kombineeritud kokkuvõtliku ja arusaadava selgitusega
- parem ja vasak käsi;
- suunamuutusega;
- tagasilöögi kõrguse muutusega;
- kiiruse muutumisega.
Olulised vead triblamisel: käsi rakendatakse löögiga (laksuga) pallile; käte ja jalgade töö ebaõige koordineerimine, suutmatus palli juhtida ilma pideva visuaalse kontrollita
3. Motoorsete omaduste arendamine. Releed:
- Õpilased rivistuvad kahte kolonni. Märguande peale triblatakse palli parema käega külgsammudega vasak külg ette, jõudes püsti, vahetage kätt ja jätkake triblamist vasaku parema küljega ettepoole, järgmine osaleja saab palli ja kordab sama.
10 minutit. Vasaku käega palli triblamisel pöörake tähelepanu käe asendile
- Võistkonnad rivistuvad kolonnis ükshaaval saali vastaskülgedel. Iga veeru ees on eemal neli mängijat

1–1,5 m kaugusel. Signaali peale triblab iga veeru esimene liige palli iga mängija ümber. Tagastab nii. tagasi ja palli sööta

Driblingut saab teha parema ja vasaku käega, kattes palli passiivselt või aktiivselt seisva mängija eest
Mängu valikud:

– pärast mängijate jälitamist sooritage seinast kolm söötu;
- pärast mängijate jälitamist sooritage rõngale vise;
- pärast mängijate jälitamist sooritage kolm söötu seinast ja vise ümber rõnga

Dribeerimist saab teha kas parema või vasaku käega, visuaalse kontrolliga või ilma.
Lõpuosa 3 min.
Hoone ühes reas. Õppetunni kokkuvõte. Teatage ja pange tunni hinded. Kodutöö. Organiseeritud väljumine jõusaalist Et ära märkida parimad, aktiivsed õpilased.

Korvpallitunni kokkuvõte

Tunni eesmärk: Õpetage õpilasi: triblama, söötma kahe käega palli rinnalt, järgima ettevaatusabinõusid füüsiliste harjutuste ajal. Kirjeldage õpitavate harjutuste tehnikat.

Tunni eesmärgid:

Õppeülesanded(aine tulemused):

    Kujundada õpilaste teadmisi ja oskusi pallitriribi tehnikast;

    Palli söötmise tehnika üksikute elementide täiustamine;

    Arenda väledat ja kiirust õuemängu "Taliolümpiamängud" kaudu.

Arendusülesanded(metasubjekti tulemused):

Kujundada oskust adekvaatselt hinnata enda ja teiste käitumist (kommunikatiivne UUD).

Arendada oskust tuvastada ja sõnastada õpitut ja õppimist vajavat, määrata teadmiste assimilatsiooni kvaliteeti ja taset (regulatiivne UUD).

Õppetegevuse kontrolli-, hindamisoskuse kujundamine vastavalt ülesandele ja selle teostamise tingimustele (regulatiivne UUD).

Arendada oskust sooritada driblingut kvaliteetsel tasemel (kognitiivne UUD).

Õppeülesanded(isiklikud tulemused):

Positiivse suhtumise kujundamine kehalise aktiivsuse tundidesse, et vastata individuaalsetele huvidele ja vajadustele, saavutada isiklikult olulisi tulemusi füüsilises täiuslikkuses (meele kujunemine, isiklik UUD).

Koostööoskuste kujundamine erinevates olukordades, oskus mitte tekitada konflikte ja leida väljapääsud vastuolulistest olukordadest (moraalne ja eetiline orientatsioon, isiklik UUD).

Tunni tüüp: haridus ja koolitus.

Töö vormid: individuaalne, rühm, frontaalne.

Vahendid:õpik.

Varustus ja inventar: korvpallid õpilaste arvu järgi, tennisepallid, torbikud, kaardid .

Tundide ajal.

Tunni etapp

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Ettevalmistav

Aja organiseerimine. Tunni alguse korraldus.

Motoorsete tegevuste kohta teadmiste kinnistamine

Füüsika arendamine

omadused, koordinatsioon

võimeid.

Tervitused. Vestlus, mis aitab õpilastel sõnastada tunni eesmärgid ja eesmärgid.

Õpetaja küsimus:

1. Milliseid füüsilisi omadusi on vaja korvpalli mängimiseks arendada?

2. Ja milliseid tehnikaid korvpalli mängides kasutatakse?

3. Mis te arvate, mida me tunnis teeme?

Öelge meie õppetunni eesmärk.

Tunni eesmärkide määratlemine koos õpilastega.

2. kõndimine

- sokkide peal;

Kannadel;

Rulli kannast varbani;

Võistluskäik

Veenduge, et harjutused oleksid õigesti tehtud.

4. Jooksmine koos ülesannete täitmisega;

Jookse signaali peale, intensiivsemalt, samaaegselt käte ja jalgadega.

5. Harjutuse läbiviimine hingamise taastamiseks

Asetage üks käsi rinnale ja teine ​​​​kõhule. Hingake paar korda sügavalt sisse ja välja.

Jookse sujuvalt, hoia distantsi.

6. Üldarendavate harjutuste kompleksi läbiviimine ringis.

Töötate iseseisvalt ja ma jälgin teid.

Juhised

harjutus iga sammu jaoks. Liikumisulatus on maksimaalne.

Spetsiaalsete jooksuharjutuste läbiviimine.

Metoodilised juhised.

Tõstke puus 900 nurga alla, käed nagu jookseksid.

Jooks külili, kallutades keha tugijalale.

Hüpped igal sammul, abi kätega, minimaalne edasiminek.

Sooritage kiirendus käsu peale, intensiivne jooksmine varvast.

Teostage ehitus. Tutvutakse plaaniga, osaletakse vestluses, kavandatakse eesmärgi saavutamise teed, püstitatakse tunnetuslikke ülesandeid.

Õppige triblama, palli söötma, järgima kehaliste harjutuste tegemisel käitumisreegleid. Kirjeldage õpitavate harjutuste tehnikat.

Tehke harjutusi:

saalis ringi kõndida;

Jooksmine liikumissuuna muutusega;

360° pööramisega;

rõhuasetus, lamamine näoga ringis, liikumine ringis liikumine kätel ja jalgadel.

Regulaarne jooks.

1-2 korda käed üles - hingake sisse

3-4 korda käed alla - välja hingata.

Lapsed hingavad läbi rindkere mitu korda õpetaja kulul sisse ja välja.

Esitage välisjaotusseade ringis

Tehke SBU ringis liikudes

1. Kõrgete puusadega jooksmine.

2. Ristsammudega külili jooksmine.

3. Hüppega jooksmine.

4. Jookse kiirendamiseks rõhuasetusega küürutades.

Suuda kavandada oma tegevust vastavalt seatud eesmärkidele, avaldada arvamust saadud ülesande sisukuse kohta.

Aine põhimõistete valdamine (P).

Positiivse suhtumise kujundamine spordisse (L).

Oskus eristada ja õigesti täita käske (P).

Enesekontroll harjutuste õigsuse üle (L)

Hingamise taastamise võime kujunemine pärast füüsilist aktiivsust (P)

Üldarendavate harjutuste komplekside tegemise oskuse arendamine (L).

Tehke võimlemisharjutusi kvaliteetsel tasemel (P).

Algatusvõime ja loovusvõime (L).

Oskus teha tehniliselt korrektselt motoorseid toiminguid (P).

Põhiline

Uute teadmiste ja tegevusviiside omastamine.

Saalis ringi jalutades vaheta korvpallid tennise vastu.

Käte ettevalmistamine pallide käsitsemiseks.

Tennisepallidega töötamine:

Palli käes hoides visake ja püüdke palli käe ülaosaga;

Viska pall ja püüa see pintsli piitsutava liigutusega kinni;

Viskab palli löögiga põrandale, püüa palli pintsliga kinni.

Mis on käitumine?

1 Dribbling

Korvpall on kiire ja dünaamiline mäng tänu arvukatele pallisöötudele mängijalt mängijale.

Miks on kahe käega palli rinnalt söötmine efektiivsem?

2 Palli söötmine kahe käega rinnalt.

paarides;

Neljakesi.

Omandatud oskuste ja vilumuste kinnistamine õuemängudes.

Õpilased rivistuvad kahte ritta.

Tehke järgmised harjutused:

paigas (kõrge, keskmine, madal);

Juhtimise sooritamisel helistage valjusti numbrile, mida õpetaja kaartidel näitab;

Liikumine nagis külgmiste sammudega paremale, vasakule, edasi, taha.

Ülekannete sooritamine paaris ülesannetega:

a) viska pall temast üle, püüa kinni ja sööta kaaslasele;

b) lüüa palli vastu põrandat, püüda kinni ja sööta kaaslasele;

c) ülekanne, kui üks partneritest liigub tagurpidi.

Palli söötmine liigutusega.

Teostage ehitus

Klass on jagatud 2 võistkonda.

Koonuseni triblamine vali taliolümpiaspordiala nimega kaart, teise koonuseni triblamine, peatus - kahe käega palli rinnalt söötmine.

Planeerige oma tegevusi vastavalt ülesandele ja selle täitmise tingimustele (P).

Tehke toimingus pärast selle lõpetamist vajalikud kohandused, lähtudes selle hinnangust ja võttes arvesse tehtud vigu. Oskus teha tehniliselt korrektselt motoorseid toiminguid (P).

Leppida kokku funktsioonide jaotuses ühistegevuses (K)

Hinda adekvaatselt enda ja teiste käitumist (K).

Moodustada soov teha tehniliselt korrektselt motoorseid toiminguid ja kaasata need mängu ja võistlustegevusse (P)

Tehniliselt on õige sooritada motoorne tegevus (P, L).

Oskus aktiivselt osaleda kollektiivsetes tegevustes (L).

Koostööoskus erinevates olukordades, oskus mitte tekitada konflikte ja leida väljapääsud vastuolulistest olukordadest (L).

Leidke mängutegevuses sobivaid käitumisviise ja suhtlemist partneritega. eakaaslastega suhtlemise oskus (K)

Lõplik

Ehitamine ringis.

Teadvuse harjutuste tegemine.

Poisid! Põrandal on rõngad. Igaüks peaks valima oma rõnga värvi:

    punane - tund meeldis väga;

    roheline - ma tahan uuesti tulla;

    sinisele tunnis ei meeldinud.

Joondamine.

Peegeldus

Õppetunni kokkuvõte.

Õpilased moodustavad ringi. Ringi keskel olev juht osutab ükskõik millisele mängijale, mõlemal pool kõrvuti seisvad mängijad peavad tõstma sellele mängijale oma lähima käe.

Õpilased tulevad rõngaste juurde ja seisavad neis.

Nad rivistuvad. Hinda nende tegevuse protsessi ja tulemusi

Õppetunni kokkuvõte. Mida olete õppinud ja mida peaksite järgmises õppetunnis õppima?

Rekonstrueerimine kolonnis saalist väljapääs.

Ettevalmistav osa

Korraldatud sissepääs saali, järjekorda ehitamine, ettekande esitamine, tervitamine.

Tunniks valmisoleku kontrollimine.

Tunni ülesannetest ja ohutusabinõudest teavitamine.

Pöörab kohale.

välisjaotusseade liigub

I.p. käed üles. Varvastel kõndimine.

I.p. käed lossis pea taha. Kõndimine kontsadel.

I.p. käed vööl. Kõndimine jala välisküljel.

I.p. käed vööl. Jala siseküljel kõndimine.

I.p. käed vööl. Kõndimine kannast jalatallani.

Jalgade taha painutamisega.

Jalad ettepoole painutades, käed vööl.

Sirgete jalgade eemaldamisega ettepoole.

Sirgete jalgade eemaldamisega tagasi.

Sirgete jalgade eemaldamisega külgedele.

Parema küljega külgsammud.

Külgaste vasakpoolne.

Külgmised sammud vaheldumisi 2 vasakule, 2 paremale küljele.

Ristsamm parema küljega, käed küljele.

Ristsamm vasakule küljele. käed küljele

Tagasi edasi.

360 pööret 1 - paremale, 1 - vasakule.

Väliseadised kõndimisel:

  1. Tavaline kõndimine koos hingamise taastumisega: 1-käsi üles, sissehingamine, 2-kätt alla, väljahingamine.

    Kõndimine vastaskäte kiigutustega – vasak ülaosa, parem tagasi.

    Kõndimine vatiga painutatud jala põlve all ja selja taga.

    I.p. Käed vööl. Torso kalded: 1-ettepoole. 2-taga, 3-vasak, 4-parem.

    Kõndimine jala kiiguga ees, sokke peopesadega puudutades.

    Kõndimine laia sammuga torso pöördega küljele ja pöörde suunas õõtsumine lukus lukustatud kätega.

    Kiigega varvastel kõndimine poolkõverdatud jalgadega ette-üles.

    Lunge kõndimine.

    Kõndimishüpped käte samaaegsete ringjate liigutustega.

    Kõndimine poolkükis, käed vööl.

    Kõndimine kükis, käed põlvedel.

    Hüppamine kükis, käed vööl.

    Poolkükist hüpake kätel otse ettepoole ja tõmmake jalad üles kükitades.

    Kõndimine, torso kallutatud sammu astunud jala poole.

Põhiosa

Harjutuste komplekt jalalihaste jõu arendamiseks.

I.p. - istub taga. 1 – maksimaalne vasak jalg ebaõnnestumiseni. 2-ip 3 - kiik parema jalaga ebaõnnestumiseni. 4 - i.p.

I.p. - lamades selili, käed pea taga. 1 - painutage vasakut jalga nii, et kand puudutab tuharat. 2 - i.p. 3-4 - sama, eks.

I.p. - seisa paremal, vasakul küljel varbal. 1-3 - 3 vetruvat vasaku jala kiigutust külg alla. 4 - seiske vasakul, paremal küljel varbal. 5-7 - kolm vetruvat kiigu parema jalaga külg alla. 8 - i.p.

I.p. - rack vasakul, parem pool all. 1-4 - 4 vetruvat kiigutust parema jalaga küljele. 5-8 – 2 kaheksakohalist liigutust paremale ette. 1-8 - sama, vasaku jalaga pärast sp vahetamist.

I.p. - seiske vasakul, parem ettepoole painutatud. 1-2 - liigutage parem painutatud jalg küljele. 3-4 - i.p. 5-8 - sama, teise jalaga pärast i.p. vahetamist.

I.p. - seiske vasakul, paremal küljel painutatud, 1-2 - tõstke sääre horisontaalasendisse. 3-4 - i.p. 5-8 - sama, vasakul riiulil paremal.

I.p. - rõhk küürutamisel paremal, vasakul küljel varbal. 1-4 - 4 vetruvat kiigutust vasaku jalaga küljele. 5-8 – 2 kaheksakujulist liigutust vasaku jalaga küljele. 1-8 - sama, rõhuga paremal, vasakul küürus, varbal paremal küljel.

I.p. - o.s. - käed vööl. 1 - kükitage vasakule, paremale küljele varbal. 4 - kinnitage vasakpoolne ja seista sp.

I. p. - käed vööl. 1-2 - kükitage vasakule, paremale küljele. 3-4 - tõuse IP-s üles 5-8 - sama, paremal.

I.p. - o.s. 1 - kallutage ette, käed ettepoole. 2 - parem jalg küljele, vasak käsi küljele. 3 - liigutage parem jalg ebaõnnestumiseni. 4 - i.p. 5-8 - sama, vasaku jalaga.

I.p. - o.s. 1-2 - seistes paremal jalal, kallutage küljele, käed külgedele, parem käsi puudutab põrandat, vasak jalg on kehaga ühel joonel. 3-4 - i.p. 5-8 sama, teises suunas.

I.p. - seista jalad laiemalt, käed vööl. 1-2 - painutamine vasakule, väljalangemine vasakule. 3-4 - vasaku sirgendamine ja paremale painutamine, väljalangemine paremale.

I.p. - lai jalgade asend, käed vööl. 1-2 - kükitage paremal, 3-4 - i.p. 5-8 on sama mis 1-4.

I.p. - o.s. 1 kükk, käed pea taga. 2-3- vasak poolkõverdatud jalg jalal küljele, minge vasakpoolsesse kükki ja kinnitage parem. 4 - i.p.

Liikumise ja peatumise tehnika täiustamine:

Liikumiste parandamine erinevas asendis:

kõrgel;

keskmine;

madalas asendis;

Suuna ja liikumiskiiruse muutmisega:

palliga ja ilma pallita;

nägu ettepoole;

tagasi ettepoole;

Tehke erinevat tüüpi peatusi:

hüpata;

kahes etapis;

Palli söötmise ja püüdmise tehnika täiustamine:

sööta ja püüda pall paarikaupa:

kahe käega rinnast;

ühe käega õlast;


pea tagant;

põrandalt põrgatades.

Kahesuunaline korvpallimäng (lihtsustatud)

Lõpuosa

Rühma loomine rivis .

Hingamisharjutustega paigal kõndimine.

Lõõgastusharjutused: kõikide kehaosade järkjärguline lõdvestamine; jäsemete värisemine; isemassaaž.

Õppetunni kokkuvõte

Korraldatud väljapääs saalist

Materjali kirjeldus: Juhin teie tähelepanu 1. kursuse õpilaste korvpallitunni kava-kokkuvõttele. See kokkuvõte on kasulik kehalise kasvatuse kõrgkoolide õpetajatele ja üliõpilastele. Tunni kokkuvõte on suunatud õpilaste tutvustamisele põhiteabe, käitumisreeglite ja ohutusega. Nagu ka korvpalluri hoiaku õpetamine, palli hoidmine, püüdmine ja kahe käega rinnalt söötmine.

Korvpallitunni konspekt 1. kursuse õpilastele

Tunni eesmärk: Tutvustage õpilastele korvpalli põhielemente.

Tunni eesmärgid:

    Anda põhiteavet korvpallimängu, käitumisreeglite ja ohutuse kohta;

    Korvpalluri asendi, palli hoidmise, püüdmise ja kahe käega rinnalt söötmise tehnika õpetamine;

    Osavuse, koordinatsiooni, kiiruse-jõu omaduste arendamine;

    Kasvata aktiivsust, töökust, huvi korvpallitundide vastu.

Asukoht: Jõusaal.

Varud: vile, korvpallid.

Õppemeetodid:

Individuaalne;

Grupp.

Joonised abstraktseks

Osa õppetunnist

Annustamine

(Organisatsioonilised ja metoodilised juhised)

ettevalmistav

1. Tunni ülesannete konstrueerimine, kommunikatsioon.

“Saa!”, “Võrdne!”, “Tähelepanu!”, “Maksa järjekorras!”

2. Üldarendavad harjutused (ORU) kohapeal:

pea kalded;

Pea ringikujulised liigutused;

Käe pööramine;

Küünarvarre pöörded;

tõmblused kätega rinna ees;

Kallutab küljele;

Kallutab ette- ja tahapoole painutamist;

Kükid 20 korda;

Push-ups 20 korda;

Lunges küljele;

sööstab ettepoole;

Mahi sirgete jalgadega;

Hüppamine paremal ja vasakul jalal;

Kolm hüpet, neljas kõrgele.

Jälgi kehahoiakut, jalgade ja käte sünkroonset tööd, õiget hingamist.

3. Jooksuharjutused:

Kõrgete puusadega jooksmine 4x20 m;

Jooks sääre ülekattega 4x20 m;

Jooks külgsammudega paremale ja vasakule küljele 4x20 m;

Jooksu ristisamm parem ja vasak pool 4x20 m;

Jooksmine hüpetega jalalt jalale;

Kaevandusjooks 4x20 m;

Jooks kiirendusega 4x15 m;

Iga sammu jooksmine hüppamine 4x20 m;

Pikkade sammudega jooksmine 4x20 m.

Treenitavad sooritavad harjutusi korraga kogu rühmaga. Jälgige oma kehahoiakut: õlad pööratud ette või taha, vaadake ette, asetage jalg õigesti. Märkige vead ja parandage need.

Peamine

4. Teavitage asjaosalisi:

Korvpalli ajalugu (lühidalt);

Mängureeglid (lühidalt);

Ohutusnõuded.

Ohutusreeglid: enne tundide või võistluste alustamist tuleb kanda spordivormi ja spordijalatseid. Kõik ehted tuleb eemaldada ja küüned lühikeseks lõigata. Kontrollitakse spordivarustuse ja -varustuse töökindlust ja töökindlust.

Tunni ajal peate:

Järgige rangelt käitumisreegleid;

Kõik toimingud tuleks teha ainult õpetaja käsul;

Kui tunnete end halvasti, lõpetage õppimine ja teavitage sellest õpetajat;

5. Palli hoidmise tehnika õpetamine:

1 – külgvaade;

2 - eestvaade.

Õpetaja demonstreerib palli hoidmist, teatab selle kaalu ja mõõtmed. Õpetab, kuidas teha kindlaks, kas pall on korralikult täis pumbatud.

6. Korvpalliasenditreening:

Loo ettekujutus korvpalluri hoiakust. Jalad on laiali ja põlvedest kõverdatud, vaagen veidi allapoole, kere veidi ettepoole kallutatud, käed külgedel ja küünarnukid kõverdatud.

"Võtke korvpalluri põhipositsioon!" Õpetaja parandab tehtud vead.

7. Kahe käega rinnalt palli püüdmise ja söötmise tehnika õpetamine:

Palli püüdmise ja söötmise imitatsiooniharjutused (20 korda);

Palli püüdmine ja söötmine paaris (30 korda).

Õpilased istuvad üksteise vastas. Õpetaja demonstreerib palli hoidmist, seejärel näitab, kuidas peaksid käed, käed, sõrmed palli püüdmise hetkel asuma.

Palli püüdmise hetkel peab õpilane mõlemad käed ette sirutama. Mõlema käe sõrmed moodustavad lehtri. Jälgi lendavat palli. Hetkel puudutavad teie sõrmed, pigistage nendega palli ja painutage käsi küünarnukist, tõmmates seda rinnale. Ka jalad on sel hetkel kergelt kõverdatud.

Sööt: palli hoitakse kõhu kõrgusel, käed küünarnukkidest veidi kõverdatud, sõrmed ettepoole suunatud, jalad põlvest kõverdatud, üks jalg ette. Pärast palli vabastamist sirutuvad käed palli järgi.

8. Teatevahetused korvpallidega:

Palli triivimine vastassuunalisele esijoonele ja tagasi;

Dribling viskega rõngale;

Palli söötmine partnerile edasipääsu ja viskega ümber rõnga.

Õpilased on veergudes, esimene alustab õpetaja märguandel. Sisestage pall kätele. Lööge korvi kindlasti edumaa ja kahe sammuga, kui jääte vahele, siis naasete keskjoonele ja proovite uuesti, kuni lööte värava. Peale söötude viskab rõngale lähemal olev mängija, kui ta skoori ei löö, siis naaseb keskele.

9. Mäng "Salki".

Palli triblav mängija jõuab järele jooksjale, kes samuti palli triblab, ning palli üle kontrolli kaotamata püüab seda vaba käega puudutada.

Valikud:

Kõrvalehoidja saab sööduga kinni pigistada, kuid tal on õigus pall kinni püüda. Sel juhul ei loeta teda märgistatuks;

Palliga püüdja ​​suhtleb väljaku taga oleva mängijaga. Tagaajav mängija saab määrida ainult kaaslaselt palli saades.

Lõplik

10. Koristusinventar.

Koristuse teeb rühmas valves olev isik.

11. Ehitus, kokkuvõte.

Teatage klassis tehtud vigadest.

12. Kodutöö sõnum.

Teata kodutööst – 30 korda põrandalt kätekõverdusi ja 30 korda istesse tõusmist.

Kirjandus:

    "Korvpall õpilastele". Õpik. Y. Portnov - M .: FiS, 2003

    Õpilase kehakultuur. Õpik. Ed. IN JA. Iljitš. – M.: Gardariki. 2003. - 448 lk.

    KURSUS MDC 01.02. Teoreetiline.... Arenda oma kokkuvõtteid klassid arvestades ülesande konteksti. Soovitatav kirjandus Adashkyavichene E.I. Korvpall jaoks koolieelikud - M., ...

  1. Distsipliini õppe- ja metoodiline kompleks Tõlke teoreetilised aspektid Vastavalt eriala üliõpilaste hariduse ainepunktitehnoloogiale

    Kursuse programm

    ... Kõrval krediiditehnoloogia koolitus jaoks õpilased eriala 050119 - Võõrkeel: kaks võõrkeelt Noh ... õpilased peal klassid, suhted õpetajaga, teistega õpilased. Nõuded, et õpilased: Hea skoori saamine peal vahetuskurss ...

  2. Valgevene Vabariigi Haridusministeeriumi õpetlik-metoodiline kiri "Õppeainete õppe ja õppekavavälise tegevuse korraldamise kohta 2016/2017 õppeaastal üldkeskharidusasutustes" I.

    Õpetlik-metoodiline kiri

    ... , kokkuvõtteid, ... ja õpilased» (... korvpalli, võrkpall, käsipall) jaoks ... jaoks valikuline klassid peal joonistamine; 1 õppetund nädalas jaoks valikuline klassid peal ... kursused või muud vormid). Kodutöö organisatsioonis klassid peal ...

  3. 1 erinevates keskkondades elavate koolieelikute, õpilaste, üliõpilaste ja täiskasvanute kehaline kasvatus

    Dokument

    Koolitus klassid jaotises peal korvpalli. Tähtis... Meelelahutus; "oskus komponeerida kokkuvõtteid, spordi ja mängude stsenaariumid ... klassid esialgne jõutreening jaoks õpilased esimese (september - oktoober) ja teise meditsiini erirühmad muidugi ...

Kas teil on küsimusi?

Teatage kirjaveast

Tekst saata meie toimetusele: