Modelēšana par zoodārza tēmu. Integrēta nodarbība par tēmu "zoodārzs". Pārsteiguma mirklis "Kas krūtīs?"

Anastasija Gračevska

Darbības veids: tieši izglītojošs.

Vecuma grupa: vecākais.

Mērķis: attīstīt bērnu iztēli, radošumu. Izstrādāt vispārinātus dzīvnieku tēla veidošanas veidus modelēšanā. Pirkstu un roku smalko motoriku attīstīšana, mīlestības pret dzīvniekiem audzināšana, precizitāte darbā ar plastilīnu, neatlaidība.

Materiāls: plastilīns, modelēšanas dēlis, kaudzes, salvete katram bērnam. Dzīvnieku modelēšana, zoodārza rotaļu dzīvnieki.

Daiļliteratūras lasīšana K. O. Dmitrijevs "Zoodārzs".

GCD veikšana:

Pedagogs: - Puiši, man ir burvju soma, paskatīsimies, kas tajā ir?

Skolotājs pieiet pie katra bērna ar maisu un lūdz dabūt vienu dzīvnieku un pēc tam pastāstīt par to.

1 bērns: - tas ir tīģeris (viņam ir četras ķepas, aste, viņam ir oranža kažoka krāsa ar melnām svītrām.

2 bērns: - tas ir zilonis (viņam ir stumbrs, lielas ausis) utt.

Pedagogs: - Puiši, jūs atcerējāties un pareizi aprakstījāt visus dzīvniekus manā burvju somā. Kur var redzēt šos dzīvniekus?

Bērni: - Zoodārzā!

Pedagogs: - un tagad veidosim kopā ar jums savu zoodārzu.

Pedagogs: - un tagad sagatavosim pirkstus darbam, nedaudz paspēlēsimies ar tiem:

Pirkstu vingrošana:

Mūsu pirksti var (saspiest un atspiest dūres)

Gan drukājiet, gan rakstiet (piesitiet ar pirkstiem pa tabulas virsmu)

Zīmējiet, veidojiet un līmējiet (zīmējiet gaisā, paspiediet roku, zīmējiet ar otām no sevis pie sevis)

Kaut ko būvēt un lauzt

Viņi nekad nezina (noliedz rādītājpirkstu)

Garlaicība-garlaicība (parādiet plaukstu aizmuguri un augšdaļu)

Viņi izaugs un kļūs (rokas caur sāniem uz augšu)

Zelta rokas (parādīt plaukstas).

Skolotājs: Tagad ķersimies pie darba.

Bērni saņem diagrammu, kurā parādīta darba izpildes secība.

Bērni tēlo dzīvniekus. Skolotājs pēc nepieciešamības sniedz individuālu palīdzību.

Fizminutka.:

Izstaigājam zoodārzu

Un mēs tur satiekam lāci,

Šis rotaļu lācītis

Plaši izplatītas ķepas

Viens, tad abi kopā

Garas pēdas uz vietas,

Uz priekšu no krūma apakšas

Izskatās viltīga lapsa

Mēs pārspēsim lapsu

Skriesim uz kāju pirkstiem

Mēs atdarinām zaķi

nemierīgs, nerātns

Bet spēle ir beigusies

Ir pienācis laiks mums būt aizņemtiem.

Pedagogs: - Puiši, tagad mēs pabeigsim jūsu dzīvniekus un ievietosim tos mūsu zoodārzā.

Puiši, jūs šodien paveicāt lielisku darbu, mums ir brīnišķīgs mini zoodārzs. Tagad pastāstiet man, vai jums patika mūsu nodarbība?

Saistītās publikācijas:

Modelēšanas nodarbības “Cienasts lellēm” kopsavilkums. Udmurtu virtuves ēdieni» Mākslinieciskā un estētiskā attīstība. Modelēšana. Priekšmets. Cienasts lellēm. (Udmurtu virtuves ēdieni) Mērķis. Pilnveidot modelēšanas prasmes, iepazīstināt.

GCD kopsavilkums vidējās grupas bērniem "LEGO - Zoo" Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs Nr. 11" Berjozka "GCD kopsavilkums vidējās grupas bērniem Izstrādātājs:.

GCD kopsavilkums par holistiska pasaules attēla veidošanu "Gulta lellēm" vidējā pirmsskolas vecuma grupā. PAŠVALDĪBAS BUDŽETA VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES ĢIMNĀZIJA F. K. SALMANOVĀ NOSAUKUMA KOPSAVILKUMS par nepārtrauktām izglītības aktivitātēm gada.

GCD konspekts par roku darbu vidējā grupā "Dāvanas lellēm" Mērķis: izveidojiet dāvanu makaronu lellēm. Uzdevumi: Izglītojoši: veidot spēju virināt mazus un lielus priekšmetus.

Atklāta GCD konspekts par sensorās uztveres veidošanos ar pielietojuma elementiem pirmās jaunākās grupas bērniem Par tēmu: "Pabarosim.

Jaunākās grupas atklātās modelēšanas nodarbības konspekts Tēma "Cienasts lellēm" MASKAVAS PILSĒTAS GBOU "Ģimnāzija Nr. 1272" D / O "Bērnības akadēmija" Jaunākās grupas atklātās modelēšanas nodarbības kopsavilkums Tēma "Kārtums pret.

GCD jogas nodarbības vecākā pirmsskolas vecuma bērniem "Karabasa Barabasa leļļu teātris" kopsavilkums Mērķi: 1. Sniegt bērniem priekšstatu par jogas vingrošanu. 2. Attīstīt spēju veikt statiskus vingrinājumus, attīstīt šādas fiziskās īpašības.

Nodarbības kopsavilkums

Izglītības joma:"Zināšanas"

nodaļa: Iepazīšanās ar vidi, ekoloģiju.

Temats: Zoodārzā.

Mērķis: Bērnu zināšanu nostiprināšana par savvaļas dzīvniekiem.

Programmas uzdevumi:

- Bērnu priekšstatu paplašināšana par zooloģisko dārzu un savvaļas dzīvniekiem

tālām valstīm.

- Veidot spēju veidot vārdus - dzīvnieku mazuļu vārdus. Mēs attīstām atmiņu, domāšanu.

- Mīlestības audzināšana pret zoodārza dzīvniekiem.

Nodarbības progress:

1. posms. Motivējoša un motivējoša.

Spēles moments.

Skolotāja aicina bērnus doties uz zoodārzu un apskatīt, kādi dzīvnieki tur dzīvo.

Spēles vingrinājums: "Mēs redzējām zoodārzā"

Bērni stāv vienā rindā un paceļ rokas.

Uzkāp trasē un iztaisno kājas. “Es sasitīšu plaukstas un jautāšu: Mēs zoodārzā redzējām daudz dzīvnieku. Jums vajadzētu uzsist manu roku un atbildēt, ko jūs redzējāt zoodārzā.

2. posms. Organizatoriskā un meklēšana.

Centrs "Zinātne"

Bērni sēž puslokā pie molberta.

    Tagad atrisināsim mīklas par dzīvniekiem. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams uzņemt atskaņas kupejās.

Ar zivju dzeloņu ēdieni AT deguna stumbra vieta,

Ne labāk (kamielim) Kāju vietā, stabi.

Un stāvēt kā kalni

O n augstāk par milzīgu skapi, Grey (ziloņi)

Un visi viņu sauc (žirafe)

Yo Zhik pieauga desmit reizes,

Uz vai tam ir rags? Sapratu (cūkas cūka)

Uzminēji? - (degunradzis)

Plkst biedējoši skaists Uz tad viņš tur gulēja?

Grandiozs, dzeltens krēpes. Ļauns, zaļš (krokodils)

Zināt, ne velti viņš ir zvēru karalis.

Karstajā Āfrikā. (lauva) G floppy, ūsains

Svītraina kažokāda

BET apelsīni un banāni, lai gan viņš izskatās pēc kaķa

Viņiem tas ļoti patīk! (Pērtiķi) Bet tu viņam netuvosies. (Tīģeris)

2. Spēles vingrinājums. "Mācieties un parādiet"

Puiši, tagad es parādīšu attēlā redzamo dzīvnieku, un jūs to attēlosit. - Kas tas ir? - Begemots.

Nīlzirgs vaļā mute-

Nīlzirgs prasa bulciņu

Tagad atver muti kā nīlzirgs.

Begemoti paēduši

Paglaudīja vēderu.

Kas tas ir? - Zilonis

paskaties uz šo ziloni

Viņš pieaudzēja degunu.

Kā sauc ziloņa degunu? Mēģināsim uzzīmēt tādu pašu garo stumbru. Lai to izdarītu, izstiepiet lūpas ar caurulīti. Nē, proboscis nedarbojas kā zilonis.

Kas tas ir? - Žirafe.

Viņš staigā ar paceltu galvu, jo viņš ir žirafe.

Izstiepsim kaklu kā to dara žirafe. Paceliet galvu uz augšu, mēģinot izstiept kaklu. Nē, tik garš kakls kā žirafei neder.

Kas tas ir? - Zebra.

Šie zirgi valkā vestes.

Zebras sacenšas

Tsok-tsok-tsok-tsok-tsok viņi klabinās.

Klauksēsim kā zebra. Zebras spēlējās, skrēja, palika izsalkuši. Viņi sāka knibināt zāli, viņi sāka košļāt zāli. Tagad izpildīsim tādu vingrinājumu kā zebra košļā.

Kas tas ir? - Pērtiķis.

Pareizi. Šim mērkaķim pusdienās ir banāni.

Tagad mēs attēlosim, kā pērtiķis slēpj banānu. Mēs izvirzīsim vaigus pa vienam, tad otru vaigu. Un tagad es domāju, kuram vaigam ir banāns.

Spēļu centrs

3. Spēles vingrinājums "Jauno dzīvnieku rotaļu laukums"

No konstruktora bērni veido rotaļu laukumus un apdzīvo tajos dzīvnieku mazuļus.

Bērniem ir bērnudārzs, un dzīvniekiem tiek izveidots īpašs rotaļu laukums jauniem dzīvniekiem. Šeit viņa ir. Vai jūs zināt, kādi bērni apmetās šajā būrī?

Tas ir vilku mazulis, tas ir lācis, tas ir lapsas mazulis.

Un kā sauc kamieļa (kamieļa), ziloņa (ziloņa), žirafes (žirafes), zebras (zebra), lauvas (lauvas mazuļa), tīģera (tīģera mazuļu) mazuļus.

4. Fiziskā minūte. "Dzīvnieku lādiņš"

Katru dienu dzīvnieki veic vingrinājumus. Izejam uz pļavu, taisīsim apli. Stāvēsim aplī un lasīsim dzejoli, pavadīsim kustību.

Gatavojieties puiši

Sākas uzlāde

Zaķa lēcieni: lope, lope (lēkšana vietā)

Caur krūmiem un celmiem

Vāvere lec uz mezgliem

Šur un tur, šur un tur. (donuts sāniski pa kreisi un pa labi)

Saldi izstiepts (apsēsties, piecelties un izstiepties)

Lācis brieda,

Es atradu saldu medu.

Pa iestaigāto taku

Kādam kājas skrēja

Šeit nāk vilks. (skriet vietā)

Lapsa steidzas viņam pakaļ

sarkana galva

Viltīgs nelietis! (maza gracioza skriešana vietā)

Centrs "Loģiko-matemātika".

5. Spēles vingrinājums "Salīdzināt".

Katram bērnam iedodu vienu kartiņu no zoodārza dzīvnieku attēlu sērijas un uzdodu jautājumus par katru kartīti.

Ziloņu pele. Kurš no šiem dzīvniekiem ir liels un kurš ir mazs?

Žirafe un degunradzis. Kurš ir garš un kurš ir īss?

Leopards un zebra. Kurš ir svītrains un kurš ir raibs?

Polārlācis un lauva. Kurš dzīvo aukstajās nometnēs un kurš karstajās?

Dūciņa un vāvere. Kurš ir pūkains un kurš ir dzeloņains?

Krokodils un zvirbulis. Kurš ir bīstams un kurš nekaitīgs?

Bruņurupucis zaķis. Kurš ir mīkstais un kurš cietais?

Ēzelis un kumeļš. Kam ir garas ausis un kam īsas?

Iso centrs.

6. Spēles vingrinājums "Uzzīmējiet svītras".

Puiši, zoodārzā bija zaudējumi, pazuda tīģera un zebra svītras. Viņi neizskatījās pēc sevis un kļuva ļoti satraukti.

Ņemsim zīmuļus un zīmēsim svītras.

Katram bērnam tiek izdalīta kartīte ar dzīvnieka kontūrām.

3. posms. Atstarojošs-korektīvs.

Puiši, mūsu ceļojums uz zoodārzu ir beidzies. Kurš tev patika? Kāpēc?

Tiešo izglītojošo aktivitāšu konspekts "Mākslinieciskajā jaunradē" (tēlniecībā) ir paredzēts nodarbību vadīšanai sagatavošanas grupas bērniem. Nodarbībai ir šādi mērķi: radīt apstākļus skolēnu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

ABSTRAKT TIEŠI IZGLĪTĪBAS AKTIVITĀTES

Par tēmu "Ceļojums uz zooloģisko dārzu".

Izglītības joma "Mākslinieciskā jaunrade" (modelēšana).

Darbības veids: tieši izglītojoša darbība.

Vecuma grupa: sagatavošanas grupa.

MĒRĶIS: radīt apstākļus skolēnu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

UZDEVUMI:

1. Izglītība: nostiprināt spēju veidot dzīvniekus, izmantojot pazīstamas modelēšanas metodes. Aktivizējiet bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem, karsto zemju dzīvniekiem, strādājiet kolektīvi, lai izveidotu radošu kompozīciju.

2. Izstrāde: attīstīt pirkstu smalko motoriku, apjoma un formas izjūtu, radošumu, sakarīgu runu, vizuālo uzmanību, domāšanu, nepieciešamību pēc verbālās komunikācijas, spēju precīzi izteikt savas domas, atbildēt uz jautājumiem ar pilnu teikumu.

3. Audzēšana: audzināt mīlestību pret dzīvniekiem, cieņu pret tiem, lielu interesi par dabu, darba kultūru, precizitāti darbā
plastilīns, neatlaidība.

Materiāls:

1. Plastilīns, modelēšanas dēļi, kaudzes, salvetes katram bērnam, kļavu sēklas, kociņi.

2. Algoritmi darbu veikšanai (dzīvnieka modelēšana pēc modeļa).

3.Zoodārza izkārtojums

mediju objekti:

Video "Zoo"

Aprīkojums:

Portatīvais dators, projektors, ekrāns.

Metodes: spēle, verbāli-loģiska, vizuāla, daļēji - meklēšana, problemātiska, neatkarīga.

priekšdarbs: daiļliteratūras lasīšana: S.Ya. Maršaks "Bērni būrī", "Kur zvirbulis pusdienoja?" K.O. Dmitrijevs "Zoodārzs uz galda", A. Kļikovs "Lapsa", aplūkojot ilustrācijas, kurās attēlots zoodārzs un tā iemītnieki, minot mīklas par dzīvniekiem, zīmējot un krāsojot dažādu valstu dzīvniekus brīvās aktivitātēs.

GCD veikšana:

Grupas telpā tiek organizētas bezmaksas rotaļnodarbības. Skolotājs piegādā paku.

AKTIVITĀTES PROGRESS:

Pedagogs: - Puiši, mūsu grupai atnāca paciņa. Paskatīsimies, kas tajā ir?

(Viņi atver paku un izņem "burvju maisus").

Skolotājs aicina bērnus apsēsties uz krēsliem.

Pedagogs: - Puiši, mēģināsim noteikt, kas viņos ir?

(Katrs no bērniem izņem vienu dzīvnieku un stāsta, kā viņš to atpazina)

Pedagogs: - Kā jūs noteicāt?

1 bērns: - Šis ir lācis (viņam ir četras ķepas, maza galva)

2 bērns: - Šis ir krokodils (viņam ir liela aste, garš ķermenis, iegarena galva)

  1. bērns: - Šis ir degunradzis (viņam uz sejas ir rags)
  2. bērns: -Šī ir zebra (viņai ir krēpes, četras kājas, aste)
  3. bērns: - Šis ir nīlzirgs (viņam ir kupls vēders, resnas kājas un maza aste)

Pedagogs: - Puiši, jūs atcerējāties daudz dažādu dzīvnieku. Labi padarīts! Un kur es varu tos redzēt? (Bērnu atbildes)

Pedagogs: Grāmatās ir dzīvnieku attēli vai fotogrāfijas, bet zoodārzā var redzēt dzīvus dzīvniekus un putnus.

Vai kāds no jums ir bijis zoodārzā? Klausieties šo vārdu - "zoo" Svešvalodā vārds "zoo" nozīmē "dzīvnieks", un vārds parks ir labi zināms visiem. Mēs apvienojam šos divus vārdus un iegūstam "zoo" - parku, kurā savvaļas dzīvnieki tiek turēti nebrīvē, lai parādītu. Šis ir savvaļas muzejs, kurā mēs varam redzēt visas planētas dzīvnieku pasaules pārstāvjus.

Vai vēlaties tagad doties uz zoodārzu?

Un uz zoodārzu dosimies ar "auto". Iedomājieties, ka esat automašīnā, satveriet to

iedomāta stūre. (Pagriežas ar rokām, kas "tur stūri")

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu, ieradāmies zoodārzā. Bi-bi-bi!

Pedagogs: - Pirms sākas mūsu pastaiga pa zoodārzu, atcerēsimies

zoodārza noteikumi.

NEbaro, neķircina. Nebaidiet dzīvniekus

NEKO NEMET uz dzīvniekiem.

NEIET aiz žogiem, neatbalsties pret to un vēl jo vairāk nespiedies

rokas.

Esi kluss un tīrs!

Skolotājs ved bērnus aplī un ved uz ekrānu.

Video displejs

Pedagogs: - Šeit, puiši, mēs apmeklējām zoodārzu. Bērni, kā arī šie dzīvnieki

Vai to var saukt vienā vārdā? (Zvēri!)

Pedagogs: – Un kur dabā dzīvo dzīvnieki?

(Mežā, džungļos)

Pedagogs: - Un, ja dzīvnieki dzīvo zoodārzā, kur tie tiek turēti?

(Brostos!)

Pedagogs: – Tieši tā, un šīs šūnas sauc arī par voljēriem. Kas rūpējas

zoodārza dzīvnieki?

(Cilvēks!)

Pedagogs: - Pareizi! Un padomāsim ar jums, kas kopīgs visiem šiem dzīvniekiem? BET

mūsu shēma mums palīdzēs šajā jautājumā. Kas visiem šiem dzīvniekiem ir kopīgs?

  1. bērns: - Ķermenis klāts ar vilnu.
  2. bērns: - Viņiem ir 4 ķepas.
  3. bērns: - Viņiem ir ilkņi.
  4. bērns: - Viņi baro savus mazuļus ar pienu.

Pedagogs: - Tagad aizveriet acis un iedomājieties savu mīļāko dzīvnieku.

Pedagogs: -Puiši, kamēr jūs iztēlojāties dzīvnieku, laipna burve mums iedeva zoodārza maketu. Apskatīsim to. Vai te kāds pazudis? (Bērnu atbildes - dzīvnieki)

Pedagogs: - Puiši, burve dod jums uzdevumu izgatavot tos no plastilīna, bet vispirms uzminiet mīklas un uzziniet, kurš dzīvnieks jums jāveido.

1. Dzīvo mierīgi, nesteidzoties

Viņam katram gadījumam ir vairogs.

Zem tā, nezinot bailes

Pastaigas.... (bruņurupucis).

2. Un nedzied,

Un lidot nelido

Par ko tad

Vai viņu uzskata par putnu? (strauss)

Z. Viņš staigā ar paceltu galvu,

Ne tāpēc, ka tas būtu svarīgs,

Ne lepna rakstura dēļ,

Bet tāpēc, ka viņš ... (žirafe).

4. Kādi zirgi

valkāt vestes? (zebras).

Labi darīti zēni.

Bērni sēž pie galdiem.

Pedagogs: - Paskaties, vai viss ir gatavs darbam?

Atcerēsimies noteikumus darbam ar plastilīnu.

  1. Strādājiet ar plastilīnu uz statīva.
  2. Rīkoties uzmanīgi

3. Pirms darba uzsākšanas ir nepieciešams samīcīt un iesildīt plastilīna gabalu

rokas, tad plastilīns kļūs mīksts un vijīgs;

4. Darba beigās rokas jānoslauka ar sausu drānu vai salveti un pēc tam jānomazgā ar ziepēm un ūdeni.

Pedagogs: - Lai sagatavotu pirkstus darbam, nedaudz paspēlēsimies ar tiem

vārdi

darbības

Mūsu pirksti var

Viņi savilk un atvelk dūres.

Un drukāt un rakstīt

Piesitiet ar pirkstiem pa galda virsmu.

Zīmējiet, veidojiet un līmējiet

Viņi zīmē gaisā, paspiež roku, zīmē ar otām prom no sevis un pret sevi.

Kaut ko uzbūvēt un salauzt, viņi nekad nezina

Abu roku rādītājpirkstu vicināšana (noliegums),

Garlaicība - garlaicība

Parādiet plaukstu aizmuguri un augšdaļu.

Viņi izaugs un kļūs

Rokas caur sāniem uz augšu.

Zelta rokas.

Parādiet plaukstas.

Skolotājs: Tagad ķersimies pie darba.

Puiši saņem tehnoloģiskās shēmas, kur ir parādīts, kādā secībā precei jāizgatavo un pie tām veic darbus.

Fizminutka

Izstaigājam zoodārzu

Un mēs tur satiekam lāci

Šis rotaļu lācītis

Plaši izplatītas ķepas

Viens, tad abi kopā

Ilgstošs ūdens.

Uz priekšu no krūma apakšas

Izskatās viltīga lapsa

Mēs pārspēsim lapsu

Skriesim uz kāju pirkstiem

Mēs atdarinām zaķi

nemierīgs, nerātns

Bet spēle ir beigusies

Ir pienācis laiks mums būt aizņemtiem.

Bērni veido dzīvniekus.Skolotājs pēc vajadzības nodrošina

individuāla palīdzība.

Pedagogs: - Puiši, ieliksim savus darbus zoodārza izkārtojumā.

Labi darīts, bērni! Jūs šodien smagi strādājāt! Viņi bija ļoti centīgi, centīgi un precīzi. Mums ir īsts mini zoodārzs.

Atspulgs.

Pedagogs: Puiši, pastāstiet man, kur mēs bijām?

Vai esat iemācījušies kaut ko jaunu sev?

Kā jūs jūtaties, kad pametat nodarbību?


Nodarbības mērķis:

Vārdu krājuma aktivizēšana un papildināšana par nodarbības tēmu;

Ideju veidošana par savvaļas un eksotiskiem dzīvniekiem,

Konstruktīvo spēju attīstība,

Roku smalko motoriku attīstība,

Uzmanības, domāšanas, atmiņas, provizorisko-telpisko attiecību attīstība,

Dzirdes un vizuālo analizatoru izstrāde,

Radošās darbības attīstība.

Nodarbības gaita bērnudārza jaunākajā grupiņā

1. Sveiciens.

2. Dinamiska pauze “Brauc ar automašīnu”

Bērni, šodien mēs apmeklēsim zoodārzu. Zoodārzā dzīvo ļoti daudz dažādu dzīvnieku: gan tie, kas dzīvo mūsu mežos - lāči, vilki, lapsas, gan tie, kas atvesti no tālienes - lauvas, ziloņi, krokodili, žirafes. Un mēs brauksim ar mašīnu. Vai esat gatavs?

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu, (griežas ar rokām, kas "tur stūri".)

Viņi ieradās zoodārzā. Bi-bi-bi!

Mēs jājā ar zirgu, (bērni veic vieglus pietupienus, rokas izstieptas, "tur grožus")

Visi dzīvnieki bija prom. Hop-hop-hop!

Viņi brauca ar tvaika lokomotīvi (rokas saliektas elkoņos, kreiso un labo roku alternatīvas kustības uz priekšu un atpakaļ.)

Un viņi atgriezās.

3. Vizuālās uztveres attīstība "Kas slēpās?"

Materiāls: Popelreitera figūriņas

Kādi dzīvnieki dzīvo zoodārzā?

4. Runas un skaņu imitācijas attīstība. Sveicieni.

Materiāls: grozs ar dzīvnieku rotaļlietām.

- Draugi, sasveicināsimies ar zoodārza iemītniekiem viņu valodā. (Skolotājs savāc bērnus ap grozu un piedāvā izvēlēties jebkuru rotaļlietu: suni, lauvas mazuli, ezīti, kaķēnu... un sveicina visus ar savas rotaļlietas balsi, palīdzot katram bērnam atrast īstos vārdus, intonāciju un izteiksmīgums, lai raksturotu izvēlēto varoni.)

5. Masāžas pauze "Ezītis"

Materiāls: masāžas bumbiņas.

(Ritiniet speciālu gumijas "ezīti" masāžai vai viegli piesitiet ar nagiem)

Lūk, spicais ezis

Cik viņam ir adatas

Viņš skrien ar kājām

Un čaukst ar adatām.

Skrien uz priekšu un atpakaļ

Es vienmēr esmu kutināta!

6. Domāšanas attīstība.

Materiāls: dzīvnieku kartiņas, zaļas un dzeltenas mājiņas

Zooloģiskajā dārzā ir dzīvnieki no visas pasaules. Zaķi, lapsas, lāči ir no mūsu mežiem, lauvas un žirafes ir no Āfrikas, un pērtiķi ir no Brazīlijas džungļiem. Uzspēlējam.

Zoodārza pārziņa spēle.

(Bērni saņem kartītes ar dzīvnieku - zoodārza iemītnieku attēlu. Visi iet uz paklāju. Skolotāja uzliek divu māju attēlu (zaļu un dzeltenu).

Tiek ziņots, ka tagad visi bērni ir zoodārza iemītnieki. Kamēr skan mūzika, bērniem jādejo uz paklāja, un, kad mūzika norimst, jāskrien uz “savām” mājām. Spēli var atkārtot, apmainoties ar attēliem.)

7. Uzmanības attīstīšana "Kam aste"

Materiāls: darba lapa.

Bērni, mākslinieks ieradās zoodārzā, lai zīmētu dzīvniekus. Viņš ļoti labi attēloja dzīvniekus, un problēma ir tā, ka viņš krāsoja astes atsevišķi. Palīdziet man saprast, kur ir kura aste.

8. Runas attīstība "Saki laipni"

Mūsu dzīvniekiem ļoti patīk, ja viņus mīļi sauc; lācis ir lāču mazulis, zilonis ir zilonis utt.

9. Iepazīšanās ar vidi. Lauva.

Mūsu pastaiga pa zoodārzu turpinās, paliksim pie šī dzīvnieka. Šeit ir viņa ēna. Vai jūs zināt, kas tas ir? Tas ir lauva. Vai tu viņu atpazini pēc biezajām krēpēm? Bet tādas krēpes gadās tikai lauvām - tētiem, lauvēm - mātēm krēpu nav.

Lauvu sauc par "zvēru karali".

Lauvām patīk ilgi snaust un slinkot. Viņi uzbrūk tikai tad, kad ir izsalkuši vai kāds mēģina viņus aizvainot.

Lauvas ir plēsēji. Ko tas nozīmē? Ko viņi ēd……gaļu?

Lauvas nemedī vienas. Viņi dzīvo daudzbērnu ģimenēs.

Pieaugušām lauvām patīk spēlēties ar lauvu mazuļiem. Viņi arī viņiem iemāca visu, kas svarīgs lauvu dzīvei.

10. Matemātika. Cik mazuļu.

Materiāls: darba lapa.

Mazuļi izspēlējās tik daudz, ka lauvenes māte pat nevarēja tos pareizi saskaitīt. Palīdzēsim viņai. (Apvienojiet pareizo attēlu un numuru)

11. Motorspēle "Čūska rāpo"

Zoodārzā mīt arī liela, gara čūska. Tas pārvietojas vienmērīgi, lēni, pastāvīgi mainot virzienu.

(Bērni paņem virvi ar rokām un mūzikas pavadībā pārvietojas aiz pieaugušā "čūskas").

12. Smalko motoriku attīstīšana. Saule.

Materiāls: no krāsaina kartona izgriezts aplis, drēbju šķipsnas.

Lai zvēriem zoodārzā būtu silti un dzīvespriecīgi, sagādāsim viņiem skaidru sauli.

(Bērni pieliek drēbju šķipsnas - starus aplī).

13.Ģeometriskās formas. Gyenes bloki.

Materiāls: darba lapa.

Un mūsu dzīvniekiem ļoti garšo cepumi, un pat viss ir savādāk. Kādas formas un krāsas cepumi patīk lauvai, zilonim un nīlzirgam. Atradīsim viņu iecienītāko cienastu.

14. Pirkstu vingrošana "Krokodils"

Reiz Nīlas upē

Peldēja milzīgs krokodils.

Netālu parādījās vēl viens

Kliedza viņam: "Stop!"

(Bērni uz katras rokas savieno pa pāriem rādītājpirkstu un vidējo, mazo un zeltnesi. Tiek iegūti divi iedomāti krokodili, kas peld, atverot un aizverot muti)

15. Muzikāla brīvdabas spēle "Pie žirafes".

16.Zīmējums. Svītras tīģerim.

Materiāli: darba lapa, krāsas, ota.

Bērni, paskatieties, kas tas par dzīvnieku? Šis ir tīģeris, bet viņam ļoti patīk staigāt lietū, tāpēc visas svītras ir nomazgājušās. Tīģeris par to ir ļoti apbēdināts. Visu laiku jūtas skumji un dusmīgi. Palīdzēsim viņam un zīmēsim svītras. Paņemiet otas rokās un velciet uz tīģera līnijas no augšas uz leju, lai tam būtu svītras.

17. Atvadīšanās.

Atvadas skolotāja organizē uz paklāja. Skolotājs ar bērniem stāv aplī un korī, izrunājot pantiņu, sit plaukstas ritmā.

Pat ja mums ir žēl atvadīties

Ir pienācis laiks atgriezties mājās.

Mēs nāksim šeit vēlreiz

Un mācies un spēlē.

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

bērnudārzs ar Pervomayskoje pašvaldība

Baškortostānas Republikas Tuymazinsky rajons

Abstrakts

Organizēti izglītojoši pasākumi

Izglītības joma: "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība"

Sadaļa: "Modelēšana"

Tēma: "Kolektīvā modelēšana "Dzīvnieki zoodārzā" (pēc E. Čarušina stāstiem)"

Vecuma grupa: Pirmsskolas vecuma grupa

Iztērēts:

Skolotāja Ivanova Olga Vladimirovna

Tuymazy 2018

Mērķis: radīt apstākļus skolēnu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Izglītības mērķi: aktivizēt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem,Noskaidrojiet bērnu izpratni par zoodārzu.Nostiprināt prasmi veidot no vesela plastilīna gabala, izmantojot dažādas modelēšanas metodes; nostiprināt spēju pareizi nodot ķermeņa proporcijas; piešķirt līnijām gludumu, eleganci,strādāt kolektīvi, veidojot radošu kompozīciju.Nostiprināt ideju par Baškortostānas savvaļas dzīvniekiem: vilku, lapsu, zaķi, vāveri.

Attīstības uzdevumi:attīstīt vizuālo un taustes uztveri par objektu formu;attīstīt pirkstu smalko motoriku, apjoma un formas izjūtu; attīstīt radošumu, vizuālo uzmanību, domāšanu. Attīstīt saistītu runu.

Izglītības uzdevumi:izglītot spēju novērtēt savu un biedru darbu. iedvest interesi unmīlestība pret dzīvniekiem. Izkopt darba kultūru, precizitāti, strādājot arplastilīns, neatlaidība.Ieaudzināt bērnos vēlmi sasniegt rezultātus; audzināt neatkarību un precizitāti darbā. Ieaudzināt interesi un mīlestību pret dzimtās zemes dabu.

Izglītības joma "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība" ar izglītības jomu integrāciju: "Kognitīvā attīstība", "Sociālā un komunikatīvā", "Runas attīstība".

Metodiskie paņēmieni: prezentācijas rādīšana S. Maršaka poēmai "Kur zvirbulis pusdienoja?" ar E. Čarušina ilustrācijām; saruna par rakstnieku, mākslinieku - E. Čarušinu; saruna par savvaļas dzīvniekiem; ilustrāciju apskate; atkārtojums; mākslinieciskais vārds (mīklas par Baškortostānas dzīvniekiem); fiziskā minūte "Zoodārzā"; pirkstu vingrošana "Zvēri" Individuālais darbs ar bērniem, skaidrošana, bērnu darba vērošana; bērnu darba pašanalīze; veicināšanu.

Vārdnīcas darbs: olveida, ilustrēts.

Individuālais darbs: norāde, atgādinājums par modelēšanas paņēmieniem, audzinātāja skaidrojums.

Priekšdarbi: iepazīšanās ar E. Čarušina daiļradi, E. Čarušina stāstu lasīšana, dzīvnieku figūru apskate,ilustrāciju apskate; lasot stāstus par dzīvnieku dzīvi Baškīrijā.

Aprīkojums, vizuālais materiāls: E. Čarušina grāmatas "Liels un mazs", "Draugi", "Tjupa, Tomka un varpa", "Uzticīgā Troja", "Putnu ezers", "Šurs" un viņa grāmatu grafikas. Multimediju projektors, portatīvais dators (slaidrāde), savvaļas dzīvnieku bildes, plastilīns, kaudzes, modelēšanas dēļi.

Skaņu dizains: baškīru mūzikas audio ieraksts, kurai melodija.

Nodarbības struktūra ietver šādus elementus:

1. Organizatoriskais moments (pārdomas)

2. Saruna par E. Čarušinu un viņa darbiem

3. Prezentācija "Kur zvirbulis pusdienoja?"

4. Saruna par zoodārzu, par savvaļas dzīvniekiem ar mīklu minēšanu un modētu dzīvnieku izrādīšanu.

5. Fiziskas minūtes vadīšana "Zoodārzā"

6. Rāda, kā veidot skulptūru (atgādinājums)

7. Pirkstu vingrošana "Zvēri"

8. Dzīvnieku modelēšana, darbs ar shēmu palīdzību.

9. Kopsavilkums, refleksija

Organizēto izglītojošo pasākumu norise

1. Organizatoriskais moments

Pedagogs: puiši, sāksim nodarbību ar labu garastāvokli (skan mierīga baškīru melodija). Berzēsim plaukstas, un tagad sadosimies rokās un aizvērsim acis. Vai jūtat, kā siltums iet caur rokām?

Bērni: jā.

Pedagogs: un tagad, puiši, atveriet acis un uzsmaidiet viens otram. Ar tik labu garastāvokli sāksim savu sarunu.

Ievads

2. Pedagogs: lpp bļin, jums visiem patīk lasīt grāmatas par dzīvniekiem. Un jūs, protams, klausījāties Jevgeņija Ivanoviča Čarušina stāstus par dzīvniekiem. Paskatieties uz E. Čarušina portretu. Kas ir Jevgeņijs Ivanovičs Čarušins?

Bērni: mākslinieks, rakstnieks.

Pedagogs: Tieši tā, puiši, šis ir rakstnieks un mākslinieks. Nevis vienkāršs mākslinieks, bet gan dzīvnieku gleznotājs. Timur, ko vai kas zīmē dzīvnieku gleznotājs?

Timurs: Dzīvnieku mākslinieki attēlo dzīvniekus.

Pedagogs: labi darīts, Timur. Puiši, E. Čarušins ir ne tikai mākslinieks, bet arī rakstnieks, vai ne? Kādus stāstus jūs zināt par viņu?

Bērni: "Par Tomku", "Liels un mazs", "Putnu ezers".

Skolotājs: Labi darīti puiši. Paskatieties puiši, jums un man grupā ir neliela E. Charušina grāmatu un ilustrāciju izstāde (grāmatu apskate, ilustrācijas). Viņš ne tikai rakstīja stāstus šajās grāmatās, bet arī tos ilustrēja.

Pedagogs: E. Čarušins zīmēja arī ilustrācijas citu autoru darbiem. Tagad es jums nolasīšu S.Ya dzejoli. Maršaks "Kur zvirbulis pusdienoja?", un jūs skatāties uz E. Čarušina veidotajām ilustrācijām.

3. (Prezentācija S. Maršaka dzejolim “Kur zvirbulis pusdienoja?”)

S. Ya. Marshak "Kur zvirbulis pusdienoja?"

Kur tu pusdienoji, zvirbuliņ?

AT zoodārzs ar dzīvniekiem.

Es vispirms pusdienoju aiz restēm pie lauvas.

Pie lapsas veldzējos, pie valzirgus iedzēru ūdeni.

Burkānus ēdu ar ziloni, prosu ēdu ar dzērvi.

Palika pie degunradža, ēda nedaudz klijas.

Es devos uz mielastu ar astītiem ķenguriem.

Biju svētku vakariņās ar pūkainu lāci.

Zobains krokodils mani gandrīz aprija.

Pedagogs: viss šis interesantais stāsts notika zoodārzā. Kas ir zoodārzs? Ko tu domā, Elīna? Kā ar tevi, Dimant? (bērnu atbildes)

Bērni: šī ir vieta, kur tiek turēti savvaļas dzīvnieki izrādīšanas, izpētes nolūkos.

Pedagogs: puiši, jūs bijāt iekšā zoodārzs? Pastāsti man, kas dzīvo zoodārzs?

Bērni: zilonis, tīģeris, lācis, lauva, pērtiķi, žirafe un citi.

Pedagogs: Es iesaku tos apskatīt (uz tāfeles ir novietoti attēli ar dzīvnieku attēliem)

Skolotājs: Ko mēs par viņiem zinām? Kur viņi dzīvo? Ko viņi ēd?

(Bērni uzskaita biotopu valstis, biotopu, dzīvnieku uztura paradumus, individuālas atbildes).

Pedagogs: puiši, kādā lielā valstī mēs dzīvojam?

Bērni: Krievijā.

Pedagogs: kā sauc republiku, kurā mēs dzīvojam?

Bērni: Baškortostānas Republika.

Pedagogs: kādi dzīvnieki dzīvo mūsu republikā?

Bērni: lācis, zaķis, lapsa, vāvere, alnis un citi.

Pedagogs: Puiši, es iesaku jums izveidot savu mazo zoodārzs ? Neparasts zoodārzs, bet tāds, ka šajā zoodārzā dzīvoja dzīvnieki no Jevgeņija Čarušina un mūsu dzimtenes Baškortostānas stāstiem. Un kādus dzīvniekus mēs tur apmetīsim, jūs uzzināsit no manām mīklām. Darījums?

Bērni: jā.

Pedagogs:

Kas tas par meža dzīvnieku?

Ziemā viņš valkā baltu mēteli.

Visi baidās no gļēvulīgā zvēra.

Kāds ir viņa vārds?

Bērni: zaķis.

(Skolotājs eksponē modētu dzīvnieka figūru, zīmē raksturīgās pazīmes - īsu asti, garas ausis, smailu purnu).

Pedagogs:

Mēs atpazinām dzīvnieku kopā ar jums,
Saskaņā ar divām šādām zīmēm:
Viņš ziemā ir pelēkā kažokā,
Un sarkanā mētelī - vasarā.

Bērni: vāvere.

(Skolotājs eksponē veidoto dzīvnieka figūru, zīmē raksturīgās iezīmes)

Pedagogs: vāveres ķermenis ir veidots no figūras, kas sastāv no puse apļa un puse ovāla, šo figūru sauc par olveida. Galva ir izgatavota nelielas bumbiņas formā, nedaudz smaila vienā galā. Izrotājiet lādi ar baltu kūku, izveidojiet divus vaigus, pievienojiet melnu degunu. Lai iegūtu ķepas, satin divas mazas pelēkas desiņas. Uz vāveres galvas - mazu trīsstūru ausis).

Pedagogs:

Lai gan viņa izskatās kā skaista meitene,
Par trikiem amatniece,
Kurš vēlas ar viņu draudzēties?
Viltības mežā zvēra nav
Bērni: lapsa.

(Skolotājs eksponē modētu dzīvnieka figūru, zīmē raksturīgās pazīmes - asas ausis, garu asti, iegarenu rumpi, smailu purnu).

Pedagogs:

Es esmu pelēks, es dzīvoju mežā,

Es pazīstu rudo lapsu.

Es vilku skumju dziesmu

Skaļi gaudot uz mēnesi.

Bērni: vilks.

(Skolotājs eksponē veidoto dzīvnieka figūru, zīmē raksturīgās iezīmes - smailas ausis, iegarens ķermenis, gara aste, garas kājas,ass purns).

Pedagogs: ar Tagad mēs nedaudz atpūtīsimies un dosimies ar jums uz zoodārzu.

Fiziskās audzināšanas minūte

Izstaigājam zoodārzuMaršēšana vietā

Un mēs tur satiekam lāciĶermeņa šūpoles.

Šis rotaļu lācītisRokas saliektas elkoņos

Plaši izplatītas ķepasPēdas plecu platumā

Viens, tad abi kopāStājoties no kājas uz kāju

Ilgstošs ūdens.

Priekšā no aiz krūmaBērni skatās tālumā

Izskatās viltīga lapsaplauksta pār uzacīm, pagriežas.

Mēs pārspēsim lapsuSkriešana vietā uz pirkstiem.

Skriesim uz kāju pirkstiem.

Šeit mazuļi izlieka muguruNoliecies uz priekšu aizmugurē

Un viņi nedaudz palēcās.Viegli uzlēkt

Mēs atdarinām zaķiPlaukstas uz galvas, lec.

Nerātns.

Bet spēle ir beigusies

Vai jums ir jautājumi?

Ziņot par drukas kļūdu

Teksts, kas jānosūta mūsu redaktoriem: