Kokkuvõte 23. veebruar vanem rühm. Temaatilise tunni “23. veebruar” kokkuvõte vanematele ja ettevalmistusrühmadele. III. Uue teema selgitus

Kasvataja: Topol Tatjana Viktorovna.

Teema: "Meie armee on kallis"

Eesmärgid: Anda lastele teadmisi 23. veebruari riigipühast, Vene sõjaväest ja sõjaväeharudest (madrused, piirivalvurid, lendurid).

Täpsustage Isamaa kaitsja ideed - sõdalane, kes valvab ja kaitseb oma rahvast, kodumaad.

Kasvatada uhkust oma armee üle, kutsuda esile soov olla nagu tugevad ja vaprad Vene sõdurid.

Varustus: Postkaart “Head isamaapäeva kaitsja”, perefotod, sõjaväe erinevaid harusid kujutavad illustratsioonid, fotod monumentidest.

Tunni edenemine.

1. Kremli müüri kohal-

Lennukite lennud.

Au kallile sõjaväele

Tema sünnipäeval.

Meie armee on tugev ja tugev

Ta kaitseb meie rahulikku tööd.

Vene rahvas armastab sõjaväge

Ta kaitseb oma kodumaad.

Tugevad inimesed teenivad sõjaväes

Me kasvame suureks ja oleme samasugused

Me saame tugevaks ja osavaks

Tugev ja osav.

2. Poisid, öelge mulle, millest see luuletus räägib?

(Meie Vene sõjaväest).

Miks me vajame sõjaväge? (Et kaitsta oma rahvast, oma kodumaad). On selline elukutse – kaitsta kodumaad. 23. veebruaril tähistavad meie inimesed Vene armee sünnipäeva. See on meie kaitsjate püha: sõdurid, komandörid, teie vanaisad, isad, vennad ja kunagi tulevikus teie. Sellel päeval on tavaks õnnitleda meie mehi puhkuse puhul.

3. Vaatame seda postkaarti.

Keda sa siin näed? (Lilledega sõdur, teda ümbritsesid lapsed, õnnitlesid teda pühade puhul. Tüdrukud kingivad talle lilli ja poisid teesklevad sõjaväelasi. Tahavad olla nagu sõdurid).

4. Poisid, igas peres on Isamaa kaitsjaid: need on teie vanaisad, vanemad vennad ja loomulikult teie armastatud isad.

(perealbumi fotode vaatamine).

5. Igal rahval, igal riigil on oma sõjavägi. Ja ta kaitses rohkem kui korra oma rahvast sissetungijate eest.

Sõjaväes on erinevat tüüpi vägesid: piirivalvurid, meremehed, lendurid, tankimeeskonnad, suurtükiväelased. Kõigil neil vägedel on oma sümboolika, oma sõjaväerelvad.

Kuulake luuletust:

Põhja, lõuna, ida ja lääne -

Õige kompass on käepärast

Ära ole kurb, ära nuta

Mereseadus räägib!

Meremehed on kogenud inimesed

Ei vea sind kunagi alt

Kaptenid kasvavad suureks

Neid ootavad suured mered.

Kellest see luuletus räägib? (madruste kohta). Mida vajab meremees teenistuseks? (laev, ankur, rool, binokkel).

Mäng "Lennukid".

Kuulake teist luuletust:

Linnud jäid okstele magama

Tähed taevas ei sära

Piiri taha peidetud

Piirivalve salk.

Piirivalvurid ei maga

Kodupiiril

Meie meri, meie maa

Meie taevast valvatakse.

Kellest see luuletus räägib? (piirivalvuritest, inimestest, kes valvavad meie kodumaa piire).

Mida vajavad piirivalvurid teenistuseks? (koerad, binokkel, kuulipilduja).

Mäng "Oota, kes tuleb?"

Kuulge nüüd, millistest sõjaväelastest me selles luuletuses räägime?

Nooruse koidiku tervitamine

Tiibade ja rakettide varju all

Ja hoidke kõrgusi

Need, kes täna valves on.

See luuletus räägib lenduritest. Mida piloot vajab? (lennuk, langevari)

Mäng "Pardaleminek"

6. Sõjaline pakett (sõjaväefotode vaatamine)

7. Poisid, meie rahvas mäletab ja austab oma kodumaa kaitsjaid. Paljudes linnades on erinevaid monumente. Vaadake neid fotosid.

8. Poisid, kas teate, miks vaiksest selgest taevast kostab ühtäkki pühadeõhtul äike? Mitmevärvilised tähed lendavad üle katuste: kas nad tõusevad üles ja sulavad siis hetkega ära? (See on pidulik ilutulestik). See on hea tuline meeldetuletus meie kaitsjate jõust ja hiilgusest.

Soovitan teha selles õhtutaevas pidulik ilutulestik (lapsed panevad ilutulestiku kangale).

Las ilutulestik õitseb talvel

Isamaa sõduritele,

Las ta valitseb kogu Maa üle

Rahu inimkonnale.

Kokkuvõte õpetaja ühistegevusest koolieelse lasteasutuse vanema rühma lastega. Isamaa kaitsja päev

Vanuserühm: vanem
Teema:“Raamatunäituse “Au kallile sõjaväele!” kujundus.
Lastele mõeldud integreeritud tegevuste liik (sordid): kognitiiv-kommunikatiivne, produktiivne-töö (modelleerimine, monoloog-kirjeldus, füüsiline töö, joonistamine).
Laste tegevuste sisu (didaktilised üksused):
Raamatud armee kohta;
Sõjavarustuse entsüklopeediad;
sõjalised auhinnad (II maailmasõda ja kaasaegne);
sõjaväe fotoalbum;
Sõjaväe vormiriietuse elemendid (tanki- ja jalaväelase mütsid, vest, kott, binokkel);
Lauamäng “Taevas, meri ja maa”, selle komponendid (mänguväljak, kaardid, reeglid)
Ülesanded:
Kinnitada teadmisi kodumaa kaitsjate kohta, kasvatada austust Vene armee vastu ja uhkust raamatunäituse “Au põlisarmeele!” ühise kujundamise protsessis;
arendada ühiselt järjepidevat koostöömudelit kasutades ühiselt täidetud ülesannet analüüsida ja esitada ning teostada lõppkontrolli;
kinnistada oskust luua trükitud lauamäng, koostades selle osadest, sooritada toiminguid vastavalt visuaalsele algoritmile trükitud lauamängu tegemiseks;
parandada sõnamoodustus-, arutlus-, jutu- ja kirjeldusoskusi.
Materjalid ja seadmed:
Stimuleeriv materjal:
kutse osaleda näituse kujundamisel
Materjalid laste tegevusteks:
materjalid ülesannete ja sooritustulemuste esitamiseks:
raamaturiiulid materjalide paigutamiseks koos täidetud ülesannetega;
enesehindamise ekraan.
materjalid transformeerimiseks ja ümberkujundamiseks:
pildid, millel on kujutatud jalaväelastele, meremeestele ja lenduritele vajalikke esemeid.
materiaalsed ressursid laste tegevusteks:
A4 kartongilehed, 7-7 cm pappkaardid, kunsti- ja visuaalsed abivahendid (liim, värvilised pliiatsid, viltpliiatsid).
Didaktiline materjal:
sümbolkaardid koostööalgoritmi koostamiseks,
monoloogi kirjelduse algoritm,
rebus (7I).
Edusammud:
- Poisid, mul on teile üllatus! (Näitab kotti). Mis see on, kas olete arvanud? Täpselt nii, me nägime teda raamatutes piltidel. Saad teada, mis kotis on, kui lahendad pusle. ( 7). Hästi tehtud! (Võtan kottkotist välja nukupere, ühe nuku sõjaväevormis)

Mis raamatust see perekond pärit on? ( E. Uspensky “Sidorova Vovast”, kuidas kogu tema pere teda sõjaväes “põetas”). Arva ära, miks ma selle pere sulle tõin? Ma tean, et sulle väga meeldib see naljakas lugu. Kas see sobib teie arvates meie kujundama hakanud raamatunäitusele “Au kallile sõjaväele!”? (Vaidlus) (Olenevalt otsusest paneme riiulile või mitte).
- Millal isad meie juurde tulevad? Juba täna õhtul?! Ja me pole veel kõik valmis! Mida me seni teinud oleme? ( nad panid üles raamatuid, mida nad olid lugenud, raamatuid, mida nad ise tegid, ja ka entsüklopeediaid) Mida me veel alati välja paneme? ( mängud, raamatutegelased, albumid) Teha on palju, tuleb kiirustada! Kas sa arvad, et saame sellega hakkama? ( Jah) Hoidke kätest kinni, muutugem enesekindlaks. (nt "Kõik saab korda!").
- Paigutame näitusele uusi eksponaate ja meenutame raamatutes öeldut, et hiljem, kui ettevalmistus on lõppenud, saaksid giidid külalistele kõiki eksponaate tutvustada. Ja giid on see, kes kogub õigete vastuste eest kõige rohkem auhindu ja kuulab oma sõpru.
- Pidage meeles Venemaa esimesi kaitsjaid. ( kangelased)
Milliseid kangelasi sa tead? ( Aloša, Dobrynya, Ilja) Radik teab neist luuletust. Palun lugege seda meile. ……..
- Miks neid kangelasteks kutsuti? ( nad olid väga tugevad). Kuidas ma saan seda teisiti öelda? ( vägev, tugev, võitmatu). Mis relvad neil olid? ( odad, mõõgad, nooled, kilbid).
- Kangelaste kehad olid kaitstud kettpostiga. Natalja Mihhailovna kudus meile tüki sellist kettposti. Vaadake teda ja arvake, miks teda nii kutsuti? ( valmistatud rõngastest)
- Kangelastel olid kangelaslikud hobused. Kas suudate kangelasi teistest ratsanikest eristada? Kontrollime seda kohe!
Füüsiline treening.
- Seisa ühes reas! Maksa ära esimene ja teine!
Esimesed numbrid lähevad tabelisse numbriga 1, teised numbrid tabelisse numbriga 2. Iga võistkond täidab oma pusle ning seejärel saame teada, millisel pildil on kangelased.
- Esimene mäng on valmis! Asetage see alumisele riiulile keskele.
- Meil ​​on veel üks üllatus! Egor tõi näitusele uue eksponaadi. Too välja oma üllatus, Egor. Kas saate meile öelda, kelle auhinnad need on? (Egori lugu II maailmasõja veterani vanavanaisa Leskov Vassili Fedorovitši medalitest).
- Sellest ajast on möödunud palju aastaid, kuid kogu Jegori perekond hindab neid medaleid, sest nad on oma vanavanaisa üle uhked. Egor, kas sa lubad meil näitusele auhindu panna? Asetage see ülemisele riiulile keskel, kus on kõige väärtuslikumad eksponaadid. Milline? ( raamatud, mille me ise tegime). Kõik külalised teavad nüüd, milline kangelane oli teie vanavanaisa Vassili Fedorovitš Leskov.
- Kas meil on näitusel raamat sõjast fašistlike sissetungijate vastu? Kuidas seda nimetatakse? ( M. Zoštšenko "Lugusid sõjast") Miks teda nii kutsuti?
- Fašistide kaitsjad võitsid. Natside üle saavutatud võidu auks korraldati Moskvas paraad. Proovime marssida nagu võitjad.
Fizminutka"Marssimine"
Üks, kaks, sammuga,
Kolm, neli, astu kõvemini.
Sõdurid lähevad paraadile
Ja nad astuvad sammu koos.
Kes kõnnib koos reas?
Meeste võitlusrühm.
Tere pärastlõunat kõigile!
Kao meie laiskuse teelt!
Ära sega mind töötamas
Ära sega oma õpinguid!
- Ma näen, et mäletate kangelaste ja noorte kaitsjate kohta kõike hästi, hästi tehtud! Kas saate oma isadele ka teistest raamatutest rääkida? Kes tuletab meile meelde, mida me õpime, kui loeme S. Baruzdini raamatuid “I’ll Be like Dad” ja “A Soldier Walked Down the Street”. (Lapse lugu)
- Need on auhinnad, mida sõdurid tänapäeval saavad! (Näitab kaasaegseid auhindu) Kas teile meeldib? Poisid, kas soovite selliseid auhindu saada? Olen kindel, et saate selle kindlasti kätte, kui lähete ajateenistusse. Paneme auhinnad vasakule alumisele riiulile.
-Ja selles raamatus vaidlesid sõdurid selle üle, kelle teenistus on kõige huvitavam, raskem ja vajalikum. Ameteid on sõjaväes palju. Kas teate, mis ametid sõjaväes on? Kontrollime seda kohe! (Pallimäng “Kes kus serveerib”).
Merel - meremehed
Jalaväes - jalaväelased
Paagis - tankimeeskonnad
suurtükiväes - suurtükiväelased
Langevarjuga - langevarjurid
ratsaväes - ratsaväelased
kuulipildujaga - kuulipildujad
kuulipildujaga - kuulipildujad
Õhutõrjerelvade juures - õhutõrjekahurid
raketivägedes - raketi mehed
Nad lendavad lennukis - piloodid
Helikopteris - helikopteripiloodid
Piiri peal - piirivalvurid
Maandumisel - langevarjurid
Pakkuda suhtlust - signaalijad
- Sõjaväelasi on palju!
- Kelle isad teenisid sõjaväes? Tean, et olete nende üle uhke ja tahaksite sellest näitusekülalistele rääkida. Kuidas seda teha? Meil on album teie isade sõdurite fotodega, aga kuidas saate teada, kelle isa see on? Kes tegi kodutöö ja intervjueeris isa? Kes on kõige julgem ja valmis meile rääkima, mida nad on õppinud? Sul oli see vihje. (intervjuu algoritm). (2-3 lugu) Panen teie lood kirja ja lisame need fotode kõrvale albumisse. Nüüd saavad külalised meie kaitsjate kohta kõike teada. Paneme albumi paremale alumisele riiulile, tänapäevaste auhindade kõrvale.
- Sasha isa Andrei Vladimirovitš ei unusta kunagi oma sõjaväeteenistust ja armee sõpru, sest ta kujundas nii huvitava albumi. Ta meeldis teile kõigile, kas arvate, et külalised on huvitatud Andrei Vladimirovitšiga kohtumisest? Sasha, too album näitusele!
- Meil ​​on kogunenud palju armee asju! See on peakomplekt, mille Nastja isa Nikolai Aleksejevitš meile andis. Kes ta teie arvates sõjaväes oli? ( tanker). Mis selle T-särgi nimi on?( vest) kes selliseid T-särke sõjaväes kannab? ( meremehed). Milleks see ese mõeldud on? ( kaugusesse vaatama) Ja siin on kaks mütsi. Kelle isa meile mütsi kinkis? Kes andis mütsi? Mida teie arvates kannab sõdur ja mida komandör?
- Kas teate, mida piloodid, meremehed ja jalavägi vajavad? Ma pean selle üle vaatama!
Fizminutka.
Võta järjekorda! Maksa ära esimene, teine, kolmas!
- Esimesed numbrid on lendurid, teised meremehed, kolmandad jalaväelased. Soovitan teil valida üksuste pildid... ( piloodid), teine ​​meeskond... ( meremehed), kolmas... ( jalaväelased), siis peate pildid kartongile liimima ja kaardile asetama. Võidab meeskond, kes teeb kõike kiiresti, täpselt ja suudab kokkuleppele jõuda. (Lapsed lepivad algoritmi kasutades kokku koostöös, teevad tööd, seejärel arutavad ja hindavad tulemust). Siin on meil veel üks mäng! Panime selle samale riiulile esimese mängu kõrvale.
- Meie armee on suur ja tugev, seal on palju sõdureid ja komandöre! Mis aitab armeel nii võimas olla? ( Sõjaline varustus).
- Millistes raamatutes saate tutvuda sõjavarustusega? ( entsüklopeediad). Mis riiulil need on? ( all vasakul).
- Kas olete kõik eksponaadid paigutanud? Kas kõik riiulid on täis? Kas ma saan külalisi tervitada? Kellel on kõige rohkem auhindu, kes saab reisijuhiks? Et olla enesekindel ja julge, pead proovima. (Lapsed hindavad eakaaslaste tegevust, valivad giidi. Valitud laps viib läbi ringkäigu, kasutades näituse kirjeldamise algoritmi).
-Kas sulle meeldis see? Mulle ka väga meeldis! See näitus sai imeline! Neid inimesi, kes tahavad saada giidideks, on nii palju! Oleks tore, kui külalisi tuleks iga päev. Aga keegi ei tea, et me sellise näituse korraldasime. Kuidas olla? (Otsus teha plakat ja kutsekaardid).
Jaotada kohustused koostööalgoritmi järgi ühis-individuaalse mudeli järgi, valmistada plakateid ja kutsekaarte.
Täitke enesehindamise ekraan.

Vallaeelarveline koolieelne õppeasutus

Kropotkini linna lasteaed nr 6 omavalitsuse moodustamise Kavkazsky rajooni

Tund eelkooliealistele lastele

“Meie armee” Koostas ja viis läbi kasvataja Torba E.F.

Kropotkin 2013

Haridus: anda lastele teadmisi sõjaväest, kujundada oma esimesi ideid sõjaväe harude, isamaa kaitsjate kohta.

Haridus: kasvatage uhkust oma armee üle ja kutsuge esile soov olla nagu tugevad, vaprad Vene sõdurid, armastus kodumaa ja sugulaste vastu, arendada lahkust ja oskust leida sõpru.

Tunni käik:

Kasvataja: Poisid, 23. veebruaril tähistavad meie inimesed Isamaa kaitsja päeva.

Laste oletused.

Kasvataja: - Isamaa kaitsjad on sõdalased, kes kaitsevad oma rahvast, oma kodumaad, isamaad vaenlaste eest. Igal rahval, igal riigil on armee ja see on rohkem kui korra kaitsnud oma rahvast sissetungijate eest.

Õpetaja näitab illustratsioone, mis kujutavad erinevat tüüpi vägesid.

Kasvataja: -Keda sa siin näed? Kui lastel on raske vastata, aitab õpetaja ja selgitab.

Lapsed: - tankistid, madrused, suurtükiväelased, jalaväelased.

Koolitaja: -Te nimetasite kõiki õigesti - need on erinevat tüüpi väed. Miks me vajame nii palju erinevaid vägesid?

Laste oletused.

Kasvataja: - See on õige! Piloodid kaitsevad taevast; jalaväelased - maa; meremehed ja allveelaevad – meri. Meie poisid kasvavad peagi suureks ja lähevad sõjaväkke. Kujutagem ette, et leiame end sõjaväest. Teate, et sõjaväes on erinevat tüüpi vägesid. Kes teenib tankis?

Kui lapsed ei tea, andke neile võimalus mõelda ja siis õpetaja ise räägib ja näitab illustratsioonide abil.

Lapsed: - Tankijuht.

Kasvataja: -Kes teenib piiril?

Lapsed: -Piirivalve.

Koolitaja: -Kes lendab helikopteriga?

Lapsed: Helikopteri piloot.

Koolitaja: Kes on raketiteadlane?

Lapsed: -Kes teenib raketivägedes.

Kasvataja: -Mis on inimese nimi, kes hüppab langevarjuga?

Lapsed: - Langevarjur.

Kasvataja: -Mis on sõduri nimi, kellel pole sõjavarustust?

Lapsed: jalaväelane.

Koolitaja: - Hästi tehtud! Ja nüüd muutume teiega pilootideks ja lendame lennukiga.

Toimub kehalise kasvatuse tund

Lennukid sumisesid

(pöörlemine rinna ees küünarnukist kõverdatud kätega)

Lennukid tõusid õhku.

(käed küljele)

Nad istusid vaikselt lagendikul,

(istu maha, käed põlvedeni)

Ja nad lendasid jälle.

(käed külgedele koos rütmiliste painutustega külgedele)

Kasvataja: - Hästi tehtud! Sõdurid kaitsevad meie kodumaad, tähendab kallist, nagu ema ja isa! Kodumaa on koht, kus me sündisime, riik, kus me elame. Vene inimesed on oma kodumaa kohta koostanud palju vanasõnu ja ütlusi:

Pole ilusamat maad kui meie kodumaa!

Koolitaja: - Nad kõik õpetavad meile lahkust, armastust kodumaa vastu ja oskust seda vaenlaste eest kaitsta. Te, lapsed, olete veel väga väikesed, aga ka praegu saate palju ära teha, et meie kodumaa oleks veelgi kaunim. Ärge risustage tänaval, ärge tallata muru oma lähedased, olge lasteaias lastega sõbrad, et kasvada targaks, tugevaks, osavaks ja terveks, peate tegema kehalist kasvatust

Mängitakse välimängu SUBMARINE.

(tunnel)

Lapsed roomavad ritta asetatud toolide alla või kahel toolil lebab võimlemiskepp.

Koolitaja: - Hästi tehtud! Olime allveelaevad ja nüüd saame jalaväelasteks. Poisid, peate jooksma mööda käänulist rada ja kandma lumepalli. Ja me näeme, kes on kõige kiirem ja tähelepanelikum sõdur.

Mäng Mööda käänulist rada (mängu kirjeldus). Finišis on lumepalle sisaldav rõngas. Juhi märguandel hakkab esimene mängija liikuma: ta jookseb ümber iga tihvti, jookseb rõnga juurde, võtab lumepalli, naaseb oma meeskonna juurde ja paneb lumepalli rõngasse.

Kasvataja: - Hästi tehtud, poisid! Räägi mulle, millist tüüpi vägede kohta sa täna teada said?

Laste nimekiri.

Kasvataja: - Hästi tehtud, poisid! Sa tulid kõigi ülesannetega märkimisväärselt hästi toime, näitasid, et oled tugev, osav, osav, et suudad teenida sõjaväes ja sinust saavad meie kodumaa väärilised kaitsjad, mida austad ja armastad.

Ma tahan, et kõik naeraksid

Saagu teie unistused alati teoks.

Et lastel oleks rõõmsaid unenägusid,

Olgu see hea hommik,

Et ema ei oleks kurb,

Et sõda ei oleks!

Puhkuse ajalooga tutvumine;

Patriotismitunde, riigi üle uhkusetunde edendamine;

Sõna "Isamaa" seletus;

Õpilaste vaimne ja moraalne areng, lugupidava suhtumise kujundamine Venemaa ajaloo suhtes;

Meeskonnatöö oskuste kujundamine;

Esteetilise maitse arendamine.

Planeeritud tulemused:

Teadke puhkuse ajaloost, Vene armee vägede koosseisust.

Oskab töötada meeskonnas.

Edendada armastuse tunnet kodumaa vastu.

Motiveerige tervislikku eluviisi juhtima.

Varustus: Arvuti, projektor, esitlus puhkuse ajaloost, laste joonistused.

Interdistsiplinaarsed seosed : kirjandus, ajalugu, kujutav kunst

Ettevalmistustööd : Paluge lastel tuua klassi joonistused, millel on kujutatud erinevate vägede sõdureid; valmistada ette vanasõnu sõjaväe kohta.

Tundide ajal

I. Org. hetk

II. Värskenda

Mis aastaaeg praegu on? (Talv)

Mis kuu praegu on? (veebruar)

Milline on ilm talvel? (Külm, pakane, lumi, lumehanged)

Räägime imelisest veebruaripuhkusest – puhkusest 23. veebruaril. Keda me selle päeva puhul õnnitleme? (Mehed, sõdurid, isad, vennad).

Mis on puhkuse õige nimi? (Isamaa kaitsja päev).

Õpetaja kirjutab tahvlile sõna "Isamaa".

Sõnale "Isamaa" (isa, Isamaa, isamaa, isamaa) vali samatüvelised sõnad.

Miks peaks teie arvates sõna “Isamaa” alati kirjutama suure algustähega? (See tähendab meie kodumaad, meie Venemaad).

III. Uue teema selgitus

Töö esitlusega.

Kaua aega tagasi, eelmise sajandi alguses, ründasid Saksa väed meie riiki. Pärast revolutsiooni polnud Venemaal enam keisrit. Uus riik vajas uut armeed, mis kaitseks meie kodumaad Saksa sissetungijate eest.

Ja nii loodi 1918. aastal valitsuse määrusega Punaarmee. Ja sõdurite vaimu hoidmiseks otsustati 23. veebruaril tähistada punaarmee sünnipäeva.

Aastad möödusid. Elu oli muutumas. Meie riik koges suurimat tragöödiat – Teist maailmasõda. Meie sõdurid võitlesid vapralt ja vapralt, vabastades oma Isamaad. See oli raske. Paljud olid näljas, relvi nappis. Isamaa kaitseks astusid kõik: noortest vanadeni. Aga me jäime ellu! Võit on meie! Ja 1946. aastal nimetati meie armee ümber Nõukogude armeeks. Ja 23. veebruari puhkust hakati nimetama "Nõukogude armee ja mereväe päevaks".

Veel pool sajandit on möödas. Võimas riik nimega NSVL lakkas olemast. Endised vabariigid eraldusid Venemaast, soovides saada iseseisvaks. Kuid Vene armee on endiselt tugev. Julged sõdalased jätkavad meie riigi kaitsmist. Ja 1995. aastal võttis riigiduuma vastu seaduse "Sõjalise hiilguse päevade kohta". Nüüd nimetame seda püha 23. veebruari "Isamaa kaitsja päevaks".

Oleme uhked oma kaitsjate üle, kes kaitsevad meie rahu rahuajal. Teie, noor põlvkond, asendate tulevikus oma isasid ja vanaisasid kodumaa valvamisel, teist saab meie kaitsjad, Isamaa kaitsjad.

IV. Kinnitage teema

Õpetaja: Tuletagem meelde, millised väed on tänapäevases Vene armees?

Õpetaja loeb mõistatusi. Pärast äraarvamist riputatakse tahvlile joonis, millel on kujutatud pilooti, ​​meremeest, suurtükiväelast vms.

Mõistatused:

1. Lennuk tõuseb õhku,
Olen valmis lendama.
Ootan seda hinnalist tellimust,
Et kaitsta teid taeva eest! (Piloot)

2. Ta valvab piiri,
Ei lase võõrast läbi
Ja ta hoiab kogu aeg silmad lahti,
Ja kord oleks. (Piirivalve)

3. Meil ​​on "Topol", "Topol-M",
Me ei teeninda Flora üldse.
Me seisame riigi üle valvamas,
Et sõda enam ei oleks. (Rakettmehed)

4. Auto tormab uuesti lahingusse,

Röövikud lõikavad maad,

See auto lagedal väljal

Hallatud... (Tankman)

5. Kas sinust saab sõdur?

Ujuda, sõita ja lennata,

Ja ma tahan vormis kõndida -

Ootan sind, sõdur,... (jalavägi)

V. Vaatlusmaterjaliga töötamine

Õpetaja: Meie armee on alati olnud kuulus oma sõdalaste poolest. Venemaad on tabanud nii palju sõdu! Erinevatel aegadel nägid Isamaa kaitsjad erineva välja, sõdurite vormiriietus ja relvad. Kuid meie sõdurite põhirelvad on alati olnud julgus, vaprus ja armastus kodumaa vastu.

Sellepärast koostasid meie inimesed vanasõnu ja ütlusi Vene armee tugevuse kohta.

Harjutus: jagage klass kolme rühma (ridade kaupa). Vanasõnade võistlus. Kes mäletab rohkem vanasõnu ja ütlusi sõdurite, sõja, relvade kohta?

VI. Töö kõne arendamise kallal

Õpetaja: Isamaa teenimine on iga kodaniku püha kohustus. Tulevikus lähevad kõik meie poisid sõjaväkke, sest see on nende kohus. Võlg isamaa ees, kes neid kasvatas ja haris.

Milline peaks teie arvates olema tõeline sõdur? (Julge, tugev, julge, tark)

Mida on vaja teha, et kasvada nii targaks ja tugevaks? Laste vastused.

Vaatame, kas meie poisid on tulevikus valmis tõelisteks kaitsjateks hakkama?

Poisid on jagatud 2 võistkonda.

Ülesanded:

1) Osaleb üks inimene meeskonnast.

Õpetaja: Iga sõdur, nagu Julius Caesar, peab hakkama saama mitme asjaga korraga.

Loeb ülesannet, lisades järk-järgult tingimusi. Osalejad kasutavad tegevuse kujutamiseks näoilmeid.

triigib särki;

Teeb harjutusi;

Ajab kärbsed minema;

Õuna söömine.

2) Nimetage kõik sõjaväelised auastmed. Võidab viimane meeskond, kes nimetab tiitli.

3) Nimeta relvade liigid.

VII. Praktiline töö

Isamaa kaitsja päev on suur püha. Õnnitleme oma isasid ja vanaisasid, vendi ja sõpru. Pühade ajal on kombeks kingitusi teha. Ja parim kingitus, nagu teate, on see, mille olete oma kätega valmistanud. Loosime oma meestele kingituseks kaarte.

Harjutus: Õpilased joonistavad postkaarte.

Piltide värvimine 23. veebruari teemal

(Pildi suurendamiseks klõpsake pildil)

VIII. Peegeldus ja hindamine

Mis oli teile huvitav või meelelahutuslik?

Mida sa veel puhkuse kohta teada tahaksid?

IX. Kodutöö

Lõpetage postkaardi joonistamine, õppige luuletus sõjaväest, sõduritest.

Loovülesanne: Kirjutage oma luuletus.

Irina Beketova
Temaatilise tunni “23. veebruar” kokkuvõte vanematele ja ettevalmistusrühmadele

Temaatiline tund, pühendatud 23 veebruaril vanemas ja ettevalmistusrühmas 2017. a

Lapsed astuvad saali laulu saatel marssima "Isamaa kaitsjad" lipud käes.

SÄRASTA HARJUTUS – LIPPUDEGA ÜMBEREHITUS,

(laul "Isamaa kaitsjad" sooritatud rühmad"PIRMID")

Juhtiv:

Meie Vene armee sünnipäev on käes veebruar

Au tema võitmatule! Au rahule maa peal!

Trompetid laulavad valjult meie sõjaväele...

Lapsed: Ilutulestik (levib lippe)

Juhtiv: Laevad sõidavad kosmosesse, meie armee...

Lapsed: Ilutulestik!

Juhtiv: Planeedil on rahu ja tööjõud, meie armee...

Lapsed: Ilutulestik!

LAULU ESITAMINE: "Ma nõustun paraadiga".

LAPS: Isa puhkus on põhipüha

Kõik poisid ja mehed

Ja õnnitlege oma armastatud isasid

Meil on täna nii kiire!

LAPS: Soovime isadele õnne ja rahulikku taevast

Armastame oma poisse ja austame neid kogu südamest!

Nad kaitsevad meid alati, isegi kui nad on lühikesed.

LAPS: tähistame seda väga tähtsat püha aastal veebruar

Vaprate sõdalaste puhkus, rahupüha maa peal.

LAPS: päästis planeedi sõjast

Meie sõdurite armee.

Tervitused saadetakse kõigile kangelastele

Sajad väikesed lapsed.

LAPS: teenis selles sõjaväes

Meie vanaisad ja isad,

Poisid saavad suureks

Tulevad ka vahvad poisid!

KÕIK ISTUVAD TOOLIDELE (muusika. "Isamaa kaitsjad")

JUHTIV: Täna, pühade eel "Isamaa kaitsja päev", õnnitleme isasid ja vanaisasid, õnnitleme oma poisse - tulevasi isamaa kaitsjaid. Ja meie tänane puhkus on teie jaoks. Laulud, tantsud, luuletused ja võistlused – kõik on teie jaoks.

JUHTIV: Las poiss olla ikka beebi,

Väikest kasvu, pole probleemi!

Argpüksist võib saada täiskasvanu

Ja mitte kunagi julgetele

VÕISTLUS: "KÕIGE OSAVALT!"(LAPSED KANSAVAD AUTODES MÜÜGID, 2 võistkonda, kummaski 3 inimest)

VÕISTLUS: "KAPTENID"(VAJA KIIRESTI KEERIDA KÖIS KOOS LAEVAGA KEGALE)

Juhtiv:. Sõjaväes on palju sõjaväe harusid, kus teenivad erinevate sõjaliste erialade inimesed. Meenutagem mõnda neist, kuid kõigepealt tuleb jagada meeskondadeks.

Lapsed jagunevad 2 võistkonda.

Mäng lastele "Jätka lauset"

"Ta juhib tanki."

"Kahur tulistab."

"Ta istub lennuki juhtpuldi juures."

"Ta tulistab kuulipildujast."

"Ta läheb luuremissioonidele."

"Valvab piiri."

"Tööl allveelaeval."

"Langevarjuga hüppamine."

"Nad teenivad laevadel."

Et saada kaitsjaks, täita sõdurikohust, peate olema tugev, olema tugev, olema kehalise kasvatusega sõber.

Ja nüüd kutsun kõiki üles soojendama.

Juhtiv: Olge võrdsed! Tähelepanu! Õige! (Lahutus kahekesi)Ümberringi!

Nad tõusid sirgelt püsti ja tõmbasid end püsti.

Käed sirutasid päikese poole.

Käed külgedele, ettepoole.

Tehke parempööre

Tehke vasakpööre.

Kükitame ja tõuseme püsti

Jõuame kätega põrandale.

Ja me kõnnime kohapeal,

Tõstame jalad kõrgemale.

Lapsed, lõpetage! Üks kaks!

Mäng on läbi!

(soojendus toimub kehakultuuri marsi heliriba järgi (miinus, see töötab hästi kaasaegses paigutuses - "rep")

Juhtiv: Ja nüüd puhkame

Ja me loeme teile luulet.

1 laps: Mängime, mängime,

Oleme jalaväelased, meremehed.

Me käivitame rakette

Meile meeldivad helisevad terad.

2 last: Unistame, unistame,

Et kui me suureks saame,

Meist saavad jalaväelased

Ja me läheme mereväkke teenima.

3 last: Piirile ja sapööridele,

Pilootidele, allveelaevastikule.

Me kasvame varsti suureks,

Vahepeal on mäng käimas.

Juhtiv: Hästi tehtud, poisid! Nüüd vaatame "ARMY DANCE!"

NÄITA VIDEOT "TEENENDA VENEMAA" (videolõik laulu teemal)

Juhtiv: Võistleme edasi! Teostame "RATSUTURIER"

(mõõgad on pikad pallid, kiivrid on koogikarbid, hobune pulgal. Peate maha laskma "mõõk" võtke vastase kiiver peast, hoidke samal ajal enda oma peas)

Juhtiv: Auhind võitjatele meie tüdrukutelt.

LAUL ESITATUD "Minu armastatud isa"

Juhtiv: mäng nii poistele kui tüdrukutele "BIINOKLID!"

(Muusika mängimise ajal lastakse binoklid ümber ringi. Muusika katkeb. Laps, kellel binokkel alles on, tuleb ringi ja tantsib)

Juhtiv: Meil ​​oli tore!

Sa võitsid õigusega

väärib kiitust ja tasu,

Ja meil on hea meel kõigile auhindu välja anda.

Tüdrukud õnnitlevad

poisid (JOONISED, RAKENDUSED temaatiline) .

Saatejuht annab kõigile mälestusmedalid.

LAUL ESITATUD "VAPRAD SÕDURID"

Laps: Las lapsed ei tea leina.

Mai üle kogu maakera

Saagid laulavad koos,

Las inimesed ei tea sõda

Ja nad tervitavad päeva naeratusega,

Taevas lendavad tuvid.

KÕLAB LAULU FONOGRAMM "LENDAVAD TUVID" Dunajevski

LAPSED KÄEVAD GRUPP,

Selleteemalised väljaanded:

"Sõjamäng lasteaias." 23. veebruari spordiürituse stsenaarium vanematele ja ettevalmistusrühmadele“Sõjamäng lasteaias” 23. veebruari spordiürituse stsenaarium vanematele ja ettevalmistusrühmadele. Eesmärk: - tunnete kasvatamine.

Eesmärk: kasvatada tõhusat tunnet kõige lähedasema ja kallima inimese - ema jaoks; tutvustada lastele uut riigipüha “Päev.

Eesmärk: · Kasvatada lastes teadvust iseendast, pidevas ajaloo kontekstis, seotuna kodumaa mineviku, oleviku ja tulevikuga. Arendada.

Ettevalmistusrühma avatud temaatilise tunni kokkuvõte “Teekond kosmosesse” Ettevalmistusrühma avatud temaatilise tunni kokkuvõte “Reisimine kosmosesse” Koostanud 6 Kasvataja MBDOU DS nr 31 "Sinine.

Vanemate ja ettevalmistusrühmade lastega vanemate kehalise kasvatuse tundide kokkuvõte “Kehaline kasvatus koos emaga” Vanemate ja laste ühine kehaline tegevus “Kehaline kasvatus koos emaga” (vanemate ja ettevalmistusrühmade lastele) Eesmärk:.



Kas teil on küsimusi?

Teatage kirjaveast

Tekst, mis saadetakse meie toimetusele: